La Roche Posay Güneş Kremi Kullananlar ve Yorumları


Şu sıralar hangi arkadaşımızla görüşsek La Roche Posay Anthelios UVMune Güneş Kremi'nin ne kadar güzel olduğundan bahsediyor. 50+ SPF koruması ve ciltte bıraktığı yok gibi his sayesinde en iyi güneş kremleri arasına giren La Roche Posay güneş kremini biz de yakından araştırmak istedik! 

La Roche Posay güneş kremini alanların yorumlarını birlikte inceleyelim. Cildimveben editörlerinin yıllardır severek kullandığı bu güneş kremi hakkında bakalım neler söyleniyor? 

1. Yağlı ciltler için uygun

Yağlı ciltler için uygun

La Roche Posay Anthelios Uvmune güneş kremini kullananların ilk yorumu cildi yağlandırmaması ve istenmeyen parlama yaratmaması üzerine oluyor. Bazı güneş kremleri cildi yağlandırabiliyor ve T bölgesinde zamanla parlama yaratabiliyor. Anthelios Uvmune ise tam tersi ilk uygulama sırasında mat bir his bırakıyor ve gün boyu cildinin mat görünmesine destek oluyor. 

Tabii sen La Roche Posay güneş kreminin uzun süre mat etki yaratmasına aldanıp güneş kremini yenilemeyi unutma! Güneşte kaldığın süre boyunca 3-4 saatte bir güneş kremini yenileyerek etkisini devam ettirmesini sağlamalısın. 

2. Yüzde yokmuş gibi bir his bırakır

Yüzde yokmuş gibi bir his bırakır

Güneş kremlerinin yapısı gereği ciltte ağır ve yağlı bir his bırakabiliyorlar. Fakat Anthelios Uvmune güneş kremi, yüzde adeta yok gibi bir his bırakır ve ağırlık yapmaz. Yüzü yağlandırmaz ve yüzde yapay bir görünüm yaratmaz. Bu nedenle La Roche Posay güneş kremini makyaj altına da kolaylıkla uygulayabilirsin. 

Güneş kremlerini uygularken cildini tam olarak koruması için bir çay kaşığı kadar uygulamanı tavsiye ediyoruz. Merak etme, bu miktar sana ilk bakışta çok gibi gelse de Invisible Fluid güneş kremi sürdükten sonra yüzünde ağırlık hissetmezsin. Kolay yayılabilir ve hafif bir his bırakan bu güneş kremini sen de çok seveceksin. 

3. Hızlı emiliyor

Hızlı emiliyor

Yaz için kullanacağın güneş kreminin hızlı emilmesini ve ciltte yapışkan bir his bırakmamasını istersin, değil mi? İşte Anthelios UVmune güneş kremini kullananların ilk söyledikleri yorumlardan biri de bu oluyor. Güneş kremi çok hızlı emiliyor ve yüzde beyaz leke bırakmıyor. 

Her cilt tipi için uygun olan bu güneş kremini yağlı, karma ve kuru cilde sahip olanlar gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Hassas ciltler de merak etmesin, La Roche Posay güneş kremi sizler için de uygun. Yüzde çok hızlı emildiği için hassasiyet oluşturmaz, cildinle hızlı bir şekilde bütünleşir. 

4. Hassas ciltler çok seviyor

Hassas ciltler çok seviyor

Hassas cilde sahip olanlar veya cilt sorunları yaşayanlar güneş kremi konusunda daha dikkatli olmalılar. Kontrolsüz bir şekilde güneşe çıkmak cilt sorunlarının artmasına ve hassas cilt dengesinin bozulmasına yol açabilir. Güneşten cildini yaz - kış korumalısın. Hassas cilde uygun güneş kremi önerisi için sana La Roche Posay Anthelios Uvmune güneş kremini tavsiye ederiz. Parmaklarınla güneş kremini çok kolay yayabilirsin, yüzde kalın bir tabaka oluşturmuyor ve çok kolay uygulanıyor. Hassas cilde özel formülü sayesinde yüzünde parlamaya sebep olmaz, doğal bir nemlendirme etkisi yaratır. 

5. Çok kolay sürülür

Çok kolay sürülür

La Roche Posay Anthelios Uvmune güneş kremi yorumlarında dikkatimizi çeken konulardan biri çok kolay uygulanabilir olması! Hepimiz zor sürülen, yayılmayan ve yüzde beyaz bir tabaka gibi görünen güneş kremlerinden çok çekmişiz demek :) La Roche Posay güneş kremi incecik formüle sahip ve bildiğimiz güneş kremlerin aksine ciltte çok hızlı bir şekilde yayılabiliyor, yapay bir görünüm yaratmıyor. Yüzünün tamamına uygulama yapabilirsin, göz çevresinde yakma yapmaz ve hassas göz çevresiyle bütünleşir. 

Tek bir güneş kremi kullanayım ve yüzümün tamamında etkili bir güneş koruması sağlayayım diyorsan Anthelios Uvmune tam sana göre bir tercih olacak. 

6. Suya, tere ve kuma dayanıklı

Suya, tere ve kuma dayanıklı

Yazın kullanacağın güneş kreminin suya, neme, bulaşmaya ve kuma karşı dayanıklı olmasına dikkat etmelisin. Çok yüksek koruma sağlayan La Roche Posay Anthelios Uvmune, suya karşı dayanıklı formu sayesinde yazın plajda güvenli bir şekilde güneşlenmene ve yüzmene imkan sağlıyor. 

La Roche Posay güneş kremi cildini UVA ve UVB ışınlarından korurken Kızılötesi-A ışınlarının ve kirliliğin neden olduğu hasarlara karşı cildi korur. Böylece yaz aylarının yarattığı güneş hasarına karşı gardını almış olursun. Güneş kremi her ne kadar yüksek koruma sağlasa da 3-4 saate bir yenilemek cildinin daha etkili korunmasını sağlar. 

7. Tazelemesi çok basit

Tazelemesi çok basit

Güneş kremini gün içinde tekrar tekrar yenilemek gerekebilir. Özellikle güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde 2-3 saatte bir güneş kremini yenilemek gerekiyor. Günün geri kalan güneşli saatlerinde de 3-4 saatte bir yenilemek yeterli olacak. La Roche Posay Anthelios UVmune güneş kremi, cildinde hafif bir his bıraktığı için tazelemesi de oldukça basit oluyor. 

Klasik güneş kremlerini tekrar tekrar uyguladığında yüzünde ekstra yağlı bir görünüm oluşabiliyor. La Roche Posay güneş kreminde ise böyle bir sonuç görmedik. Her uygulama sonrasında hızlı emildiği için yenilemesi çok konforlu oluyor. 

8. UVA ve UVB ışınlarına karşı cildi korur

UVA ve UVB ışınlarına karşı cildi korur

La Roche Posay güneş kreminin özelliklerini incelediğinde UVA ve UVB ışınlarına karşı ne kadar güçlü bir şekilde yüzünü koruduğunu görebilirsin. Sadece cildini güneş ışınlarından korumakla kalmıyor, kızılötesi-A ışınlarına ve kirliliğin neden olduğu hasarlara karşı da savunma mekanizması oluşturuyor. 

En sevdiğimiz güneş kremlerinden olan Anthelios Uvmune SPF 50+, geniş spektrum koruma filtresi sayesinde, cilt saldırganlarına karşı cildini korur. UV filtresi ve güçlü anitoksidanlar, UVA ve UVB ışınlarına karşı tam koruma sağlar. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için bu güneş kremini en kısa sürede denemelisin. 

9. Nemlendirme etkisi sağlar

Nemlendirme etkisi sağlar

La Roche Posay güneş kremini kullananlar, gün boyu yüzlerinin daha nemli ve sağlıklı göründüğünü söylüyorlar. Bu nemli cilt görünümünün sebebi içeriğindeki gliserin. İlk uygulamadan itibaren cildi nemlendiren ve cilt kuruluğunu azaltan bu güneş kremini herkesin neden sevdiğini şimdi daha iyi anladık! 

Gliserin içeren güneş kremi sayesinde, yaz aylarının getirdiği kuruluğu azaltabilir ve cildinin daha nemli, sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. 

10. Yoğun güneş hassasiyetine karşı etkili

Yoğun güneş hassasiyetine karşı etkili

Bazı cilt tipleri güneşe karşı daha hassas olabiliyor. Güneşli bir günde hızlıca kızaranlar, cilt hassasiyeti gösterenler ve kaşıntı hissedenler için güneş kremi bulmak zordur. Eğer sen de hassas bir cilde sahipsen Anthelios UVmune 400 SPF 50+ güneş kremini sana öneririz. Her cilt tipiyle uyum sağlayan bu güneş kremi, La Roche Posay termal suyuyla cildi rahatlatıyor ve yapışkan his bırakmayan formülüyle cildi koruma altına alıyor. 

Güneş kremini mutlaka güneşe çıkmadan önce uygulamalı ve ihtiyaç halinde yenilemelisin. Güneş kremi kullanırken dikkat etmen gerekenleri bu makaleden öğrenebilirsin.

Bonus: En uzun UVA ışınlarına karşı bile etkili

UVA ışınları, cildin erken yaşlanmasına, güneş lekelerine ve kırışıklıklara neden olan UV ışını çeşididir. UVB ciltte yanmaya ve bronzlaşmaya neden olurken, UVA ışınları kışın, hava kapalı olsa bile hatta pencerelerden de geçerek cildimize etki edebiliyor. Bu yüzden kullandığımız güneş kreminin UVA ve UVB'ye karşı koruyucu filtreler içermesi gerekiyor.

La roche Posay Anthelios UVmune Güneş Kremi, şimdi yenilenen formülü ile uzun UVA ışınlarına karşı da en etkili korumayı sağlıyor. Tüm UV ışın çeşitlerine karşı çok yüksek koruma sağlayan bu güneş kremi, cilt bakımı ve sağlığının olmazsa olmazlarından.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?