3 Ürünle Minimalist Cilt Bakımı Önerisi

3 Ürünle Minimalist Cilt Bakımı Önerisi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yalnızca bu üç etkili cilt bakım ürünüyle, minimalist cilt bakımının kapılarını aralaman mümkün!

Son yılların yeni trendi haline gelen minimalist yaşamın, bizleri pek çok konuda düşündürmeye ittiği bir gerçek. Öyle ki “sadece ihtiyacımız olan şeyleri mi alıp kullanıyoruz, yoksa dünya üzerinde dur durak bilmeyen israfın bir parçası mıyız?” diye sorguladığımız anlar olmuyor değil. Ne olursa olsun, unutmamamız gereken bir şey var ki o da sürdürülebilirliği artırmak üzere bizlerin de elini taşın altına koyabileceği. Neticede dünya üzerindeki kaynaklarımız sınırlı. Gelecek nesiller için de süregelen bir yaşam için israftan kaçınmak gerekiyor.

Bu arada minimalist yaşam demişken, cilt bakımında da minimal bir strateji izleyebileceğini biliyor muydun? Kulağa tuhaf gelse de aslında etkili bakımlar ile minimal bir cilt bakımı rutini benimsemek çok da zor değil. Peki, ama minimalist cilt bakımı nasıl olmalı? İşte bunun cevabı da yazımızın devamında. Şimdi arkana yaslan ve cilt bakım rutininde minimal ürün kullanımı ile nasıl hem kendin hem de dünya için faydalı olabileceğinin sırlarını keşfet!

Minimalist Cilt Bakımı Nedir?

Minimalist Cilt Bakımı Nedir?

Minimalist cilt bakımı uygulaması, temelde cilt için önemli sayılan 3 adımı kapsayan bir bakım rutinidir. Bu rutin içerisinde cilt temizleyicileri, nemlendiriciler ve cilt koruyucu ürünler yer alır. Şimdi gel, bu ürünleri nasıl seçmen gerektiğine bakalım.

1. Çok Amaçlı Temizleyiciler Kullan

1. Çok Amaçlı Temizleyiciler Kullan

Bu cilt bakım rutininin ilk adımını temizleyiciler oluşturuyor. Ancak öyle ürünler tercih etmelisin ki hem cildindeki günlük yağ ve kiri temizleyecek hem de makyajını çıkaracak. Böylece ikisi bir arada bu tip temizleyiciler ile çok fazla ürün satın almana gerek kalmadan tek üründe ihtiyaçlarını karşılamış olacaksın. Ayrıca sürdürebilirliği artırmak için seçeceğin ürünlerin doğal kaynaklı bileşenlerden oluşması da önemli. Bu sayede minimalist cilt bakımının ilk işlevini layığıyla yerine getirmiş ve cildin için doğal içerikli ürünler kullanmış olacaksın.

Editörün favorisi: Çok amaçlı kullanabileceğin vegan formüllü bir micellar su önerisine ne dersin? Bizim etkisinden memnun kaldığımız Garnier Hyaluronik Aloe Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu oluyor. %96 doğal kaynaklı içeriklere sahip bu micellar su, cildin nemini koruyan hyaluronik asit içeriği ve aloe vera ile formüle ediliyor. Cildimizdeki makyajı kolayca temizleyen ve arındıran bu makyaj temizleme suyu, nemle dolgunlaşmasını sağlıyor.

2. Doğal İçerikli Nemlendiriciler Tercih Et

2. Doğal İçerikli Nemlendiriciler Tercih Et

Cilt bakım rutininin en önemli adımlarından biri de cildi nemlendirmek. O nedenle cildine minimalist bir bakım uygulayacaksan, bu adımı es geçmemen gerekiyor. Ürün seçiminde ise yine dikkat etmen gereken nokta, nemlendiricinin doğal kaynaklı bileşenlerden oluşması. Bu sayede cildine çok daha etkili bir nemlendirme bakımı uygularken; minimalist yaşamın bir parçası olan doğal yaşama da atıfta bulunmuş olacaksın.

Editörün favorisi: Doğal kaynaklı içeriği ile gönlümüzde taht kuran nemlendirici önerimiz ise Garnier Hyaluronik Aloe Jel oluyor. Yine vegan formülü ve %96 doğal kaynaklı bileşenleri ile onayımızı alan bu jel formundaki nemlendirici, cildi 48 saat boyunca nemlendiriyor. Bu jelin içeriğindeki hyaluronik asit, ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilme kapasitesine sahip. Hal böyle olunca cilt resmen neme doyuyor! Ayrıca içeriğindeki aloe vera ise cildi muhteşem şekilde rahatlatıyor. Yağlı his bırakmayan yapısı, ciltte ağırlık oluşturmadan nemlendiren ve ferahlatan formülüyle çok sevdiğimiz bu jel nemlendirici, senin de minimalist cilt bakımının vazgeçilmezi olacak. Üstelik, kuru ciltlere özel formülü de bulunuyor. Bizce denemeye değer! 😉

3. Cildini Onarmak İçin Maskelerden Faydalan

3. Cildini Onarmak İçin Maskelerden Faydalan

Minimalist cilt bakımının son adımı olan cilt onarımı için biz, maskelere yönelmenin etkili olabileceğini düşünüyoruz. Diğer bakım ürünlerine oranla çok daha yoğun ve destekleyici bir bakım sunan maskelere, bu rutinde yer verebilirsin. Tercihin yine doğal içeriklerden oluşan ürünler yönünde olmalı. Ayrıca kullanım şekli ve daha etkili bir bakım sağlaması nedeniyle ampul formundaki kağıt maskelere yönelebileceğini de ekleyelim.

Editörün favorisi: Vegan formüllerine aşık olduğumuz Garnier, ampul kağıt maskeleri ile de kalbimizi çalmayı başardı. Doğal özlü ampul yüz maskeleri ise en favori ürünlerimiz arasında. Daha küçük ambalaj, daha az plastik kullanımı ile öne çıkan Garnier cilt bakım ürünleri arasında yer alan bu ampul maskeler, etkilerine göre 3’e ayrılıyor: Sıkılaştırıcı etki için Garnier Hyaluronik Asit ve Karpuz Özü Ampul Yüz Maskesi, yorgunluk karşıtı Garnier C Vitamini ve Ananas Özlü Ampul Yüz Maskesi, detoks etkili Garnier Niasinamid ve Lahana Özlü Ampul Yüz Maskesi.

Süper besin olarak adlandırılan içerikleri kullanmayı tercih eden Garnier, bu maskeleri ile hızlı ve etkili bir bakım sunmayı hedefliyor ve bizce bunu başarıyor da… Sadece 5 dakika sonunda neredeyse hiçbir maske ürününün sağlayamayacağı etkiyi sunan bu maskeler, bizim hep elimizin altında. Özel bir randevu öncesi, makyaj öncesi, arabada… Kısacası günün her saatinde kolaylıkla uygulayabildiğimiz bu ampul maskeler ile sen de tanışınca, bir daha bırakamayacaksın! 😊

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?