Çekik Göz (Badem Göz) Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?


Badem göz estetiği gözlerin daha çekik ve dışarı doğru daha iri görünmesi için yapılan estetik uygulamalardan biridir. Büyük ve iri gözlerin popülerleşmesi ile birlikte çekik göz estetiğine olan ilgi de arttı! Bella eyes da denilen bu estetik ameliyatta gözler dış köşelerinden çekilerek adeta badem şeklini alması sağlanıyor. Sen de aynaya baktığında gözlerinin küçük ve yuvarlak görünmesinden şikayetçiysen çekik göz ameliyatını değerlendirebilirsin. 

Çekik göz (Badem göz) estetiği nedir?

Çekik göz (Badem göz) estetiği nedir?

Badem göz estetiği, gözlerin daha çekik ve orantılı görünmesi için yapılan bir estetik uygulaması. Bu estetik uygulama genellikle orantısız göz şekline sahip olanlara ve göz çevresindeki ince kırışıklıklardan kurtulmak isteyenlere tavsiye ediliyor. Çekik göz estetiğinde göz çevresi daha pürüzsüz görünüyor ve gözler belirginleşiyor.

Çekik göz estetiği ilk olarak Hollywood'da popülerleşti ve oradan ülkemize de transfer oldu! Daha belirgin ve badem göz şekline sahip olmak isteyenler badem göz estetiğini tercih ediyor. Etkileri uzun yıllar kalıcı olan bu estetik uygulama yüzün geneline gençlik katar, yüz hatlarını daha enerjik gösterir. 

Çekik göz estetiği nasıl yapılır?

Çekik göz estetiği nasıl yapılır?

Çekik göz estetiği cerrahi bir işlem, yani bıçak altına yatman gerekiyor. Sadece 40-45 dakika süren bu estetik operasyon lokal anestezi altında yapılır. Badem göz estetiği, gözlerin dış köşelerinde bulunan bağlar saçlı derisine doğru çekilerek buradaki kemiğe sabitlenmesi ile tamamlanır. 

Badem göz estetiği yapan doktorlar, estetik öncesinde kişinin göz yapısını inceleyerek tavsiyelerde bulunuyorlar. Gözlerinin ne kadar çekileceği ve operasyon sonunda nasıl görüneceğini doktorundan öğrenebilirsin. Çekik göz estetiğinden sonra estetik dikiş yapılır ve bu dikişler saçlı deriye gizlenir. Yüzünde belirgin bir iz kalmaz. 

Badem göz estetiğinden sonra nasıl bakım yapmalı?

Badem göz estetiğinden sonra nasıl bakım yapmalı?

Estetik operasyondan sonra yüzünde kızarıklık ve ödem oluşması çok normal. Genellikle çekik göz estetiğinden sonra ödemlerini 10 gün içinde atabilirsin. Bu süreçte çok sıcak banyo ve saunadan uzak durmalısın. Birkaç gün içinde işe başlayabilir ve işlemin sonuçlarını yüzünde görebilirsin. 

Çekik göz estetiğinden sonra ne zaman makyaj yapacağını mutlaka doktoruna danışmalısın. Genellikle ilk 10 gün göz makyajı yapman tavsiye edilmiyor. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala