Kakao yağının cilde 10 faydası ve cilt üzerindeki harika etkileri!

Kakao yağının cilde 10 faydası ve cilt üzerindeki harika etkileri!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kimimiz kokusuna, kimimiz tadına hayran… Öyle ki adını duymak bile heyecanlanmamıza yetiyor. Kimden mi bahsediyoruz? Elbette ki çikolatanın hammaddesi kakaodan!  Kalpleri böylesine titreten, en zor anlarımızdaysa mutluluğu yakalamamıza izin veren kakaonun cildine de faydalı olduğunu biliyor muydun? “Canım seninki de soru mu? Tabii ki biliyoruz.” dediğini duyuyoruz. Özellikle son yıllarda popülerliği artan kakao yağı kremi gibi pek çok bakım ürünü de zaten yararlı olduğunu söylüyor. Ancak biz, çok fazla bilinmeyen yararlarının üzerinde durmak istiyoruz.

Kakao Yağı Nedir?

Kakao Yağı Nedir?

Kakao yağı, Afrika ormanlarında yetişen kakao ağacının aynı isimli meyvesinin çekirdeklerinden elde edilen ve eriyebilen bir doğal yağ çeşidi. Ağzımızı sulandıran o leziz çikolataların yapımında da kullanılan bu yağ, çikolatanın ağızda eriyebilen bir yapıya sahip olmasını sağlıyor. Normal şartlarda katı olarak elde edilen kakao yağı, sıvılaştırılmış formda aktarlardan temin edilebiliyor. İçerdiği yağ asitleri sayesinde doğal ve faydalı yağların başında gelen kakao yağı, cilt sağlığını da olumlu anlamda etkiliyor.

Kakao Yağı Ne İşe Yarar?

Kakao Yağı Ne İşe Yarar?

Kokusuyla herkesi mest eden bu yağ, ilk önceleri çikolata yapımında kullanılmaya başlanıyor. Daha sonraları içerisinde yer alan aktif bileşenler keşfedilince, cilt güzelliği için vazgeçilmez bir yağ haline geliyor. Bu büyüleyici yağın cilde faydalarıysa saymakla bitecek gibi değil. Cildi güzelleştirirken yaraların da iyileşmesini hızlandıran kakao yağı, bugün tüm kalpleri fethetmiş durumda. Biz de senin için kakao yağının cilde faydalarını araştırdık:

1.  E vitamini bakımından zengin olan bu yağ, cildi besliyor ve doğal bir parlaklık kazandırıyor.

2.  Kakao yağı mükemmel bir nemlendirici. Özellikle de kuru cilt sorunu olanların bu yağı mutlaka kullanmalarını öneriyoruz.

3.  Dudakları da nemlendiren kakao yağı, dudaklarda oluşabilecek kuruluk ve çatlakları önlüyor.

4.  Epilasyon işlemi sonrası kızaran cildi yatıştırıyor. Bunun içinse kakao yağı ile cilde masaj yapmak yeterli.

5.  Ciltte oluşan yaraların iyileşmesini hızlandırıyor.

6.  Egzama ve deri iltihabı gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de etki gösteriyor.

7.  Güçlü bir antioksidan etkiye sahip olması sebebiyle, ciltteki serbest radikallerin oluşumunu önlüyor. Ayrıca polifenoller bakımından zengin olan kakao yağı, cildin elastikiyetini ve kolajen üretimini artırmasına, cilt tonunun da eşitlenmesine yardımcı oluyor.

8.  Kakao yağı bronzlaşma konusunda da oldukça etkili. Cilde harika bir bronzluk kazandıran bu yağ, nemlendirme özelliği sayesinde ise bronzluğun kalıcı olmasını sağlıyor.

9.  Düzensiz kilo alıp verme ya da hamilelik döneminde oluşabilecek çatlakları önlüyor. Yine bunun için özellikle hamilelik döneminde düzenli masaj yapılmasını öneriyoruz.

10.  Son olarak kakao yağı, saçlara da bakım uyguluyor. Düzenli kullanımda saçları nemlendiren kakao yağı, yıpranmış görünümü onarıyor ve daha hızlı uzamalarına yardımcı oluyor.

Kakao yağı içeren cilt bakım ürünü önerisi

Kakao yağı içeren cilt bakım ürünü önerisi

Kakao yağı içeren bir cilt bakımı kullanmak istersen L'Oréal Paris'in Besleyici Şeker Peelingi, formülündeki kakao ve hindistan cevizi yağı ile cildini kurutmadan arındırırken aynı zamanda besliyor. %100 doğal kaynaklı şekerlerle birlikte kakao yağı sayesinde, kuru cildinin daha yumuşak, rahatlamış ve canlı görünmesini sağlayabilirsin.

Besleyici Şeker Peeligi'nin, daha uygular uygulamaz su ile birleştiğinde eriyen tanecikleri, cildine nazik bir şekilde peeling yapıyor ve  ölü derileri arındırıyor. Kakao yağı ile de beslediği için cildindeki kuru ve mat görünüm yerini yumuşacık ve canlı bir görünüme bırakıyor. L'Oréal Paris Besleyici Şeker Peeling'ini haftada 3 kez uygulayarak bebek gibi yumuşacık bir cilde sahip olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?