Yükselen Trend: Medikal Estetik Uygulamaları


Güzellik trendlerinde son yıllarda ön plana medikal estetik yöntemleri çıkıyor. Daha sıkı, ince vücuda sahip olmak ve kusursuz cilt görünümleri yaratmak için medikal estetik işlemlerinden ilham alabilirsin.

Şimdi seninle birlikte son dönemde en popüler olan estetik uygulamalarına yakından bakalım. Medikal estetik yöntemlerinden hangisi ne işe yarıyor? Hyaluronik asit dolguları, dudak askısı, jawline ve altın iğne gibi seni daha genç ve pürüzsüz gösterecek medikal uygulamaları detaylı anlatıyoruz.  Sana en uygun estetik işlem hangisi? Merak ettiğin ve çevrenden duyduğun medikal estetik işlemlerini tek tek anlatıyoruz. 

Editörün Notu: Medikal estetik uygulamaları yaptırmak niyetindeysen, mutlaka bir uzmana görünmeli ve dermatolog kontrolünde yaptırmalısın. Bu medikal uygulamalar son derece önemli olduğu için, iyice araştırmalı ve cildine zararı dokunabilecek uygulamalardan uzak durmalısın.

Hyaluronik asit dolgusu

Hyaluronik asit dolgusu

Hyaluronik asit dolguları cildin genç ve sıkı görünmesi için yapılan medikal estetik işlemler arasında en popüler olanı! Hyaluronik asit dolgusunun bu kadar yaygın kullanılmasıyla birlikte farklı etkileri ve özellikleri de ortaya çıkıyor. Hyaluronik asit dolgusu yüzde doğru alanlara uygulandığında lifting yani yüzü yukarı doğru kaldırma ve gerdirme etkisi yaratır. Elmacık kemiği ile saç arasındaki bölgeye uygulanan Hyaluronik asit dolgusu sayesinde yanaklar daha küçük görünebilir, tıpkı iple yüz germe etkisi yaratılır. 

Yüze hyaluronik asit dolgusunun diğer amacı ise boşlukları doldurmak ve tamamlamak. Yaşın ilerlemesi, cildin elastikiyetini kaybetmesi ve yer çekiminin de etkisiyle yüzde dolgunluk kaybı yaşanabiliyor. Genellikle bu boşluklar burunda, yanaklarda ve çene ucunda görülür. Hyaluronik asit dolgusu ile bu alandaki boşlukları doldurabilir ve yüzün daha dolgun görünmesini sağlayabilirsin. Hyaluronik asit dolgusunun kalitesine bağlı olarak kalıcılığı 6 ay ila iki sene arasında değişkenlik gösteriyor. Hyaluronik asit dolgusu fiyatları biraz yüksek olduğu için medikal estetik yaptırmadan önce iki kere düşünmelisin. 

Jawline dolgusu

Jawline dolgusu

Güzellik trendlerini takip ediyorsan Jawline dolgusunu eminiz duymuşundur. Çene hattına yapılan hyaluronik asit dolgusu, çeneye daha keskin ve belirgin bir hava kazandırıyor. Jawline dolgusu aynı zamanda gıdı görünümünü de gizliyor ve talep edilirse çene ucunun da uzamasına yardımcı oluyor. 

Jawline estetiğini özellikle çok yuvarlak ve küçük yüz hattına sahip olanlar tercih ediyor. Böylece yüz hatları belirginleşiyor ve daha kemikli görünüyor. Son yıllarda popüler olan hafif maskülen, keskin ve belirgin yüz hattına jawline dolgusu ile ulaşabilirsin. 

Dudak askısı

Dudak askısı

Hollywood estetik trendlerinin yükselen yıldızı dudak askısı! İple yapılan dudak kaldırma işlemi, dudaklara herhangi bir dolgu uygulaması yapılmadan daha dolgun göstermeyi amaçlıyor. Dudak askısı estetiğinde ilk olarak dudakların aşk yayı bölgesi belirginleştirilir, daha sonra lokal anesteziyle dudakların içine yerleştirilen iplerle dudaklar yukarı doğru kaldırılır. 

Dudak askısı estetiğinde, yüze uyumlu dudak görünümleri yaratmak çok önemli. Yüz hatlarına uygun olarak kaldırılan dudaklar daha doğal ve çekici görünüyor. Fakat bazı estetik hataları dudaklarda sahte ve abartılı dudak görünümlerine sebep olabiliyor. İple dudak askısının kalıcılığı 12 aya kadar devam edebiliyor. Kendinden eriyen cerrahi ipler vücuttan doğal yollarla atılır. İstersen dudak askısını bir yıl sonra yeniden yaptırabilirsin. 

Altın iğne uygulaması

Altın iğne uygulaması

Kusursuz cilde giden en kestirme yollardan biri altın iğne uygulaması. Özellikle güneş kaynaklı leke, ince kırışıklık ve matlık gibi sorunlar yaşıyorsan cildine Scarlet S uygulaması yaptırabilirsin. Scarlet S, iğneli radyofrekans uygulaması deri altında kontrollü bir hasar bırakıyor. Uygulama başlığında altın iğne uçları cildimizde istediğimiz derinliğe kadar enerji verebildiği için ciltte optimum gençleşme sağlayabiliyor. 

Altın iğne yönteminde sanki cildimiz yara almış gibi bir etki yaratılarak cildin kendi hücre onarım ve tedavi mekanizmasını canlandırması amaçlanır. Deri altında kolajen ve hyaluronik asit üretimi artar ve sıkılaşma gözlemlenir. Altın iğne uygulamasından sonra cilt kalitesi iki - dört ay boyunca gelişerek devam eder. 4.aydan sonra ciltte kolajen üretimi eski seviyelerine iner. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala