Makyaj temizleme yağı nedir, nasıl kullanılır?

Makyaj temizleme yağı nedir, nasıl kullanılır?

Cilt bakımında yağların ne kadar önemli olduğunu artık biliyoruz. Yağlı cilt tipi de dahil olmak üzere her cilt tipinin besleyici yağlara ihtiyacı olduğu güzellik guruları tarafından onaylandı! En iyi makyaj temizleme yağlarını inceliyoruz! Makyaj temizleme yağlarına giriş yapmak istiyor ama nereden başlayacağını hala bilemiyorsan senin için temizleyici rehberi hazırladık. En iyi makyaj temizleme yağlarını ve bu cilt bakım ürünlerini nasıl kullanacağını anlatıyoruz.

Makyaj temizleme yağı nedir?

Makyaj temizleme yağı nedir?

Makyaj temizleme yağları, en zorlu makyajların bile kolay bir şekilde çıkmasına yardımcı olan bir cilt bakım ürünü. En iyi makyaj temizleme yağları sadece makyajını temizlemekle kalmıyor, cildine bakım yaparak daha sağlıklı ve aydınlık görünmeni sağlıyor. Temizleyici yağlar, en zorlu makyajı bile tek bir ürünle çıkardığı için cilt temizleme rutinini daha keyifli ve hızlı bir hale getiriyor. Makyaj temizleme yağları özellikle güneş kremini iyi bir şekilde arındırmayı sağladığı için çok seviliyor. Cilt bu kadar iyi temizlendiği için de siyah nokta, gözenek gibi cilt sorunları da azalmaya başlıyor.

Makyaj temizleme yağlarının faydasını görmeye başladığında bir daha başka temizleyici kullanmak istemeyeceksin.  Cilt bakım koleksiyonuna makyaj temizleme yağlarını ekleyerek cildini şımartmaya başla!

Makyaj temizleme yağı nasıl kullanılır?

Makyaj temizleme yağı nasıl kullanılır?

Makyaj temizleme yağı su ile birleştiğinde temizleme sütüne dönüşüyor. İlk önce kuru veya ıslak eline 3-4 pompa kadar temizleme yağı al ve makyajına masaj yaparak temizle. Sonrasında ılık suyla yüzünü yıkayarak emülsiyon olmasını sağlayabilirsin. 

Kalıcı makyajını temizlemek için pamuğun üzerine ürün ekleyerek de makyajını silebilirsin. Makyajının tamamını makyaj temizleme yağı ile sildikten sonra suyla yüzünü durulayarak cildinin daha yumuşak görünmesini sağlayabilirsin. 

Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil 

Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil

Yenilikçi cilt bakım ürünlerini ilk deneyenlerden biri olmak için Kiehl's cilt bakım ürünlerini takip etmelisin. Çünkü her yeni çıkan cilt bakım ürününü Kiehl's mağazalarında bulmak mümkün!

Yabancı bloggerlardan gördüğümüz makyaj temizleme yağını Kiehl's karşımıza çıkardı. Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil, formülündeki nemlendirici etkili Skualan ve cilde aydınlık kazandıran Çuha Çiçeği Yağı sayesinde cildimize bakım yapıyor ve makyajı kolayca çıkarmamıza yardımcı oluyor. Kiehl's makyaj temizleme yağının cilde kazandırdığı yumuşacık ve ipeksi bitişi çok seveceksin. Yağlı ciltlerde bile ağırlık yapmayan Kiehl's makyaj temizleme yağı, en zorlu gece makyajlarını tek başına temizleyerek bize kendini ispatladı! Sen de kalıcı makyajını tek adımda çıkaran ve cildini yumuşatan bir makyaj temizleme ürünü arıyorsan Kiehl's yağı hemen denemelisin.

Biotherm Biosource Total Renew Oil

Biotherm Biosource Total Renew Oil

Yeni formülleri denemeyi seviyorsan Biotherm makyaj temizleme yağı tam sana göre! Köpük yapılı Biotherm makyaj temizleyici yağ, uzun süre kalıcılığı olan fondöten, maskara ve göz makyajları için ideal bir temizleyici. Tek ürünle en kalıcı makyajları bile çıkarmayı hedefleyen Biosource Total Renew Oil çift etkili bir formüle sahip. Cildindeki makyajı temizlerken aynı zamanda yüzüne bakım yaparak daha aydınlık ve parlak görünmesini sağlıyor. 

Düzenli olarak cildini Biotherm makyaj temizleme yağı ile temizlediğinde cildinin yenilendiğini ve daha aydınlık göründüğünü fark edersin. Cildini makyajdan, hava kirliliğinden ve fazla yağdan arındıran bu temizleme yağını ilk kullanımdan itibaren seveceğine eminiz. 

Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Yağ içeren cilt bakım ürünlerini kullandıkça makyaj temizlemenin ne kadar konforlu bir şey olduğunu anladık. Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu formülündeki argan yağı sayesinde en waterproof makyajları bile tek hamlede çıkarmayı başarıyor. 

Çift bazlı makyaj temizleme suyu, içeriğindeki argan yağı ve micel tanecikleri sayesinde yüzde ağırlık yaratmadan makyajı temizler. Yağlı ciltler için de uygun olan Garnier misel su, cildini yağlandırmaz ve durulama gerektirmez. Argan yağının besleyici özelliği cildinin pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Makyajını temizledikten sonra cildinin ferahladığını ve nefes aldığımı hissedebilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?