30'lu Yaşlarda Kolajen Kaybı ve Yaşlanma Karşıtı Bakım


30'lu yaşlara geldiğinde cildinde ilk yaşlanma belirtilerini görmen çok doğal. 20'li yaşların ortasından itibaren cildimizin kalitesine ve kolajen dengesine bağlı olarak ilk kırışıklıklarımızı görebiliriz. 30'lu yaşlarda cildinin kolajen dokusunu geliştirmek ve cilt sıkılığını arttırmak için cilt bakım ürünlerinden destek alabilirsin. Cildine iyi gelecek ve 30'lu yaşlardaki kırışıklıklarının kontrol altına alınmasını sağlayacak bakım önerileri ile karşındayız. 

Kolajen bakımı nasıl yapılır?

Kolajen bakımı nasıl yapılır?

30'lu yaşlardan itibaren cilt altındaki kolajen kaybı nedeniyle cildimiz sıkılığını kaybetmeye başlıyor. Kolajen kaybı cildinin sarkacağı ve hızlıca kırışacağı anlamına gelmez. 30'lu yaşlarda doğru cilt bakımı yaparak cilt kaliteni koruyabilirsin. 

Vichy Liftactiv Specialist Collagen Specialist gündüz kremi formülündeki peptitler, C vitamini, Vichy volkanik suyu sayesinde cildinde oluşan ince çizgileri ve kırışıklıkların görünümünü azaltıyor. Cildinin sıkılığını arttıran ve leke görünümünü azaltan bu gündüz kremini düzenli kullandığında 30'lu yaşlarında ışıl ışıl parıldayacaksın. Vichy Collagen Specialist kremin içeriğindeki peptidler cildinin pürüzsüzleşmesinde önemli rol oynarlar. Cildindeki pürüzleri azaltmak, kadife kadar yumuşak bir cilde sahip olmak için artık hangi gündüz kremi kullanman gerektiğini biliyorsun. 

Yaşlanma karşıtı bakım maskeleri ile tanış

Yaşlanma karşıtı bakım maskeleri ile tanış

30'lu yaşlara geldiğinde artık yüz maskeleri en yakın arkadaşın olmalılar. Hala yaşlanma karşıtı bakım maskeni bulamadıysan sana Vichy Liftactiv Specialist Liftactiv Hyalu Mask'ı öneririz. Hyalüronik asit ve maya özü içeren yüz maskesi cildinin esnekliğini güçlendiriyor ve nemini koruyor. 30'lu yaşlarda ortaya çıkan esneklik kaybını azaltıyor ve nemsizlik kaynaklı yorgunluk izlerini silerek yüzüne daha enerjik bir görünüm kazandırıyor.

Cilt bakım ampullerini kullanmayı unutma

Cilt bakım ampullerini kullanmayı unutma

30'lu yaşlara gelen ve cildindeki ince kırışıklara çözüm arayanlara ilk önerdiğimiz bakım ipuçlarının başında yüz serumları kullanmak geliyor. Cildinin ihtiyacına göre seçebileceğin yüz ampulleri konsantre formülleriyle tek seferde etkili bir sonuç yaratabiliyorlar. 

Cildindeki ince kırışıklıkları kontrol altına almak için serum arayışında olanlara Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampulleri öneririz. %10 saf C vitamini içeren Vichy ampuller, 10 günde cildini yoğun bir şekilde nemlendirerek daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. 10 günlük kür sonunda cildin daha aydınlık görünür ve ışıl ışıl parlar. 30'lu yaşlarda seni rahatsız eden cilt lekeleri ile başın beladaysa senin için Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampulleri öneririz.  %10 Glikolik Asit Kompleksi içeren Vichy leke karşıtı ampuller, cilt tonu eşitsizliğini dengeler ve cildinin daha ışıltılı görünmesini sağlar. Düzenli olarak gece uyumadan önce yarım ampulu cildini uyguladığında koyu lekelerinin eskisi kadar belirgin olmadığını farke dersin. 

Gece kremini sürmeden asla!

Gece kremini sürmeden asla!

30'lu yaşlarda cildinin daha sıkı ve pürüzsüz görünmesini istiyorsan mutlaka gece bakım kremini uygulamalısın. Geceleri sen uyurken cildin yeni hücre üretimine başlar ve kendini yeniler. Sen de bu süreçte cildinin kendini yenilemesine destek olması için Vichy Collagen Specialist Night Gece Kremi'ni kullanabilirsin.  CG Vitamini ve peptitler içeren gece kremi, cildinin sıkılığını ve elastikiyetini arttırıyor. Vichy gece kreminin en sevdiğimiz özelliği kolajen kaybı nedeni ile oluşan yaşlanma belirtilerine karşı bakım sağlaması! Böylece 30'lu yaşlarda başlayan hafif sarkmalar ve sıkılık kaybı ortadan kalkıyor ve cilt kalitesi günden güne yükseliyor. Collagen Specialist gece kremi, yoğun ve zengin dokusuyla gece boyu cildini besler ve sabah uyandığında cildinin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?