Makyajını İyi Temizlemediğinde Cildinde Neler Olur?

Makyajını İyi Temizlemediğinde Cildinde Neler Olur?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kabul edelim, hepimiz günün sonunda makyajımızı çıkartıp, cildimizi temizlememiz gerektiğini biliyoruz. Peki makyajımızı gerçekten de doğru şekilde temizleyebiliyor muyuz? Yoksa sen de üşendiğinden, şöyle bir yüzünü yıkayıp cildini makyajdan, kirden arındırdığına mı inanıyorsun? Maalesef yüzümüzdeki makyaj kalıntılarını iyice temizlemediğimizde, cildimizde uzun vadede birçok sorun ortaya çıkabilir. İşte bugün, bu sorunları açıklıyoruz! Hadi başlayalım!

Makyajını düzgün temizlemediğinde neler olabilir?

Makyajını düzgün temizlemediğinde neler olabilir

Aslında makyajını iyice temizlemediğinde ortaya çıkabilecek sorunlar cilt tipinle ilgilidir. Örneğin yağlı ya da karma bir cilde sahipsen ve makyaj sonrası yüzünü doğru şekilde temizlemiyorsan, cildindeki yağ dengesi bozulduğu için cildinin daha fazla yağlandığını fark edebilirsin. Hatta daha da ilerleyen durumlarda cildindeki sebum dengesi bozulduğu, makyaj kalıntıları çok fazla biriktiği için sivilce, siyah nokta gibi cilt sorunları yaşayabilirsin.

Aynı şekilde kuru ya da hassas bir cilde sahipsen, makyajını temizlemediğinde cildinin solgun, donuk görünmeye başladığını gözlemleyebilir, cildinin kalıntılar nedeniyle tahriş olmasına bile neden olabilirsin. Cilt tahriş olduğunda da kuruma kaynaklı kaşıntılar başlayabilir.

Makyaj sonrası cilt temizliği neden bu kadar önemli?

Makyaj sonrası cilt temizliği neden bu kadar önemli

Makyaj sonrasında cildimizi iyice temizlemek, yüzümüzdeki makyajı, yağı, kiri ve diğer kalıntıları yok eder. Hatta günlük olarak makyaj yapmasak bile yüzümüzde dış etkenlerin neden olabildiği kiri, cildimizdeki yağı, ölü derileri temizlememiz gerekir.

Cilt günlük olarak temizlenmediğinde, bu kalıntılar dokusal sorunlara, cilt problemlerine neden olabilir. En önemlisi de, cilt, gece boyunca bu kalıntılar, kirler nedeniyle kendini yenileyemez. Böylece gün geçtikçe cilt sorunlarımız daha fazla artar. Gözenekler genişler, siyah noktalar, sivilceler ve pürüzler artar, cilt, tahriş olabilir.

Peki, makyajını nasıl ve hangi ürünle temizlemelisin?

Peki, makyajını nasıl ve hangi ürünle temizlemelisin

Makyajımızı temizlemek konusunda biraz üşengeciz. Ancak işimizi kolaylaştıracak cilt bakım ürünleri var! Bu ürünlerden biri de Micellar teknolojisine sahip makyaj temizleme suları! Micellar, bir diğer adıyla misel su, cildimizi nazikçe, tahriş etmeden temizleyen, makyajımızı kolayca çıkartabilmemizi sağlayan cilt temizleme ürünlerindendir.

Micellar makyaj temizleme suları arasında da favorilerimizden biri Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu! Bu makyaj temizleme suyuyla, günlük makyajını tek adımda, ovalamaya gerek olmadan çıkartabilir, cildini temizleyebilirsin. Yağ ve alkol içermediği, hipoalerjenik olduğu için, normal ve kuru ciltler için olduğu kadar, hassas ciltler ve yağlı/karma ciltler için de ideal!

Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Yapısı o kadar hafif ki, yüzümüzde yapışkan bir his bırakmıyor ve kalıntı bırakmadan kolayca cildi temizliyor. Genelde makyaj temizleme sütü gibi ürünleri kullandıktan sonra cildimizi yeniden tonikle temizleme ihtiyacı hissederiz. Ancak Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, su gibi olduğu için o tazelik, ferahlık hissine tek bir ürünle ulaşabiliyoruz. Böylece tek adımda makyajımızı kolayca çıkartabiliyor, cildimizi kirden, yağdan, makyaj kalıntılarından arındırabiliyoruz.

Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu’nu biz, makyaj yapmadığımız günlerde de kullanıyoruz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yüzümüzde dış etkenlerin neden olabildiği kiri, cildimizdeki yağı, ölü derileri temizlememiz gerekiyor. Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile cildimizi çabucak temizleyebiliyoruz. Günlük cilt bakım rutinimizin bir parçası. :)

Makyaj temizleme sonrasında parlak bir cilt için:

Makyaj temizleme sonrasında ışıldayan bir cilt için

Makyajımızı çıkardığımızda, yüzümüzün solgun olduğunu hissedebiliyoruz... İşte buna engel olup hem makyajını temizledikten sonra cildinin parlak görünmesini sağlayacak, hem de makyajını mükemmel temizleyecek yeni bir üründen bahsetmek istiyoruz: Garnier Micellar Gül Suyu. Cilde parlaklık veren gül suyu ve makyaj kalıntılarını mıknatıs gibi çeken micellar teknolojisine sahip bu cilt bakım ürünü ile cildimiz arınıyor, parlıyor!

İnatçı makyajları temizlemek için:

İnatçı makyajları temizlemek için:

En inatçı, zorlu makyajları bile kolayca temizlemene yardım edecek bir makyaj temizleme suyu tanıyoruz: Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu! İçerisindeki Argan yağı ile tek seferde cildi temizleyen, arındıran, cildi besleyen bu makyaj temizleme suyu, ciltte yağlı bir his bırakmıyor. Çift fazlı bir formüle sahip. Yani kullanmadan önce çalkalayıp iki solüsyonun birbirine karışmasını sağlayabiliyorsun. Böylece Argan yağı ile cildini beslerken, makyajdan arınabiliyorsun!

Hassas gözler için:

Hassas gözler için:

Mavi kantaron çiçeği suyu içeren Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Temizleme Suyu, tek seferde makyajı temizliyor, cildi arındırıyor ve besliyor. Mavi Kantaron Çiçeği suyu içeren bu micellar su, çift fazlı bir formüle sahip. Çift fazlı olmasına rağmen ciltte yağlı bir his bırakmıyor. Kontakt lens kullananların bile çok rahatça kullanabileceği hafif bir formülü var. Yani hassas göz çevresini makyajdan arındırmak için ideal!

Artık makyajını nasıl ve hangi ürünlerle temizlemen gerektiğini biliyorsun! Bizce bir an önce işe koyulup önerilerimizi dinlemeye başlamalısın! 😉 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?