Okula Dönüş: Pürüzsüz Bir Cilt Görünümü İçin Neler Yapabilirsin?

Okula Dönüş: Pürüzsüz Bir Cilt Görünümü İçin Neler Yapabilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Okula hazırlık yaparken, mükemmel bir cilt görünümü için sana harika bakım önerilerimiz var!

Okul yolunu dört gözle beklediğini iyi biliyoruz. Uzun zamandır göremediğin arkadaşların, öğretmenlerin hatta ve hatta dersleri bile çok özlemiş olabilirsin. Okula geri dönüşünün muhteşem olmasını istiyorsan ilk önce hazırlığa cilt bakımıyla başlamalısın.

Okulun ilk günü cildinin pürüzsüz ve ışıl ışıl görünmesi sana büyük bir güven ve motivasyon sağlar. Uzun zamandır görmediğin arkadaşlarının sana iltifat etmesi, ders molalarında cilt güzelliğini neye borçlu olduğunu sormaları için aşağıdaki adımları uygulamaya şimdiden başla. İşte karşında okul dönemi uygulayabileceğin cilt bakımı önerileri...

Sabah - akşam cildini temizle

Sabah - akşam cildini temizle

Cildinin daha pürüzsüz görünmesini istiyorsan ilk altın kural cildini temiz tutmak. Sabah ve akşam cildini düzenli temizlediğinde gözeneklerine biriken yağ ve kir miktarını minumumda tutmuş olacaksın. 

Cildinin daha pürüzsüz görünmesi ve gün içinde yağlanmasını önlemek için La Roche Posay Effaclar Jel kullanmanı öneririz. Yağlı cildi kurutmadan nazikçe arındıran bu jel gözeneklerini temizliyor ve cildin anında ferahlamasını sağlıyor. Özellikle yağlı ve akneye eğilimli ciltlerin çok sevdiği bu yüz yıkama jeli, senin pürüzsüz cildinin anahtarı olacak. Cildini bu şeklde temiz tuttuktan sonra, cilt problemlerinin de gözle görülür şekilde azaldığını fark edeceksin.

Editörün önerisi: Cildini temizledikten sonra Kiehl's Rare Earth Pore Refining Tonic kullanarak cildin nem dengesini sağlayabilir ve yağlanmasını önleyebilirsin. Gözenek sıkılaştırma etkisi olan Kiehl's tonik, cilt yüzeyindeki toksinlerin arınmasını sağlar, cildin daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar. Yüzünü yıkadıktan sonra tonik kullanarak temizlik adımını tamamlamalısın. 

Cilt tipine uygun serum kullan

Cilt tipine uygun serum kullan

Okulun ilk günü dolgun ve pürüzsüz cildinle göz kamaştırmak isteyenler L'Oréal Paris Revitalift Filler SAf Hyaluronik Asit Serumu ile tanışmalı! Formülündeki %1,5 saf hyaluronik asit ile bugüne kadar denediğimiz en yoğun konsantre serumlardan biri olan Loreal  Revitalift Filler Serum cildi nemlendirme konusunda adeta bir usta! Serumu sürdüğün anda belirgin bir şekilde cildi nemlendiren ve düzenli kullanımda cildin dolgunlaşmasına yarayan bu serumu her cilt tipi için öneririz. 

Gündüz ve gece kullanabileceğin Loreal serumu okula başlamadan 6 hafta önce uygulamaya başladığında cildinin dolgunlaştığını görebilirsin. Okulun ilk günü daha pürüzsüz bir cilt için daha iyi bir önerisi olan var mı?

Nemlendir, nemlendir, nemlendir

Nemlendir, nemlendir, nemlendir

Biliyoruz, her cilt bakımı araştırmasında karşına ilk çıkan madde nemlendirmek oluyor. Yüzünü nemlendirmek senin düşündüğünden çok daha önemli! Genellikle yağlı cildi olanlar nemlendirme adımını atlıyor veya yüzüm zaten çok yağlı, nemlendirmeye gerek yok diye düşünebiliyor. Fakat cildini nemlendirmediğinde, yüzün daha fazla yağlanabilir ve cilt kusurları oluşabilir.

Cildini yağlandırmayacak, parlama yapmayacak bir nemlendirici arayışındaysan sana CeraVe yüz kremi SPF 25'i öneririz. Temel Seramid ve Niasinamid (Vitamin B3) içeren formülüyle cildi nemlendirirken aynı zamanda onaran bu krem cildin doğal nem dengesini koruyor. CeraVe kremin en güzel özelliği ise SPF 25 güneş korumasına sahip olması! Böylece cildin UV ışınlarından korunarak daha sağlıklı görünecek. 

Peeling yapmayı unutma

Peeling yapmayı unutma

Yoğun okul temposuna kapılıp da yüzüne peeling yapmayı unutmamalısın. Okullar açılırken daha ferah ve temiz görünen bir cilt için düzenli olarak peeling yapman gerekiyor.

L'Oréal Paris Şeker Peelingler, formülündeki doğal kaynaklı 3 şeker sayesinde gözeneklerinin temizlenmesine ve cildinin arınmasına yardımcı oluyor. Suda eriyen peeling taneleri, hassas ciltlerde dahi kusursuz sonuç çıkarıyor, yüzü tahriş etmiyor. Eğer okulda daha ışıltılı görünmek istersen sana Şeker Peelingi Işıltı Canlandırıcı'yı öneririz. Üzüm çekirdeği yağı içeren peeling, cildin solgun görünümünü engeller ve yüzü pürüzsüzleştirir. 

Pratik bakım için kağıt maskeleri kullan

Pratik bakım için kağıt maskeleri kullan

Sınavlarının yoğun olduğu dönemde cilt bakımı yapmanın ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyoruz. Biz bu gibi zamanlarda çareyi kağıt maske kullanmaktan yana buluyoruz. Kağıt maskeler konsantre formülleriyle cilde hızlı bir şekilde etki ederler ve anında sonuç gösterirler. En sevdiğimiz kağıt maskelerden biri olan Garnier Ampul Kağıt Maske C Vitamini Yorgunluk Karşıtı, uykusuz gecelerini kusursuz bir şekilde gizler! 

Garnier kağıt maskenin formülündeki %1 Cg vitamini ve ananas özleri, cilde ışıltı kazandırıyor ve yorgunluk izlerini saklıyor. 5 dakika içinde cildin daha parlak ve aydınlık görünmeye başlıyor. O zaman sınav dönemi seni ayakta tutacak sihirli formülü bulduk: Bol kahve + Ampul maske! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?