En Etkili Cilt Bakım Aletleri ve Yararları

En Etkili Cilt Bakım Aletleri ve Yararları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yüz bakım aletlerini her gün daha çok çevremizde görmeye başladık. Eskiden sadece internette, influencerlarda gördüğümüz cilt temizleme aletlerini artık güzellik marketlerde de ulaşılabilir fiyatlara buluyoruz. Peki, bunlarda gerçekten işe yarıyor mu?

Silikon yüz temizleme aletleri, Gua Sha taşı ve Jade Roller gibi cildi daha genç, sıkı ve tertemiz gösterdiğini söyleyen ürünleri deneme kararı aldık. Silikon yüz temizleme aletleri faydalarını, ekonomik alternatiflerini merak edenler bu yazımızı kaçırmasın! Sen de cildinin en güzel halini ortaya çıkarmak istiyorsan makalemizden ilham alarak en iyi cilt bakım aletini keşfedebilirsin. 

Silikon yüz temizleme aletleri

Silikon yüz temizleme aletleri

Silikon yüz temizleme aletinin ucundaki hassas silikon fırçalar sayesinde cilt yüzeyindeki gözeneklerin daha iyi temizleniyor ve cildindeki makyaj, kir artıkları uzaklaşıyor. Yüz temizleme cihazı kullananlar cildinin eskisinden daha temiz, fresh ve aydınlık göründüğünü söylüyorlar. 

Tabii yüz temizleme cihazlarını kullananların dikkat etmesi gereken konuların başında hangi yüz temizleme jeliyle bunu kullandıkları geliyor. Yüz temilzleme cihazlarının faydası sadece silikon yapısındna gelmiyor! Bu cihazla birlikte L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı Temizleme Jeli Arındırıcı kullanarak yüzünde fresh ve aydınlık bir görünüm sağlayabilirsin. Loreal yüz temizleme jelinin formülündeki hyaluronik asit, cildin daha dolgun görünmesine yardımcı olurken bu cihazlarla birlikte köpürerek daha kolay bir uygulama sağlıyor. Silikon fırçaların cildini çizmesini önlüyor ve epidermis tabakasını koruyor. Hyaluron Uzmanı Temizleme Jeli Arındırıcı kullananlar cildinin artık daha pürüzsüz, ferah ve dolgun göründüğünü söylüyorlar, şimdi deneme sırası sende:)

Gua Sha taşı

Gua Sha taşı

Uzak Doğu'da yıllar önce keşfedilen Gua Sha taşı, artık ülkemizde de çok popüler! Gua Sha taşı yeşim veya quartz doğal taşlarından elde edilir. Yassı formdaki bu taş, cildin kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı oluyor ve yüzde lifting etkisi yaratıyor. Gua Sha taşını alırken en çok dikkat etmen gereken konulardan biri taşın orjinal olup olmaması! Sahte taşlar cildinde hassasiyet yaratabilir ve Gua Sha'nın faydalarını göremeyebilirsin. Gua Sha taşının nasıl kullanılacağını bu makalemizden okuyabilirsin.

Herkesicinguzellik editörlerine göre Gua sha taşının faydası kadar bu taşı hangi yağla kullandığın da çok önemli! Biz bu cilt bakım taşını L'Oréal Paris Revitalift Saf Retinol Gece Serumu ile birlikte kullanmayı tercih ediyoruz. %0,2 saf retinol içeren bu serum, en derin kırışıklıklarda bile gözle görülür sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. Akşamları uyumadan önce birkaç damla retinol serumu avucuna dök ve cildine tampon hareketlerle uygula. Gua Sha taşıyla (yeşim yaşı)cilt masajını yaparak kırışıklık görünümünün azalmasını sağlayabilirsin.

Jade Roller

Jade Roller

Jade Roller gerçekten işe yarıyor mu? Bize en çok sorulan sorulardan biri de bu! Jade roller veya face roller olarak bilinen yüz masaj aletleri yüzdeki ince kırışıklıklar ve lifting etkisi için tercih ediliyor. Genellikle göz çevresi gibi hassas ve küçük bölgeler için rulo şeklindeki Jade Roller masaj aleti kullanılıyor. Biz de göz kremimizi sürdükten sonra üzerinden jade roller ile geçerek kremin daha yayılmasını sağlıyor ve kan akışının hızlanmasına yardımcı oluyoruz. 

Gece göz çevresi bakım rutininde L'Oreal Paris Mucizevi Yağ Günlük Bakım Göz Kremi'ni uygula. Sonrasında face rollerını al ve göz çevrene aşağıdan yukarı doğru masaj yap. Jade roller masaj aletinin faydaları arasında ciltteki ince kırışıkları açmak, cildi daha pürüzsüz göstermek ve yüze uygulanan serum, krem gibi ürünlerin emilimini hızlandırmak yer alıyor. Sen de Loreal göz kreminin arı sütü ve Shea yağı içeren formülünden en yüksek verimi almak istiyorsan göz kreminden sonra üzerinden face roller ile geçebilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?