Sürdürülebilir Cilt Bakımı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Sürdürülebilir Cilt Bakımı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sürdürülebilir bir cilt bakımı mümkün mü? Evet mümkün! Cilt bakımında kullandığın ürünlere dikkat edip, daha yeşil ve daha doğal markalara yöneldiğinde daha sürdürülebilir bir tüketim yapmış olacaksın. Daha çevreci bir yaklaşım için emin olmadığın ürünleri kullanmadan önce minik deneme boylarını iste. Böylece hem çevre hem de bütçe için gereksiz bir tüketime girmezsin. Yeni cilt bakım ürünleri alırken hangi adımlara dikkat etmen gerektiğini tek tek anlatalım.

Doğal içeriklere yönel

Doğal içeriklere yönel

Cilt bakım ürünleri alırken mutlaka içeriğinde doğal malzemeler olan ürünleri tercih etmelisin. Özellikle bitkisel kaynaklı olan bakım kremleri, hem cildin için çok faydalı, hem de çevre için! Fabrikasyon ürünlerden biraz uzaklaşarak kimyasal üretimi desteklemek yerine, doğadan ilham alan ürünler çevremizi korumamıza destek olacak. 

En sevdiğimiz cilt bakım markalarından Garnier, çevreye duyarlı daha yeşil bilim ve formüller üzerinde çalışarak daha sürdürülebilir cilt bakımını mümkün kılıyor. Garnier'in ikonik Hyaluronik Aloe Günlük Nemlendirici Jel %96 doğal kaynaklı içeriklere sahip! İçeriğindeki bitkisel Hyaluronik asit ve aloe vera sayesinde hem cildini 48 saate* kadar nemlendirebilir, hem de yeşil içerikleri destekleyebilirsin. Hafif formüllü nemlendirici kullanmak isteyenler için ilk önerdiğimiz nemlendirici Hyaluronik Aloe Jel oluyor! 

Geri dönüştürülebilen ambalajları tercih et

Geri dönüştürülen ambalajları tercih et

Sürdürülebilir alışveriş için sadece kremlerin içeriği değil, ambalajlarının da sürdürülebilir olması gerekiyor. Geri dönüşüme uygun olan ambalajlar, çevre için çok daha duyarlı ve doğru bir karar olacak. Plastiğin doğada kaç yılda çözüldüğünü biliyorsun, değil mi?

Garnier, 2019 yılında geri dönüştürülmüş plastiğin kullanımı sayesinde 3.670 ton işlenmemiş plastikten tasarruf etti! Ayrıca, 2025 yılına kadar da Garnier ürünlerinde işlenmemiş plastik oranının %0 olması hedefleniyor. Bu ne demek oluyor? Yani 37.000 tondan daha fazla işlenmemiş plastik tasarrufu sağlanacak. Sürdürülebilir bir cilt bakımı için Garnier ürünlerinden şaşmaman gerekiyor! Tabii kremlerini bitirince ambalajlarını mutlaka geri dönüştürme kutularına atmayı da unutmamalısın. 

Organik içerikleri keşfet

gül suyu

Cildini temizlemek veya nemlendirmek için cilt bakım ürünü ararken içeriğinin doğal kaynaklı olmasına ve çevre dostu ürünler olmasına dikkat etmelisin. Örneğin Garnier Micellar Gül Suyu'nun şişesinde %20 geri dönüştürülmüş plastik kullanılmış ve böylece yılda 270 ton daha önce geri dönüştürülmemiş plastikten tasarruf edilmiş**. 

Gün sonu geldiğinde, makyajı mızı çıkardığımızda bile cildimizin solgun görünmemesini sağlayan Garnier Micellar Gül Suyu ile hem makyajını tek adımda çıkar hem cildin parlasın hem de çevre dostu bir ürüne sahip ol! :)

Aynı zamanda bir bilgi daha paylaşmak isteriz. Garnier, denizlerdeki plastikle ilgili mücadele konusunda Ocean Conservancy ile işbirliği yaparak 2019’da 373 çalışanı ile birlikte denizlerde 6.8 ton atık toplamak için harekete geçti! Garnier'e buradan kocaman bir BRAVO!

*Instrumental test, 24 kadın

**2018 verilerine göre

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?