Bifidus nedir, cilde etkileri nelerdir?

Bifidus nedir, cilde etkileri nelerdir?

Probiyotik kullanımının sağlığımız için ne kadar önemli olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Probiyotikler sadece bağırsaklarımız için değil cilt sağlığımız için de çok değerli. Cilt bakımında probiyotik kullanımı için seni bugün bifidus ile tanıştırmak istiyoruz. Bifidus nedir ve nasıl kullanılır? Maya bakterilerinin cilt için faydasını öğrenmek istiyorsan bu yazımızda ihtiyacın olan bilgileri bulabilirsin. 

Bifidus nedir?

bifidus nedir

Bifidus aslında doğal bir probiyotik türevi. Maya bakterisi olan tanımlanan Bifidus mikroorganizması, genellikle karşımıza süt ve süt ürünlerinde çıkıyor. 

Bifidus içeren yoğurt, kefir ve sütler bağırsak sağlığımız için çok yararlı. Aynı şekilde bifidus içeren cilt bakım ürünleri de cilt bariyerimizi güçlendirmeyi amaçlıyor ve cilt sağlığını iyileştiriyor. Maya bakterisinin cilt sağlığına olan etkisi gerçekten inanamayacağın kadar önemli! 

Bifidus özü cilt bakımında ne işe yarıyor?

Bifidus özü cilt bakımında ne işe yarıyor?

Bifidus mikroorganizması birçok testten geçirilerek cilt bakım ürünlerine ekleniyor. Cilt bakım ürünlerinde kullanılan probiyotikler, cildin nem bariyerindeki hasar belirtilerinin (kızarıklık, tahriş, çatlaklar) onarmaya yardımcı oluyor. Cildin en dışındaki katman, derinin ihtiyacı olan nemi tutmak için bakterileri, alerjenleri ve kirleri dışarıda tutarak adeta kalkan görevi görüyor. Bifidus özü ise bu en dış katmanı güçlendirmeye ve korumaya yardımcı olduğu için cilt bakım ürünlerine eklenerek cilt kalitesinin artması sağlanıyor. 

Hassas ciltler için de kullanılabilen Bifidus içeriği, cildin daha pürüzsüz, nemli ve aydınlık görünmesine yardımcı oluyor. Zararlı UV ışınlarına karşı cildini koruyor ve cildinde içten gelen bir ışıltı kazandırıyor. 

Editörün önerisi: Probiyotik içeren cilt bakım ürünleri kullanarak cildinin sıkılaşmasını ve daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin. Fakat cilt sağlığın için probiyotikleri tek başına cildine direkt olarak kullanma. Her zaman dermatolojik testlerden geçen ürünleri kullanmak cildin için en sağlıklısı olacak. Probiyotik içeren gıdalar cildine sürmek için uygun değil. 

Probiyotik içeren cilt bakım ürünleri önerisi

Vichy Slow Age Serisi

Vichy Slow Age Serisi

Probiyotik içeren bakım kremleri denilince bizim aklımıza ilk olarak Vichy'nin Slow Age Serisi geliyor. Probiyotik türevi içeren bakım kremi, çevresel faktörler ve yaşam tarzından dolayı meydana gelen yaşlanma belirtilerini yavaşlatıyor. 

Vichy Slow Age serisinin içeriğindeki probiyotik türevi Bifidus, cilt fonksiyonlarının güçlenmesine ve cildin neminin artmasına yardımcı oluyor. Bifidus içeren Vichy Slow Age serisindeki gündüz bakım kremi, göz çevresi bakım kremi ve gece kremi&maske sayesinde cildinde detoks etkisi görecek, yüzündeki ince kırışıkların azaldığını fark edeceksin. Slow Age serisinin içinde Bifidus dışında Antioksidan Baicalin ve doğal kaynaklı Hyalüronik Asit de bulunuyor. Bu içerikler sayesinde cildin doğal bir şekilde nemleniyor, cilt rengindeki eşitsizlikler düzenleniyor. Kırışıklık bakımı için probiyotik içeren bakım kremi arayanlar artık hangi ürünü kullanması gerektiğini öğrendi! Şimdi denemek zamanı. 

Lancome Advanced Génifique Serum

Lancome Advanced Génifique Serum

Probiyotik içeren serum önerisi isteyenler buraya! Lancome Advanced Génifique Serum, cilt görünümünü pürüzsüzleştirerek cildinin daha aydınlık görünmesini sağlıyor. Mikrobiyom bilimi ve probiyotik türevleri ile aydınlatıcı, pürüzsüzleştirici etkisi olan onarıcı serum sadece 7 günde cildinin ihtiyacı olan ışıltısına kavuşmasını sağlıyor. 

Advanced Génifique Serum içeriğindeki probiyotikler cildindeki ince çizgi görünümü azalmasına, cildinin sıkılaşmasına, cilt tonu eşitlenmesine ve pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmene yardımcı oluyor. Probiyotik içeren serumun günde iki kere T bölgene ve yüzünün geri kalanına uygula. Düzenli olarak uyguladığında serumun cildindeki kırışıkları azalttığını ve yüzünün artık daha genç göründüğünü sen de fark edeceksin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?