TikTok'un Yaşlılık Filtresine Göre Hemen Başlanacak Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutini

TikTok'un Yaşlılık Filtresine Göre Hemen Başlanacak Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutini

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

TikTok yaşlılık filtresini denediğinde aynada gördüğün manzara seni memnun etmedi mi? Cevabın evetse senin için hazırladığımız kırışıklık karşıtı bakım rutinine mutlaka göz atmalısın!

Yaş alma konusu, güzellik dünyasında her zaman tartışmalı meselelerin başında geliyor. Kimi zaman büyüleyici bir deneyim olan yaş alma, çoğu zaman da kendimizi tedirgin hissetmemize yol açıyor. TikTok yaşlılık filtresinde karşılaştığın manzara sana anneanneni veya babaanneni anımsatmış olabilir. Yaşlılığın güzel yanları olsa da kırışıklıklarla dolu bir cilt görünümü bizi bir hayli tedirgin etti ve yaşlanma karşıtı bakım rutini hazırladık. Hazırsan, TikTok yaşlandırma filtresi nedir, yaşlanma karşıtı cilt bakımı nasıl olur keşfetmeye başlayalım!

TikTok Yaşlılık Filtresi Nedir?

TikTok Yaşlılık Filtresi Nedir?

TikTok yaşlılık filtresi, TikTok uygulaması içinde yer alan binlerce farklı yüz filtresinden biri. Yüzü yaşlandırarak yıllar sonra nasıl görüneceğini gösteren bu yaşlılık efekti, TikTok kullanıcıları arasında farklı teorilerin üretilmesine yol açıyor. Yaşlandırma efekti bazı kullanıcılarda daha az, bazı kullanıcılarda ise daha fazla kırışıklık görünümü yaratıyor. Daha az yaşlanan TikTok kullanıcıları düzenli olarak güneş kremi kullandıklarını ve doğru bir cilt bakım rutini uyguladıklarını paylaşıyor.

TikTok Yaşlılık Filtresi Nasıl Yapılır?

Yıllar sonraki halini görmek istiyorsan TikTok filtreleri arasında “aged filter” araması yapabilirsin.

TikTok Yaşlılık Filtresine Göre 5 Adımda Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutini

Doğum günü kutlamalarını ne kadar sevsek de yıllar geçtikçe cildimiz sıkılığını kaybediyor. İnce kırışıklık görünümleri cilde yerleşirken sarkmalar da günden güne artıyor. Oysaki hepimiz pürüzsüz, sıkı ve dolgun bir cildin hayaliyle yaşıyoruz. Öyleyse bu hayali gerçekleştirmek için kırışıklık karşıtı bakım rutininin detaylarına geçelim!

Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutininde Serum Adımı

Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutininde Serum Adımı

Cildini temizledikten sonra daha nemli, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm için hyaluronik asit içerikli serumları bakım rutinine ekleyebilirsin. Biz L’Oréal Paris Revitalift Filler Hyaluronik Asit Serum’u çok seviyoruz. Revitalift Filler serum cilt tarafından hızlıca emilerek daha pürüzsüz bir cilt görünümü sunuyor. Ayrıca 6 haftada kırışıklık görünümünü azaltmayı vadediyor. Hyaluronik asit içerikli bu serumu sabah ve akşam bakım rutinlerinde temiz cilde uygulayabilirsin.

Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutininde Retinol Adımı

Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutininde Retinol Adımı

Cilt yenilenmesine etki eden retinol derin kırışıklık görünümlerini bile azaltmayı başarıyor. Gece bakımında cildini temizledikten sonra retinol serumu uygulayabilirsin. L’Oréal Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu, içeriğindeki saf retinolle cildin daha sıkı ve genç görünmesine yardımcı oluyor. Cilt dokusunu düzelterek daha parlak bir cilt görünümü sunuyor.

Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutininde Göz Kremi Adımı

Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutininde Göz Kremi Adımı

İlk kırışıklık görünümleri genellikle göz çevresinde kendisini gösteriyor. Göz kenarlarında oluşan kaz ayaklarını önlemek ve göz çevresini nemlendirmek için mutlaka bir göz kremi kullanmalısın.

Editörün önerisi: Düzenli kullanımda kırışıklık görünümünü hafifleten L'Oreal Paris Revitalift Filler Dolgunlaştırıcı Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi, göz çevresinde hızlıca emiliyor ve yapış yapış bir his bırakmıyor. Göz altı çukurunu dolgunlaştıran bu krem özel metal ucuyla göz çevresine masaj yapma imkanı da sunuyor.

Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutininde Nemlendirici Adımı

Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutininde Nemlendirici Adımı

İdeal nem dengesini koruyamayan cildin daha erken yaşlandığını biliyor musun? Yaş ilerledikçe vücut nemini ve elastikiyetini kaybediyor. Dolayısıyla genç yaşlardan itibaren cildi nemli tutmak gerekiyor. 25 yaşından sonra kırışıklık karşıtı bakım rutinleri uygulamaya başlayabilirsin. Ancak 30 yaşından itibaren seçme şansın bulunmadığını da belirtelim. :)

Yaşa göre bakım kremi ararken L’Oréal Paris Yaş Uzmanı 30+ Kırışıklık Karşıtı Kremini keşfettik. İnce çizgi görünümünü azaltan bu krem, içeriğindeki kolajen biosferleriyle cildin ilk yaşlanma belirtilerini engellemeye çalışıyor. Biz bu kremi gündüzleri cilt bakım rutinimizin son aşamasında, güneş kreminden önce uyguluyoruz. L’Oréal Paris Yaş Uzmanı 30+ Kırışıklık Karşıtı Gece Kremini ise gece bakım rutininin son adımında sürüyoruz.

Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutininde Güneş Kremi Adımı

Kırışıklık Karşıtı Bakım Rutininde Güneş Kremi Adımı

Cildini güneşin zararlı etkilerinden korumak için evdeyken bile düzenli olarak güneş kremi kullanmalısın. Bizim son zamanlarda favori güneş kremimiz L'Oréal Paris Revitalift Clinical SPF 50+ oldu. L'Oréal Paris Revitalift güneş kremi, içeriğindeki gliserin ve hyaluronik asitle cildi nemlendiriyor. C vitamini içeren formülüyle kirlilik kaynaklı erken yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda koyu leke ve ince çizgi görünümünü azaltmaya da katkı sağlıyor.

TikTok yaşlı yapma filtresi seni de rahatsız ettiyse kırışıklık karşıtı bakım rutinine hiç vakit kaybetmeden başla!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?