7 Günde Cildinin Daha Genç Görünmesini Nasıl Sağlayabilirsin?

7 Günde Cildinin Daha Genç Görünmesini Nasıl Sağlayabilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cildinin 7 günde daha genç görünmesini sağlamak için ne yapman gerektiğini adım adım anlatıyoruz!

Söz konusu yaşlanma karşıtı bakım olduğunda, cildimizdeki ince çizgiler, kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve renk eşitsizlikleri için mucizevi sonuç veren ürünlerin peşine düşüyoruz. Daha sürer sürmez bir anda gençleştiren ürünler tabii ki inandırıcı değil, ama sadece 7 günde etkisini gösteren, cildin daha genç ve ışıltılı görünmesini sağlayabileceğini biliyor muydun? İşte bu gençlik iksiri için neler yapman gerektiğini bu yazımızda bulacaksın! Denedikten sonra da sonuç seni gerçekten çok şaşırtacak.

1-Cilt mikrobiyomunu dengele

Cilt mikrobiyomunu dengele

Cilt, tıpkı doğadaki her şey gibi bir ekosisteme sahip. Bu ekosisteme de “cilt mikrobiyomu” adı veriliyor. Burada yararlı ve zararlı milyonlarca mikroorganizma yaşıyor ve cilt dengesini buradan alıyor. Fakat zaman zaman çevresel faktörler yüzünden cilt mikrobiyomunun dengesi bozulabiliyor. Böylece pürüzler ortaya çıkmaya başlıyor, ilk kırışıklıklar, çizgiler, sıkılık kaybı, cilt tonu eşitsizliği ortaya çıkabiliyor. Cilt eski genç ışıltısını kaybediyor, elastikiyeti azalıyor. Bu yüzden, cildin daha genç ve ışıltılı görünmesini sağlamak için cilt mikrobiyomunu dengelemek son derece önemli.

2- Pro ve prebiyotik içerikleri dene

Pro ve prebiyotik içerikleri dene

Az önce anlattığımız cilt mikrobiyomunu dengelemek için en etkili içerikler, pre ve probiyotikler. Ciltteki zararlı mikroorganizmaları azaltmak, dengelemek ve cilt bariyerini onarmak için prebiyotik içeren cilt bakım ürünlerini rutinine dahil edebilirsin. Düzenli olarak kullandığında, kısa bir sürede cildinin pürüzsüzleştiğini, sağlıkla ışıldadığını fark edeceksin.

3- Cildine esnekliğini geri kazandır

Cildine esnekliğini geri kazandır

Cildin eski gençliğini ve ışıltısını kaybetmesi, aslında ilk adımda esnekliğini kaybetmeye başlamasıyla oluyor. Eskisi gibi elastik ve sıkı olmayan cilt, yerçekiminin sayesinde aşağı doğru hareket ediyor ve daha yaşlı görünüyor. Bunun önüne geçmek için cilt elastikiyetini artıran, daha sıkı görünmesini sağlayan yüz serumlarını tercih edebilirsin.

4- Renk eşitsizliği ve ışıltı kaybı

Renk eşitsizliği ve ışıltı kaybı

Genç bir cilt ışıl ışıl parlıyor, eşit bir tonda görünüyor. Çevresel etkenler ve yaşla birlikte, cilt eski ışıltısını ve tonunu kaybetmeye başlıyor. İşte yaşlanma belirtilerinden en çok dikkat çeken cilt tonu eşitsizliği ve ışıltı kaybı da dert edilecekler listesine bu şekilde girmiş oluyor. Kullandığın cilt bakımı ürünleriyle cildindeki renk eşitsizliklerini azaltabilir, daha eşit tonda ve ışıltılı görünmesini sağlayabilirsin. Böylece cildinin bir anda gençleşeceğine emin olabilirsin.

5- İnce çizgiler, kırışıklıklar…

İnce çizgiler, kırışıklıklar…

Yaşlanmaya başlayan bir ciltte ilk önce göz çevresinde ilk kırışıklıklar kendini göstermeye başlıyor. Daha sonra kaş aralarına ve alına eklenen çizgiler, burun kenarındaki çizgiler derken durum ilerliyor. Cildin eskisi gibi sıkı olmaması da tuz biber oluyor ve cilt yaşlı görünmeye başlıyor. Bu yüzden kırışıklıklar daha oluşmadan önlem almak, cildin uzun süre genç görünmesini sağlamak için son derece önemli.

7 günde cildinin nasıl daha genç görünmesini sağlayabilirsin?

7 günde cildinin nasıl daha genç görünmesini sağlayabilirsin?

Gelelim can alıcı bu sorunun cevabına: Aslında cevabı yazımızın tamamında gizli. Anlattığımız bu 5 adım için etkili olan, cildin daha sıkı, eşit tonda, ışıltılı görünmesini sağlayan, cildi onararak mikrobiyomunu dengeleyen bir yüz serumu ile cildinin 7 günde daha genç görünmeye başlamasını sağlayabilirsin.

Peki bu mucizevi serum hangisi? Lancome Advanced Genifique serum! Bu serumu önerdiğimiz tüm arkadaşlarımız, daha ilk haftada ciltlerinde olan değişimi gördüler. Advanced Genifique serumun formülündeki 7 pro ve prebiyotik, cildi güçlendiriyor, mikrobiyomunu dengeliyor, cildin daha genç ve ışıltılı görünmesini sağlıyor. 1 şişenin tamamını bitirdikten sonra da cilt sıkılaşıyor, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümü azalıyor, tonu eşitleniyor, pürüzsüzleşiyor, esneklik kazanıyor ve sarkık görünüm azalıyor. İşte bizim 7 günlük gençlik sırrımız bu. Üstelik düzenli kullanımda çok daha güçlü etkilerini gördüğümüz Lancome Advanced Genifique serumu sana da önermesek olmazdı!

Editörün Notu: Bu harika serumu denemen için süper bir haberimiz var: Lancome.com.tr'den yapacağın 30ml ve 50 ml Advanced Genifique serumlarda %20 indirim fırsatını sakın kaçırma! Üstelik her alışverişe de 10 günlük deneme boyu hediye!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?