Cilt Bakımı 101: Göz Kremi Nasıl Sürülür?


Kullandığın göz kreminin göz çevresine pek etki etmediğini düşünüyorsan bu yazımız tam sana göre! Etrafımızdan gördüğümüz kadarıyla göz kremini yanlış uygulayanlar çok var. Göz kremini doğru sürdüğüne emin misin? Göz kremini, göz kapağın da dahil olmak üzere bütün göz çevrene uyguluyor musun? Göz kreminin etkisini görmek için doğru yöntemlerle uygulama yapmalısın. Cildimveben editörleri göz kreminin etkisini destekleyen en doğru göz kremi sürme yöntemlerini seninle paylaşıyor. Sen de aşağıdaki adımları takip ederek göz bakımında yeni bir sayfa açabilirsin. 

Göz kremini ne zaman sürmeli?

Göz kremini ne zaman sürmeli?

Göz kremini ilk defa kullanacak olanlar göz kremi sürme sırasını genellikle karıştırıyor. Göz kremi mutlaka sabah ve akşam olmak üzere iki kere uygulanmalıdır. Günde iki kere göz kremi sürerek göz çevrenin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. 

Göz kremini, cilt bakım rutinin en son aşamasında kullanmanı öneririz. Yani, cildine nemlendirici, serum veya maske uygulaması yaptıktan sonra en son adımda göz kremi sürmelisin. Sadece tek bir istisna var, o da güneş kremi! Eğer güneş kremi sürüyorsan, göz kreminden sonra güneş kremini uygulamalısın. Bu kural dışında göz kreminin her daim cilt bakımının en son adımında uygulandığını unutmamalısın. 

Editörün önerisi: Cilt bakımı kremlerini sürerken yüz kremlerini göz çevresine dokundurmamalısın. Göz kremi adımına geçmeden önce sürdüğün nemlendirici ve serumlar her daim göz çevresinin dışında kalmalı.

Göz kremi nasıl sürülür?

Göz kremi nasıl sürülür?

Göz kremini uygularken yüzük parmağını kullanmalısın. Göz çevresi, cildin geri kalanına oranla çok daha hassas bir bölge olduğu için, yüzük parmağın, en hafif uygulamayı yapmak için doğru hareketi uygulamanı sağlayacak. Göz kremini yüzük parmakların arasında hafifçe ısıt, sonra nazik hareketlerle uygula.

Göz kremi sürerken yapılan yanlışlar nelerdir?: Göz kremini, göz altına parmaklarınla yedirerek yaymak! Kremi çekiştirerek yaymak veya yuvarlak hareketlerle sürmek hassas göz çevresine zarar verebilir. Biliyoruz, acelen olduğunda saniyeler içinde göz kremini yaymak istiyorsun ama göz çevrene karşı çok hassas olmak zorundasın! 

Göz kremi nereye sürülmeli?

Göz kremi nereye sürülmeli?

Göz kremini bir çoğumuz sadece göz altındaki koyu halkaların üzerine uyguluyoruz. Doğru göz kremi uygulamak için göz kremini göz kemiğinin üzerine uygulamanı öneriyoruz. Göz çevresindeki deri oldukça ince ve hassas olduğu için kurumaya ve hassaslaşmaya daha eğilimli oluyor. Bu nedenle göz çevreni nemlendirmek ve en iyi bakımı sağlamak için göz kremini, elmacık kemiklerinin üzerine, kaş kemiğine, göz kapağına ve kaz ayaklarına uygulamalısın. Doğru bölgelere uyguladıktan sonra göz çevresinde renk eşitsizliğinin düzeldiğini ve göz çevresinin daha aydınlık göründüğünü fark edersin.

Sana en uygun göz kremini nasıl bulabilirsin?

Sana en uygun göz kremini nasıl bulabilirsin?

Göz kremi sürmek kadar göz çevresi için en iyi göz kremini bulmak da önemli! Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado göz kremi bugüne kadar her kullananın en beğendiği göz kremleri arasında yer alıyor! Avokado yağı içeren göz kremi, göz çevresine yoğun nem vererek buradaki hassas deriyi derinlemesine besliyor ve kurumasına engel oluyor. 

Kiehl's göz kreminin konsantre dokusu sayesinde göz çevresi gün boyu ihtiyacı olan nemi alıyor ve daha sağlıklı görünmeye başlıyor. Avokado yağının yağ asidi nemlendirici özelliği sayesinde göz çevresindeki yağ ve nem oranı dengelenir, göz çevresinde ağırlık hissetmeden aydınlık bir bitiş elde edebilirsin. Kiehl's Avokado göz kremini, yukarıda anlattığımız yöntemlerle göz çevresine günde iki kere uygula ve göz çevresindeki yenilenmeyi keşfet! Aynaya baktığında tüm yüzüne yansıyan canlanma etkisini çok seveceksin:) 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala