Göz Kremi Kullanmaya Kaç Yaşında Başlamalısın?

Göz Kremi Kullanmaya Kaç Yaşında Başlamalısın?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Göz kremi kullanmak için henüz yaşın çok mu erken olduğunu düşünüyorsun? İşin dğorusu, göz kenarında kırışıklarının henüz oluşmaması göz kremi kullanmana engel değil!

Kusursuz göz çevresi için göz kremi kullanmaya hangi yaşta başlayacağını anlatıyoruz. İleride göz çevresinde kırışıkların oluşmaması için en iyi göz kremi önerisi ve göz kremi kullanım yöntemlerini de makalemizde bulabilirsin. 

Göz kremini ne zaman kullanmalı?

Göz kremini ne zaman kullanmalı?

Çevremizde şunu çok duyuyoruz, 'göz çevremde kırışıklar oluşmaya başladı, hangi göz kremini kullanmalıyım?' Yaygın olarak göz kremi kullanımı genellikle kırışıklardan sonra hatırlanıyor. Cilt bakımında en sık yapılan hatalarda biri bu!

Göz kremi kullanmak, göz çevresinin nemlenmesini, aydınlanması ve daha dolgun görünmesi için kullanılır. Göz kremini düzenli kullandığında, buradaki ince deri kolay hasar görmez ve erken kırışıklar oluşmaz. Malum, göz çevresindeki deri çok ince olduğu için UV ışınlardan ve tekrarlayan mimik kullanımından dolayı deforme olmaya meyilli. Bu nedenle göz kremi kullanmaya ve erken kırışıkları önlemeye 20'li yaşlarının ortasında başlamalısın. Biz çevremizdeki arkadaşlarımıza 21 yaşından itibaren göz kremi kullanmalarını tavsiye ediyoruz. 

Göz çevresi için hangi kremi kullanmalı?

Göz kremini ne zaman kullanmalı?

Göz kremi kullanmaya yeni başlayanlar için harika bir önerimiz olacak. Avokado yağının benzersiz gücünden ilham alan Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado göz çevresine yoğun nem vererek sağlıklı görünmesini sağlıyor. 

Her seviyedeki göz çevresi kırışıklığı için kullanılabilen Creamy Eye Treatment with Avocado, göz çevresini anında nemlendirir, avokado yağıyla göz çevresine ihtiyacı olan mineral ve besinleri sağlar. Düzenli olarak Kiehl's göz kremini kullandığında göz çevresi daha ferah ve genç görünür. Kremsi dokusu sayesinde çok kolay uygulanıyor ve hızlı emildiği için göz çevresinde yağlı bir his bırakmıyor. Göz çevresinin ihtiyacı olan nemi sağlamanın en etkili yolu avokado yağı içeren göz kremi kullanmak! 

Göz çevresi kremi nasıl sürülür?

Göz çevresi kremi nasıl sürülür?

En iyi göz kremini kullanmak kadar göz kremini doğru bir şekilde uygulamak da çok önemli. Göz çevresine krem sürmeden önce cildinin temiz olduğuna emin olmalısın. Mutlaka göz makyajını temizlemiş olman gerekiyor. 

Göz kremini minik noktalar halinde göz altına ve göz kapağına dokundur. Daha sonra yüzük parmağını kullanarak tampon hareketlerle göz kremini dağıt. Tampon hareketler, göz altındaki kan dolaşımının hızlanmasına ve kremin faydasının ortaya çıkmasına yardımcı olur. Göz kremi sürerken yayarak uygulama yapmamalısın. Yayarak krem sürmek göz altındaki ince derinin tahriş olmasına neden olabilir. Göz kremini tampon hareketlerle göz kapağına, göz altına ve gözlerinin dış köşesine uygula. Göz kremini günde iki kere, sabah ve akşam olmak üzere kullanmaya başladığında göz çevresindeki aydınlanmayı kolaylıkla fark edeceksin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?