Dermaroller Nedir? Ne İşe Yarar?

Dermaroller Nedir? Ne İşe Yarar?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilt bakımında dermaroller kullanımı günden güne artıyor. Dermaroller faydalarını görenler bu minik cilt bakım aletinden vazgeçemiyor. Peki, dermaroller nedir ve dermaroller ne işe yarar?

Dermaroller yüz için oldukça yaygın kullanılıyor. Dermaroller kullanımı öğrenmek ve en iyi dermarollerları keşfetmek için makalemizin devamına bekleniyorsun. Dermaroller cilde faydalarını öğrendikten sonra cilt bakımında yepyeni bir döneme girmiş olacaksın. 

Dermaroller Nedir?

Dermaroller Nedir?

Dermaroller, silindir şeklinde tıpkı bir tarak gibi ucunda minik iğneler olan cilt bakım aletidir. Derma roller tarak ucundaki iğneler genellikle 0,5-3 mm kadar minik oluyorlar. Uzak Doğu'da kullanılmaya başlanan dermaroller, cilt kusurlarına iyi geldiği için dünyanın her yerine yayılarak popülerliğini ilan etmiş durumda! 

Dermaroller ilk olarak güzellik merkezlerinde kullanılmaya başlansa da artık evde dermaroller kullanımı da yaygınlaşmış durumladır. Cildi uyaran ve kendi kendine yenilenmesini amaçlayan dermaroller, yüzde mikro kanallar açarak kullandığın cilt bakım ürünlerinin etkisini de arttırıyor. Evde dermaroller faydalarını görenler cilt bakımında bu minik aletten vazgeçemiyorlar.

Dermaroller Ne İşe Yarar?

  • Ciltte lekelerin azalmasına yardımcı olur. 
  • Cildin yenilenmesini ve daha pürüzsüz görünmesini sağlar. 
  • Gözaltı morluklarını azaltır.
  • İnce kırışıkları azaltır, yaşlanma izlerini kontrol altına alır. 
  • Saç dökülmesi sorunu için dermaroller saça faydalarından yararlanılabilir. 
  • Dermaroller yüz için en iyi pürüzsüzleştirici bakımlardan biridir. 
  • Vücuttaki çatlak olan bölgelerde dermaroller kullanılabilir.
  • Cilt rengini eşitler ve bölgesel kızarıklıklara iyi gelir. 
  • Dermaroller cilde faydalarından biri de akne izlerine iyi gelmesidir.

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

''İğneli dermaroller ne işe yarar?'' sorusunun cevabını öğrendikten sonra sıra geldi evde dermaroller kullanımını öğrenmeye... Dermaroller seçerken iğne kalınlığına dikkat etmelisin. 

Dermaroller kullanmadan önce mutlaka cildini temzile. Temiz dermarollerı cildinde çok bastırmadan sadece yuvarlayarak uygulamalısın. Dermarollerı cildinde yanak bölgesine, göz çevresine, çene ve alın bölgesine uygulamalısın. 

Dermaroller kaç mm olmalı? Vücut dermaroller bakımı için 1 veya 1,5 mm dermaroller kullanmak uygun olacaktır.

Yüz için dermaroller kaç mm olmalı?: Evde dermaroller cilt bakımı yapmak için 0,25, 0,50 veya 1 mm dermaroller kullanmalısın. Evde 1 mm üzeri iğneleri olan dermarollerları kullanmanı tavsiye etmiyoruz. 

Dermaroller kaç günde bir yapılır? Evde dermaroller yapıyorsan 10-15 günde bir kere yapmalısın.

Dermaroller her gün kullanılır mı? Hayır, her gün dermaroller kullanmak cildini tahriş eder ve iyileşme süresinin uzamasına engel olur. Dermaroller kullanımını ortalama 10 günde bir yapmanı öneririz. 

Dermaroller kaç dakika uygulanmalı? Dermarollera yeni başlayanlar için 15 dakika yüze dermaroller yapmak yeterlidir. Zamanla bu süreyi 30 dakikaya kadar uzatabilirsin. Dermaroller cilt bakımını kür şeklinde en az 3 aylık sürede yapmalısın. 3-9 ay içinde dermaroller faydalarını görmeye başlayacaksın.

Dermaroller Sonrası Cilt Bakımı

Dermaroller yaptıktan sonra cildini nemlendiren ve yenilenmesine yardımcı olacak cilt bakım ürünleri kullanmalısın. Dermaroller sonrasında cildine uyguladığın ürünlerinin etkisini daha hızlı görebilirsin. 

Dermaroller sonrasında yüzüne Skinceuticals Ha Intensifier Multi Functional Serum kullanmanı öneririz. Dermaroller yüz için mikro kanallar açarak Skinceuticals serumun cildin gözeneklerine ilerlemesini sağlıyor. Böylece yüksek konsantrasyon hyaluronik asit içeriği cildini yoğun bir şekilde nemlendiriyor ve kuruluk kaynaklı yaşlanma belirtilerinina zalmasına yardımcı oluyor. 

Skinceuticals Ha Intensifier Multi Functional Serum, kazayağı, dudak ve yanak çevresindeki mimik çizgilerinin dolgunlaştırılmasına destek oluyor. Ciltteki hyaluronik asit rezervlerinin dolmasını sağlayarak cilt sarkmalarının giderilmesine yardımcı olur. Böylece dermaroller sonrası serum sürmek, elastikiyetini kaybetmiş cildin toparlanmasına destek verir. 

Dermaroller sonrası hangi krem kullanılır? Dermapen sonrasında cildine yoğun nem kazandıracak nemlendirici veya serumları kullanmanı öneririz. Eğer cildinin daha aydınlık ve canlı görünmesini istiyorsan antioksidan serumları kullanmak daha faydalı olacaktır. C vitamini içeren Skinceuticals C E Ferulic, cildinin yenilenmesine ve daha nemli görünmesine yardımcı olur. Kırışıklık kaybı ve sıkılık sorunları olan ciltlerin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olan bu serumu, normal ve kuru cildi olanlar için öneriyoruz.

Dermaroller haftada kaç kez kullanılır?

Dermaroller haftada kaç kez kullanılır?

Dermarollerı iki haftada bir kere kullanabilirsin. Dermaroller sonrası ciltte kızarıklık ve yanma hissi olması normaldir. Dermaroller sonrası cilt bakımı yaparak daha pürüzsüz cilt görünümü oluşacaktır.

Dermaroller saça uygulanır mı?

Evet, dermaroller saç başlıkları sayesinde saçlı deriye uygulanabilir. Dermaroller saça faydalarının başında saç tellerini güçlendirmek ve saç dökülmesini önlemek geliyor. 

En iyi dermaroller hangisidir?

Dermaroller seçerken yüz bölgesine uygun olan 192 ve 540 iğneli olanları seçmelisin. İğneler ne kadar inceliği ve kısalığı orantılı olmalıdır. En iyi dermaroller fiyatları ilk bakışta pahalı gelse de uzun dönemde senin için faydalı olacağını unutmamalısın. 

Dermaroller nasıl temizlenir?

Dermaroller yüz için kullandıktan sonra ılık suyun altında 30 saniye tutarak ölü derilerin temizlenmesini sağla. Daha sonra alkollu dezentektan veya temizleyici kullanarak dermarollerın arındır. Alkollü temizleyiciyi son olarak bol suyla durulayarak bir sonraki kullanıma kadar dermarollerı çekmeceye kaldırabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?