Mutlaka Denemen Gereken Vichy Ürünleri

Mutlaka Denemen Gereken Vichy Ürünleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sağlıklı güzellik için, mutlaka denemen gereken Vichy ürünlerini listeledik!

Vichy, dermotolojik cilt bakımı markaları arasında en sevdiklerimizden biri. Gücünü Fransa’nın doğal kaynaklı volkanik sularından alan Vichy’nin tüm ürünlerinde termal su bulunuyor. Hassas ciltlerin rahatlıka kullanabileceği, her yaşa ve cilt problemine hitap eden cilt bakım ürünleriyle sen de Vichy’yi daha yakından tanımak istiyorsan, senin için hazırladığımız “Mutlaka kullanman gereken Vichy ürünleri” listemiz çok işine yarayacak!

Günlük nem kaynağı

Vichy Mineral 89

Cildini günlük olarak nemlendirirken, hyaluronik asitin gücünden yararlanmak istersen, Vichy Mineral 89’u mutlaka denemelisin. Jel formaki bu nemlendirici, formülündeki doğal kaynaklı hyaluronik asit ve Vichy mineralli su sayesinde cildi nemlendirmeye, bariyerini güçlendirmeye ve yenilemeye yardımcı oluyor. Renksiz ve kokusuz olduğu için, ciltte hızlı emilip geride yağlı bir his bırakmadığı için yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkesin kullanımı için son derece uygun. Bu nemlendiriciyi düzenli olarak kullandığında, cildinin eskiye oranla çok daha nemli, canlı, dengeli, yenilenmiş olduğunu ve günden güne sağlıkla ışıldadığını göreceksin.

Yağlı ciltler için temizleyici

Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel

Yağlı bir cilde sahipsen, cildini iyi bir şekilde fazla yağdan arındırmalı, dengeleyerek gün içerisinde parlamasına engel olmalısın. Bunu yaparken de cildinin kurumasına neden olacak temizleyicilerden kaçınmalısın, aksi takdirde cildin daha da fazla yağlanabilir. Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Temizleme Jeli, cildindeki fazla yağı dengeleyerek cildini arındıracak ve parlama sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olacak. Çinko, bakır ve probiyotiklerle zengilenştirilmiş formülü ile yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için uygun olan bu temizleme jeli, ilk kullanımdan itibaren 7 saat içinde etikisini gösteriyor, cilt daha mat, dengeli görünürken düzenli kullanımda gözenek görünümü de azalıyor.

Leke karşıtı güneş kremi

Vichy Ideal Soleil Anti Dark Spots SPF 50 güneş kremi

Bir çoğumuzun cilt lekeleriyle başı dertte. En çok da UV ışınları yüzünden çıkan güneş lekeleri, geçirmesi son derece zor ve inatçı cilt problemlerinin başında geliyor. Güneş lekelerine engel olmak için yapman gereken en önemli şey, yüksek faktörlü güneş kremi kullanmak. Var olan güneş lekelerini azaltmak ve yenilerinin oluşmasına engel olmak için de önerimiz, Vichy Ideal Soleil Anti Dark Spots SPF 50 güneş kremi. Bu güneş kremi hem yüksek derecede UVA ve UVB koruması içeriyor, hem de formülündeki PhE-Resorcinol ile ciltteki lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olurken, aynı zamanda yenilerinin oluşmasına da engel oluyor. Üstelik renkli bir güneş kremi olduğu için, cilt tonunu eşitliyor ve var olan lekelerinin de görünmesine engel oluyor.

Kırışıklıklar için ampul bakımı

Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul

Kırışıklık ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtileri gösteren ciltlerde, özel bir bakım kürü uygulamak çoğunlukla gözle görülür sonuçlar elde etmeye yardımcı oluyor. Özellikle C vitamini ve peptitler içeren cilt bakım ampulleri, ince çizgiler, kırışıklıklar, renk eşitsizliği ve sıkılık kaybı gibi yaşlanma belirtileri üzerinde son derece etkili. Vichy’nin Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampulleri, %10 C vitamini, bio-peptitler ve doğal kaynaklı hyaluronik asit içeren formülü ile ciltteki tüm bu yaşlanma belirtilerine etki ediyor. 10 günlük bir kür olarak sabah-akşam uygulanan bu cilt bakım ampulleri ile cildinin daha sıkı, esnek ve ışıltılı olmasını sağlayabilir, kırışıklık ve ince çizgilerin görünümünün azalmasına yardımcı olabilirsin.

Probiyotik içeren yaşlanma karşıtı bakım

UV ışınları, hava kirliliği, stres, beslenme ve uyku düzeni gibi çevresel faktörler, cildin daha erken yaşlanmasına neden olabiliyor. Cildindeki bu erken yaşlanma belirtilerini engellemek için, probiyotik türevleri içeren bakım kremlerini kullanabilirsin.

Vichy’nin Slow Age Bakım Kremi, formülündeki antioksidan Baicalin, probiyotik türevi Bifidus ve doğal kaynaklı hylauronik asit ile ciltteki renk düzensizliklerini, kırışıklıkları, lekeleri azaltmaya yardımcı olurken, cildi nemlendiriyor, bariyerini güçlendiriyor ve nem kaybını da önlüyor. Eğer 20’li yaşların sonlarındaysan ve anti-age bakıma başlamayı düşünüyorsan, Vichy Slow Age serisini önerebiliriz.

Ferahlatan yüz spreyi

Vichy Mineralli Vokanik Su yüz spreyi

Vichy ürünleri arasında en sık bitirdiğimiz ve yenisini aldığımız, Vichy Mineralli Vokanik Su yüz spreyi. Vichy Volkanik Suyu’nun cilt üzerindeki etkileri gerçekten de şaşkınlık verici. Hücreler arası alışverişi kolaylaştırıcı, organizmanın korunmasını artırıcı bu doğal kaynaklı termal su, aynı zamanda cildin gösterdiği çeşitli tepkileri hafifletmek ve cilt toleransını artırmak için de kullanılıyor. Vichy Mineralli Volkanik Suyu, ciltteki kızarıklıkların oluşumunu azaltıyor, hassas cildi rahatlatıyor ve cildi dengeliyor. Her cilt tipinin rahatça kullanabileceği bu yüz spreyi, ferahlamak için bir harika!

Hyaluronik asit maskesi

Vichy Mineral 89 Maske

Cildine nem ve güç kaynağı olacak bir maske yapmak istersen, Vichy Mineral 89 Maske’yi mutlaka denemelisin. Taze karışım bu maske, Vichy Volkanik Suyu ve doğal kaynaklı hyaluronik asit içeren formülüyle cildi nemlendirmeye, bariyerini güçlendirmeye, daha canlı ve dolgun bir görünüm elde etmeye yardımcı oluyor. Katlayıp kendin hazırlayacağın bu maske, mikro alg kaynaklı elyaf bir dokuya sahip ve uygulaması inanılmaz keyifli. Maskeyi çıkardıktan sonra cildinin taptaze, nemlenmiş ve canlanmış göründüğünü fark edeceksin.

Kolajen destekleyici bakım

Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25

Ciltteki yaşlanma belirtileri, kolajen üretiminin yavaşlamasıyla kendisini göstermeye başlıyor. İnce çizgiler, kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve renk eşitsizliklerini gidermek için, kolajen üretimini destekleyecek cilt bakım ürünleri kullanabilirsin. Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25, formülündeki bio-peptitler ve saf C vitamini ile ciltteki kolajen üretimini destekliyor ve yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı oluyor. Üstelik SPF 25 güneş koruyucu içeriği ile cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaya da yardımcı oluyor.

Kuru saç derisine, kepek karşıtı bakım

Kuru saç derisine, kepek karşıtı bakım

Saç derin kuruysa, muhtemelen bir türlü geçmeyen kepek sorunu yaşıyor olabilirsin. Bunun kaynağına inmek ve iyi bir kepek karşıtı bakım yapmak için Vichy Dercos Kepek Karşıtı Bakım Şampuanı ile kepek ve tekrarlayan kepek sorununa karşı etkili bir sonuç elde edebilirsin. Saç dersi mikrobiyomunda meydana gelen dengesizliğin giderilmesine yardımcı olan bu kepek şampuanı, formülündeki selenyum disülfür ile daha ilk kullanımda etki ediyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?