Ferulik asit nedir? Nasıl kullanılır?

Ferulik asit nedir? Nasıl kullanılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bitki bazlı bir antioksidan olan ferulik asit, aslında cilt bakım rutinlerimizin bilinmeyen kahramanı! Göz kremlerinden, cilt serumlarına, kremlere kadar çok sayıda yaşlanma karşıtı cilt bakım ürününde bulunuyor. Peki nedir ferulik asidi bu kadar güçlü yapan? İşte ferulik asit hakkında bilinmesi gerekenler!

Ferulik Asit Nedir?

Ferulik Asit Nedir?

Ferulik asit, serbest radikallerden cildimizi arındırmaya, güneş ışınlarından gelen UV radyasyonunun etkisini azaltmaya yarayan bir antioksidandır. Zamanla serbest radikaller, cildin bozulmasına, ince çizgilere, kırışıklıklara yol açabiliyor. İşte ferulik asit de tam bu noktada devreye girip, serbest radikallere karşı cildimizi korumaya çalışıyor.

Aynı zamanda yaşlanma belirtileri, kırışıklık görünümü ve sıkılık kaybı gibi cilt problemlerine de etki ediyor. Cilt tonunun daha aydınlık olmasına destek olur. Bununla beraber, güneş kaynaklı cilt kusurlarının da görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Ferulik Asit Hangi Ciltlere Uygundur?

Ferulik Asit Hangi Ciltlere Uygundur

Ferulik asit, kuru ve normal cilt tiplerine fayda sağlayabilir. 

Ferulik Asit Nasıl Kullanılabilir?

Ferulik asit, oldukça güçlü bir antioksidandır. Özellikle C ve E vitaminleri ile birleştirildiğinde etkinliğinin arttığı gözlemlenir. Bu nedenle, ferulik asit ve bu vitaminleri içeren cilt bakım serumları tercih edilebilir.

Tabii ki bu kadar güçlü bir içeriği cilt bakım rutinimizde de kullanmak isteriz değil mi? :) Neyse ki ferulik asit içeren cilt bakım ürünlerini senin için araştırdık ve de bulduk! Cilt bakımının profesyonel markalarından SkinCeuticals’ın C E Ferulic serumu ile seni tanıştırmak isteriz!

Ferulik Asit İçeren Serum ile Tanış: SkinCeuticals C E Ferulic

Antioksidan bakımları denildiğinde bizim aklımıza ilk olarak SkinCeuticals geliyor! SkinCeuticals’ın C E Ferulic serumu da adından da anlaşılacağı gibi saf C vitamini, E vitamini ve tabii ferulik asit içeriyor. İçerdiği %15 saf C vitamini, E vitamini ve %5 orandaki ferulik asit ile UVA ve UVB ışınlarının neden olduğu zarara karşı cildin doğal korumasını güçlendirmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda cildi hava kirliliği, radyasyon gibi serbest radikallere karşı da koruyor.

Bu çevresel saldırganlar, cildin erken yaşlanmasında gözle görülür belirtilere yol açabiliyor. İnce çizgiler, kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve donuk görünen cilt gibi belirtilere neden olabiliyorlar. İşte SkinCeuticals C E Ferulic serum, bu etkilerin azalmasına yardımcı oluyor.

Normal ve kuru cilt tipleri için ideal olan bu cilt bakım serumunu her gün, düzenli olarak kullanarak mükemmel koruma sağlayabilirsin!

Nasıl Kullanmalısın?

Sabahları cildini temizledikten sonra, 4-5 damla ürünü, yüzüne, boynuna ve dekolte bölgene, parmak uçlarınla nazikçe masaj yaparak uygulayabilirsin. Bununla beraber, çevresel saldırganların neden olduğu görünür yaşlanmaya karşı güçlü koruma için, geniş spektrumlu bir güneş kremi de kullanmanı öneriyoruz.

Kullandığın cilt bakım ürünlerinin içerikleri hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsan ya da cilt bakımınla ilgili aklına takılan sorular varsa tam sana göre bir önerimiz var! Buraya tıklayarak, SkinCeuticals,'ın Ücretsiz Canlı Destek ve Canlı Video Destek hizmetinden yararlanabilirsin. Böylece cildinle ilgili mükemmel bilgiler edinebilirsin! 😊 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?