Keçi Sütünün Faydaları Nelerdir?

Keçi Sütünün Faydaları Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Keçi sütünün faydalarını say say bitiremeyiz. Vücut ve cilt sağlığı için oldukça faydalı olan keçi sütü son yıllarda bakım ürünlerinin için yer almaya başladı. Keçi sütünün cilde yararlarını öğrendikten sonra keçi sütü içeren cilt bakım ürünlerini araştıracağına eminiz. 

Keçi sütü nasıl kullanlır? Keçi sütüyle yapabileceğin bakım önerilerini ve nasıl fayda sağlayabileceğini anlatıyoruz. Vücut ve cilt bakımı için doğal içerikleri kullanmayı sevenler en kısa zamanda keçi sütüyle tanışmalı. 

Keçi sütünün vücuda faydaları

Keçi sütünün vücuda faydaları

Keçi sütünde hangi vitaminler olduğunu ve faydalarını merak ediyorsan çok şaşıracağını tahmin ediyoruz. Keçi sütünde, inek sütüne göre daha fazla kalsiyum bulunuyor. Aynı zamanda keçi sütünde nükleotidler, serbest amino asitler ve poliaminler da yer alır. Keçi sütünün sindirimi daha kolay olduğu için inek sütüne göre daha kolay içilebiliyor. Konjuge Linoleik Asit denilen yağ asidi, dışarıdan alınamayan ve keçi sütüyle elde edilebilen değerli bir yağ asidi. Keçi sütü faydalarını şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Kaslara enerji kazandır.
  • Vücuttaki yağ miktarının azalmasına yardımcı olan bu yağ asidi sayesinde kas kütlesinin artmasına yardımcı olabilirsin.
  • Keçi sütü kemik ve iskelet sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Keçi sütünün yoğun kalsiyum oranı keçi sütünü daha faydalı hale getiriyor.
  • Yağ yakma ve bağırsak çalıştırma gibi görevleri vardır.

Keçi Sütünün Cilde Faydaları

1-Cildi yatıştırır

1-Cildi yatıştırır

Keçi sütü cildi doğal bir şekilde yatıştıran en iyi içeriklerin başında geliyor. Çünkü keçi sütü insan derisiyle aynı pH oranına sahip. Böylece keçi sütü sabunu veya keçi sütü içeren ürünlerle cildini temizlediğinde cildin asiditesi ve doğal mikrobiyomunu korumuş oluyorsun.

Keçi sütü özellikle cildi hassas ve kızarma eğiliminde olan kişiler için öneriliyor. Cildi temizledikten sonra kaşıntı, kızarıklık gibi hassasiyet oluşuyorsa doğal keçi sütünü deneyerek yüzün rahatlamasını sağlayabilirsin. 

2- Cildi nemlendirir

2- Cildi nemlendirir

Keçi sütünün cilde faydalarından biri de cildi yoğun olarak nemlendirmesi. Çünkü keçi sütünün içeriğindeki laktik asit cildin hassas bir şekilde nemlenmesini sağlar. Alfa-hidroksi asit (AHA) ciltte nemlendirme ve hassas peeling yapma özelliğine sahiptir. Güneşten zarar gören cilt için dahi kullanılabilen AHA, keçi sütünün içinde doğal olarak bulunur. 

Keçi sütü içeren nemlendiriciler, cilt hücreleri arasında sıkı bağlantılar oluşturarak nem ve lipidleri cilde hapsediyor. Aynı zamanda bakteri ve alerjenler gibi sorunları da dışarıda tutuyor. Doğal bir nemlendirici olarak görülen laktik asit, ciltte nem tutarak cildin daha pürüzsüz, parlak ve nemli görünmesine yardımcı olur. 

3- Cilt bariyerini onarır

3- Cilt bariyerini onarır

Keçi sütünün cilde faydalarından biri de cilt bariyerini onarması. Keçi sütünün içeriğinde laktik aside ek olarak cilt bariyerini onarmaya yardımcı olan yağ asitleri, cilt florasının gelişmesine teşvik eden probiyotikler yer alıyor. A vitamini içeren keçi sütü, cildin hassas bir şekilde yenilenmesini de sağlıyor. Keçi sütü sabununda yer alan yağ asitleri sayesinde cildin daha yumuşak ve pürüzsüz görünebilir. 

Keçi sütü sabunu alırken mutlaka doğal keçi sütü içermesine dikkat etmelisin. Aktardan aldığın etiketi olmayan ürünlerin içeriğine emin olamayabilirsin. Bu gibi cilt sabunları cildinde istenmeyen hassasiyet oluşturabilir. Güvendiğin markaların keçi sütü içeren cilt bakım ürünlerini araştırmanı tavsiye ederiz. 

4- Cildi beyazlatır

4- Cildi beyazlatır

Keçi sütü faydalarından en önemlisini ise sona sakladık. Keçi sütü kullananlar cildin daha açık ve beyaz göründüğünü söylüyorlar. Laktik asit ve A vitamini cildin kontrollu olarak soyulmasını sağlayarak daha pürüzsüz bir beyazlık kazandırıyor. 

Sen de cildinin daha pürüzsüz, aydınlık ve yenilenmiş görünmesini istiyorsan L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 7 Günlük Kür kulllanmaya başlayabilirsin. Saf ve konsantre %10 glikolik asit oranına sahip olan bakım kürü, 7 gün içinde cildindeki solgun ve mat görünümü alıyor yerine daha fresh bir cilt görünüm sağlıyor.  

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?