Yaz Sona Eriyor: Yaz Sonrası Cilt Bakım Önerileri

Yaz Sona Eriyor: Yaz Sonrası Cilt Bakım Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yaz sonrası cildinin ne kadar kuru ve bakımsız göründüğünün farkındasın, değil mi? Yaz sonrası bronzluğun yavaş yavaş giderken geriye kuru ve mat bir görünüm oluşuyor. Bir de yaz boyunca güneş koruması kullanmadı ise eyvah! Cilt lekeleri de sonbahar mevsiminde kaçınılmaz hale gelir. Yaz boyunca ihmal ettiğin bakımları şimdi evde yapma zamanı! Evde cilt bakımı yaparak yaz sonrası cildinin ihtiyacı olan nemi cildine sağlayabilirsin. 

1. Cildini arındır

Cildini arındır

Yaz sonrası cildimizin mat ve solgun görünmesinin en büyük sebebi cildimizin kuruması ve ölü derilerin gözenekleri tıkaması... En basit anlatımıyla, cildinin nefes alacak kanallarının tıkanması gibi düşünebilirsin. 

Gözeneklerini temizlemek için doğanın en değerli bitkilerinden ilham alan Kiehl's Calendula Deep Cleansing Foaming Yüz Yıkama Jelini kullanabilirsin. Kadife çiçeği özlü köpüren temizleyici, gözeneklerinde biriken yağı, kiri ve makyaj artıklarını derinlemesine temizliyor ve kadife çiçeği sayesinde cildinin rahatlamasını sağlıyor. Yüzünü kurutan yüz yıkama jellerini yaz sonrası bakımında dahil etmemelisin. Bu dönemde kullandığın cilt bakım ürünleri cildine nem sağlamak ve güneş hasarını onarmak üzerine olmalı. Unutma, sonbahar döneminde cilt bakımını ne kadar doğru yaparsan yılın geri kalanında cildin o kadar kusursuz görünecek. 

2. Sonbahar rüzgarlarına hazırlan

Sonbahar rüzgarlarına hazırlan

Sonbaharın ilk günleri yaz günleri gibi geçse de sonbahar rüzgarı diye bir şey olduğunu unutma. Sonbahar yağmuru, nemi ve rüzgarlarına karşı cildini hazırlamak için Kiehl's Ultra Facial Cream Nemlendiriciyi kullanabilirsin. En zor hava koşullarında dahi 24 saat boyunca cildi nemlendirme etkisi olan Kiehl's krem, cildinde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. 

Ultra Facial Cream, Kiehl's dünyasının bugüne kadar en çok satılan nemlendirici kremi ödülüne sahip! İçeriğindeki buzul glikoproteinleri ve zeytinden elde edilen skualan ile formüle edilen nemlendirici, ciltte çok hızlı emilim sağladığı ve gün boyu nemlendirme etkisi yarattığı için çok seviliyor. Sen de yaz sonrası cilt bakımında Ultra Facial kremi kullanarak cildini ödüllendirebilirsin. 

3. Göz çevresini riske atma

Göz çevresini riske atma

Sonbaharda cildinin en hassas noktası göz çevresi oluyor. Yaz boyunca UVA ve UVB ışınlarına maruz kalan göz çevresindeki güneş hasarı, bronzluğun geçtikçe ortaya çıkar. Bu nedenle sonbahar aylarında göz kremi kullananların arttığını görüyoruz. 

Yaz sonrası göz kremi önerisi isteyenler için Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado Göz Kremi'nden bahsedelim. Avokado yağı içeren değerli formülü ile göz çevresine anında yoğun nem veren Kiehl's krem, göz çevresinin daha nemli ve canlı görünmesine yardımcı oluyor. Avokado yağının dışında Beta Karoten ve Shea yağı da içeren bu zengin göz kremi, zamanla nemsizlik kaynaklı ince çizgilerin azalmasına yardımcı olacak. 

4. Yaz sonrası cildini canlandır

Yaz sonrası cildini canlandır

Yaz aylarından kalan güneş hasarını onarmak ve matlaşan cildini canlandırmak için harika bir önerimiz olacak. Kiehl's Pure Vitality Skin Renewing Cream Nemlendirici, sonbaharda meydana çıkan ince çizgi ve kırışıklık görünümün azalmasına yardımcı olurken, cilde ışıltı kazandırarak canlanmasını sağlıyor. 

Kiehl's canlandırı krem, %99.6 doğal kaynaklı içerikler ile formüle ediliyor. İçeriğindeki Manuka balı ve kırmızı ginseng kökü, nemlendirici kreme bala benzer doku yaratıyor. Nemlendiricini cildine uyguladığında eriyerek pürüzsüz, ışıltılı bir cilt görünümü sağlar. Yaz sonrası cildini güçlendirmek ve daha canlı göstermek isteyen kişilere Kiehl's Pure Vitality Skin Renewing Cream'i öneririz. 

5. Yaz sonrası hangi serumu kullanmalı?

Yaz sonrası hangi serumu kullanmalı?

Yaz aylarında asit bazlı serumlar kullanmak cildinde istenmeyen leke oluşmasına yol açabilir. Eğer cildini güneşten koruyup koruyamacağına emin değilsen yaz sonrası serum kullanmak senin için daha güvenli olacak. Yaz aylarından sonra cildindeki kuruluğu ortadan kaldırmak için hyalüronik asit ve bitkisel kaynaklı kompleks içeren Kiehl's Vital Skin-Strengthening Super Serum kullanabilirsin. Kiehl's serum, cildi dış faktörlere karşı koruyan ve güçlendiren adeta süper serum görevi görüyor. Özel formülü sayesinde hızlı emiliyor, ciltte ıslak bir bitiş yaratmıyor ve en güzeli, erken yaşlanma izlerine karşı etkili bir onarma etkisi sağlıyor. Kiehl's serumun içindeki 11kDa Hyaluronik Asit, cildindeki nem oranını arttırmayı ve cildine dolgunluk kazandırmayı hedefler. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?