Cilt Bakım Ampulleri Nedir, Nasıl Kullanılır?


Hemen hemen her gün cilt bakımında yeni bir bakım trendiyle karşılaşıyoruz. Senin de bu cilt bakım trendlerinden geri kalmaman, en yeni cilt bakım ürünlerinden haberdar olman için araştırmalarımızı yapıyoruz. İşte şimdi de seni son dönemin en çok konuşulan ürünlerinden biriyle tanıştırıyoruz: Cilt bakım ampulleri!

Cilt bakım ampullerinin faydalarını, nasıl kullanıldığını öğrenmek isteyenleri yazımızın devamına alalım!

Cilt Bakım Ampulü Nedir?

Cilt Bakım Ampulü Nedir?

Cilt bakım ampulü, içerisinde belirli bir cilt ihtiyacını karşılamak için seçilen güçlü içeriklerin bulunduğu cilt bakım kürleridir. Kullanım miktarının kontrolü için genellikle minik tüp veya şişelerde bulunurlar. Diğer cilt bakım ürünlerine göre cilde hızlı şekilde etki ederler ve bu sayede çoğu cilt bakım ampulü, ilk kullanımla beraber etkili sonuçlar verir.

Eskiden cilt bakımında sık sık cilt için vitamin ampulleri kullanılırdı. Hatta yüz için vitamin ampulleri karıştırılarak yüze uygulanırdı. Ancak bu karışımları hazırlarken doğru miktarı bulmak ve bu ürünlerden etki görmek oldukça zor. Bunun yerine, cilt tipimize ve cilt ihtiyacımıza uygun, cildimiz için doğru miktardaki karışımları içeren cilt bakım ampullerinden faydalanmak en doğru seçenek olacaktır.

Cilt Bakım Ampullerinin Faydaları Nelerdir?

Cilt Bakım Ampullerinin Faydaları Nelerdir?

Yüz bakım ampullerinin birçok faydası bulunuyor. Ancak bir cilt bakım ampulünden elde edeceğin fayda, seçtiğin ürünün içeriklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genelde cilt bakım ampullerindeki içeriklerin büyük bir kısmı aşağıdaki etkilere sahiptir:

  • Yaşlanma karşıtı etki
  • Peeling etkisi
  • Cilt yenileyici etki
  • Aydınlatıcı etki

Cilt Bakım Ampulleri Nasıl Kullanılır?

Cilt Bakım Ampulleri Nasıl Kullanılır?

Cilt bakım ampullerini kullanırken aşağıdaki adımları takip edebilirsin:

İlk adım: Cilt bakım ampulünü dik tut ve ürün ampulün gövdesine düşecek şekilde kapağı (daha ince olan uç) kaydır.

İkinci adım: Kapağı ampulün gövdesinden çıkart.

Üçüncü adım: Ürünü avucunun içine dağıt ve göz bölgesinden kaçınarak yüz ve boyun bölgesine uygula. İşte bu kadar! 😊 

Cilt bakımı için ampulleri kullanırken, en yüksek faydayı alabilmek için düzenli kullanman oldukça önemli. Özellikle günlük kürler halinde uygulanan cilt bakımı ampullerini düzenli kullanmaya özen göstermelisin.  

Bu ürünleri cilt bakım rutinine eklerken de şu sıralamayı takip edebilirsin: Cilt temizleyici ürün, cilt bakım ampulü, nemlendirici ve ertesi gün güneş koruyucu bakım. Peeling etkisine sahip cilt bakım ampullerini kullanırken gece uygulamanı ve ertesi gün güneş koruyucu krem kullanmanı da öneririz.

Cilt bakım ampulünü tek başına kullanmak yerine, cilt bakım rutinine eklemeli, cildine özel bir bakım rutini oluşturmalısın.

Cilt Bakım Ampullerinin Serumlardan Farkı Nedir?

Cilt Bakım Ampullerinin Serumlardan Farkı Nedir?

Genelde cilt bakım ampulleriyle serumların aynı şey olduğu zannedilir. Her ikisi de cilde derinlemesine nüfuz edip, belirli cilt sorunlarını hedef alır ve aktif bileşenler içerir. Ancak aktif içeriklerin miktarı ve bu içeriklerin boyutu açısından farklar vardır. Cilt bakım ampulleri, yoğunlaştırılmış aktif maddeleri içerir ve bu içeriklerin boyutları cilt serumlarından daha küçüktür. Bu sayede de cilde nüfuz etmesi daha hızlı olur.

Cilt Bakım Ampulü Önerisi

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?