Cildimveben Editörlerinden Doğal Cilt Bakımı Önerileri


Cilt bakımında doğal içeriklerin kullanımı günden güne artıyor. Doğal malzemelerle yapılan cilt bakımı, maskeler ve kremler temiz içerikleriyle ön plana çıkıyor. Doğal cilt bakımı denilince aklına ilk olarak aktardan aldığın karışımlar gelmesin. Doğal içeriklerin kullanıldığı cilt bakım ürünleri cildinde en iyi etkiyi göstermesi amacıyla formüle ediliyor. Kendi karışımlarını yaratmak yerine doğal içeriğine güvendiğin ürünleri kullanarak cildini ödüllendirebilirsin. Doğal cilt bakım önerilerini ve hangi ürünlerde hangi doğal içeriklerini olduğunu öğrenmek için doğru yerdesin. 

Cilt ve makyaj temizliği

Cilt ve makyaj temizliği

Cilt temizliği dediğimizde aklına gelen ilk doğal içeriği öğrenebilir miyiz? Tabii ki gül suyu! Gül suyunun temizleme ve ışıltı verme özelliği her cilt tiplerinde işe yarıyor. Biz de cilt ve makyaj temizliğinde her zaman gül suyunun gücüne güveniyoruz ve mutlaka günlük bakım rutinimize ekliyoruz.

Gül suyu içeren en iyi cilt bakım ürünlerinden biri Garnier Micellar Gül Suyu, cildi farındırırken ışıltı veriyor. Gözeneklere ulaşarak derinlerdeki makyaj kalıntılarını bile çıkaran Garnier misel su, ciltte ışıltılı bir bitiş sağlayarak bizim gönlümüzü fethediyor. Biz makyaj yapalım veya yapmayalım, her gün gül suyu içeren micellar suyla cildimizi iki kere siliyoruz. Işıltılı ve pürüzsüz görünen cildin sırrını gül suyuna borçluyuz. 

Hangi doğal içeriklerle yüz temizlenmeli?

Hangi doğal içeriklerle yüz yıkanmalı?

Biliyoruz, doğal yüz temizleme jeli bulmak çok zor. Fakat biz uzun araştırmalarımız sonucu %96 doğal içeriklere sahip yüz temizleme jelini sonunda keşfettik! Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli'nin Hyaluronik Asit ve Aloe Vera ile zenginleştirilmiş formülü cildimizde taptaze bir görünüm yaratıyor. Bizim gibi geniş gözeneklerinden şikayetçi olanlar için sıkı ve pürüzsüz bir görünüm sağlıyor ve bu sayede ciltte daha ferah bitiş elde edebiliyoruz. 

Aloe Vera ve Hyaluronik asidin cildi nemlendirme etkisinin birleşimi ciltte mükemmel temizlik sağlıyor, gözenekleri sıkılaştırıyor. Başka ürünlerle yüzünü yıkadıktan sonra meydana gelen kuruluk ve gerginlik hissi Garnier yüz yıkama jelini kullanmaya başladıktan sonra ortadan kaybolur. Tam tersine cildin daha yumuşak ve ışıltılı görünmeye başlar. Doğal ürünlerin gücüne güveniyorsan cildini Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli'ne teslim edebilirsin. 

Doğal içeriklerle cilt nemlendirme

Doğal içeriklerle cilt nemlendirme

Aloe Vera doğada nemlendirme özelliği ile ön plana çıkıyor. Bir de Aloe Vera'nın yanına Hyaluronik Asit eklenince ideal nemlendirme etkisini görebiliyoruz. Hangi üründen bahsediyoruz, tabii ki Garnier Hyaluronik Aloe Jel'den! 

%96 doğal içeriklerden oluşan Garnier Aloe Jel, doğada cilt nemlendirme özelliği olan önemli içerikleri bünyesinde topluyor. Aloe Vera'nın nemlendirme özelliği sayesinde cildimiz daha nemli, pürüzsüz ve aydınlık görünmeye başlıyor. Hyaluronik Asit de ciltte nem tutma özelliği ile biliniyor. Böylece Garnier nemlendirici jel, ciltte 48 saate kadar nemli bir his yaratıyor, cildi yatıştırıyor. Garnier nemlendirici ciltte yağlı bir his bırakmadığı için tün cilt tipleri tarafından kullanılabilir.

Doğal cilt maskesi önerisi

Doğal cilt maskesi önerisi

Doğal içeriklere sahip olan cilt maskeleri cildin ihtiyacı olan nem ve ferahlığı sağlar, cilde derinlemesine bakım yapar. Bizim gibi yağlı ve karma bir cilde sahipsen senin için Garnier Nem Bombası Ferahlatıcı Yüz Maskesi'ni öneririz. Tek kullanımlık kağıt maskeler ciltte konsantre bakım sağlar. Tek bir Garnier Nem Bombası maske, bir haftalık serum kullanımı ile eş değerde!

 Garnier Ferahlatıcı Kağıt Maske, yeşil çay ve hyaluronik asit içeriyor. Yeşil çay, ciltteki sebum dengesini ayarlar ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Cilde yoğun nem ve ferahlık hissi sağlayarak yağlı cildinin ihtiyacı olan bakımı pratik bir şekilde tamamlayabilirsin. Kağıt maskeyi cildinde 15 dakika tutmak yeterli olacak. Sürenin sonunda kağıt maskeyi kaldır ve kalan ürünü cildine yayarak bekle. Böylece maskenin etkisini uzun süre cildinde hissedebilirsin.

Kuru ve gergin ciltler için maske önerisi

Kuru ve gergin ciltler için maske önerisi

Kuru cilde sahipsen ve cildinde gerginlik hissi oluşuyorsa doğal içeriklere herkesten çok ihtiyacın var demektir! Cildini nemlendirecek ve besleyecek en değerli doğal içeriklerin başında badem sütü geliyor. Badem sütünün nemlendirme ve ışıltı kazandırma özelliği cildindeki gerginliği alarak daha yumuşak bir sonuç bırakır. 

Garnier Süt Bombası Besleyici Kağıt Yüz Maskesi, cildinde yoğun besleyici ve onarıcı bir etki bırakıyor. Badem sütü ve hyaluronik asit içeren kağıt maske, cildindeki kuruluğu onarır ve yerine daha nemli bir bitiş sağlar. Haftada bir kere düzenli olarak badem sütü içeren maske yapmak cildine çok iyi gelecek. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala