Avokado Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Avokado Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sağlığımız için çok yararlı olan avokadonun cilt için de önemli bir etkisini biliyor musun? Cilt bakımında kullanılan avokado, derinlemesine nemlendirme ve onarma özelliklerine sahip. Avokadonun içindeki değerli yağlar cildimize bakım yapmak için ideal. Bugün seninle evde nasıl avokado maskesi yapabileceğini paylaşıyoruz. Avokado maskesinin faydaları ve nasıl uygulandığını öğrenmek için yazının devamına bekleniyorsun. 

Avokado maskesinin faydaları

Avokado maskesinin faydaları

Avokado cilt için yararlı doğal içeriklerin başında geliyor. Avokado özü cildin derinlemesine nemlenmesine ve daha yumuşak görünmesine yardımcı olur. Avokadonun içeriğindeki Omega3, ciltteki yara, iz ve lekeleri onarmakla görevli. Cilt hücrelerini yenileyen avokado maskesi cildin daha pürüzsüz ve eşit görünmesini sağlar. 

Evde avokado maskesi yapanlar ciltlerinin daha aydınlık, parlak ve nemli göründüğünü söylüyor. Zengin cilt nemlendirme etkisi olan avokado maskesi, ilk kullanımdan itibaren ciltteki nemi hapsederek cildin daha ışıltılı görünmesi için çalışır. Her cilt tipine uygun olan avokado maskesini cildini nemlendirmek, onarmak ve yüze parlaklık kazandırmak için tercih etmelisin. 

Avokado maskesi nasıl yapılır?

Avokado maskesi nasıl yapılır?

Evde avokado maskesi yapmak çok basit! Cilt için avokado maskesi yapmak istiyorsan ilk önce en iyi avokado maskesini keşfetmen gerekiyor. En iyi maskeler arasında gösterilen Kiehl's Avocado Nourishing Hydration Mask'ı evde dakikalar içinde yapabilir ve avokadonun faydalarını cilde görebilirsin.

Zengin ve kremsi yapısı olan Kiehl's avokado maskesi, cildi derinlemesine besliyor ve nemlenmesini sağlıyor. Avokado yağı ve avokado özü içeren Kiehl's maske, cildin daha pürüzsüz ve yumuşak görünmesine yardımcı oluyor. Tıpkı mükemmel bir avokado meyvesi gibi! Kiehl's maskeyi deneyenlerin ilk söylediği etki cildi pürüzsüzleştirmesi oluyor. Ciltteki kusurları azaltan ve cildin daha eşit, kusursuz ve nemli görünmesini sağlayan bu maskeyi sen de en yakın zamanda keşfetmelisin. 

Avokado maskesi nasıl hazırlanır?

Avokado maskesi nasıl hazırlanır?

Evde avokado maskesi hazırlamak için uzun bir zaman harcamana gerek yok. Kiehl's Avocado Nourishing Hydration Maskeyi temiz cildine uygulaman yeterli olacak. Kremsi ve yumuşak bir yapısı olan Kiehl's maskeyi günün her saati uygulayabilirsin. Cildini temizleyip duruladıktan sonra avokado maskesini cildine kalın bir katman şeklinde uygula. Göz ve dudak çevresini dışarıda bırakacak şekilde bütün yüzüne sürmelisin.

Kiehl's avokado maske cildinde 15 dakika kaldıktan sonra ılık suyla cildini temizleyebilirsin. Maskeyi cildinden temizlerken dairesel hareketlerle çıkar. Böylece kan dolaşımını arttırarak maskenin etkisini arttırmış olacaksın. İlk kullanımdan itibaren cildi onaran, besleyen ve pürüzsüzleştiren Kiehl's maskeyi çok seveceksin. Biz cildimizin ihtiyacına bağlı olarak bu maskeyi haftada 2-3 kere uyguluyoruz. Sen de haftada birkaç kere maske yaparak cildinin bakımını tamamlayabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?