Makyaj Temizleme Mendilleri Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Makyaj Temizleme Mendilleri Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Gerçekçi olalım: Uzun bir günün sonunda, makyajımızı sadece bir mendille kolayca temizlemek çoğumuza daha cazip geliyor. Birkaç minik hareketle tüm makyajımızı kolayca çıkartabiliyoruz. Peki cildimiz, makyaj temizleme mendili ile gerçekten yeterli temizleniyor mu?

Eğer sen de sık sık makyaj temizleme mendili kullanıyorsan yazımızın devamını mutlaka okumanı tavsiye ederiz!

Makyaj Temizleme Mendilleri Ne İşe Yarar?

Makyaj Temizleme Mendilleri Ne İşe Yarar?

Makyaj temizleme mendili kullananların vazgeçemediği cilt bakım ürünlerinden biri. Sağladığı pratiklik ve hızlı temizleme ile cilt rutinlerimizde yıllardır yerini koruyor. Başlıca faydaları ise şu şekilde:

 • Makyajı ve cildi hızlıca, pratik şekilde temizliyor.
 • Zaman tasarrufu sağlıyor.
 • Özellikle seyahatlerde rahatlık sağlıyor.
 • Durulama gerektirmiyor.
 • Çantamıza atıp gün içinde ihtiyacımız olduğunda kullanabiliyoruz.

Makyaj Temizleme Mendilleri Etkili mi?

Makyaj temizleme mendilleri yüzümüzdeki makyaj kalıntılarının ve kirin bir kısmını giderebilir. Yani kullanım sonrasında yüzümüzü uygun bir temizleyici ile yıkamazsak bu kalıntılardan ve kirden tamamen kurtulmuş olmayız. Bu nedenle de makyaj temizleme mendillerini kullandıktan sonra mutlaka cildimizi tamamen arındırabilecek bir temizleyici kullanmamız gerekir.

Makyaj temizleme mendillerinin cilt bakımında sadece bir ilave çözüm olarak kullanılmasını tavsiye ederiz.

Cildimveben editörlerinin favorisi olan, en iyi 10 temizleme jelini buraya tıklayarak hemen keşfedebilirsin.

Makyaj Temizleme Mendilleri Zararlı mı?

Makyaj Temizleme Mendilleri Zararlı mı?

Makyaj temizleme mendilleri, kullanılan ürünlerin kalitesine ve cilt tipine göre değişebilir. Makyaj temizleme mendillerini kullanırken aşağıdaki önerileri dikkate alabilirsin:

 • Cilt tipine uygun makyaj temizleme mendillerini seçmelisin. Özellikle, hassas bir cilde sahipsen, alkol içeren makyaj temizleme mendilleri cildinde hassasiyet oluşturabilir.
 • Makyaj temizleme mendillerini cildini tahriş etmeden kullanmalısın. Mendilleri cildine hafifçe uygulamalı ve cildinin kızarmasına neden olabilecek hareketlerden kaçınmalısın.
 • Makyaj temizleme mendillerini, cildi daha iyi temizleyen ve nemlendiren ürünlerle birlikte kullanmanı öneririz.

Unutma, her cilt tipi farklıdır ve cilt bakımında kullanılan ürünlerin ciltteki etkisi de cilt tipine göre değişebilir. Eğer cildinde tahriş veya alerjik reaksiyon gibi sorunlar yaşıyorsan, makyaj temizleme mendillerini kullanmadan önce bir dermatolog veya cilt bakım uzmanına danışmanı öneririz.

Islak Mendille Makyaj Silinir mi?

Islak Mendille Makyaj Silinir mi?

Çoğumuzun çantasında yer alan ıslak mendiller, anlık olarak elimizi, giysimizi, çeşitli yüzeyleri hızlıca temizlemek için uygundur. Ancak makyajımızı temizlemek için ideal değildir. Makyaj temizleme mendilleri, ıslak mendillerden farklı formüllerde, cilt kullanımına uygun olarak üretildiği için makyajı hızlıca temizlememizi sağlayabilirler. Ancak ıslak mendiller yüksek alkol içerikleri ile hem cildimize zarar verebilirler hem de cildimizin tahriş olmasına neden olabilirler. Bu nedenle makyaj temizliğinde ıslak mendillerden kaçınmanı tavsiye ederiz.

Makyaj Temizleme Mendili Nasıl Kullanılır?

Makyaj Temizleme Mendili Nasıl Kullanılır?
 • Makyaj temizleme mendilini yüzünü içten dışa doğru silerek kullanabilirsin. Önce göz makyajını, ardından da cilt makyajını temizleyebilirsin. Böylece maskaranın, eyeliner’ın yüzüne dağılan izlerinden de cildini temizlerken kurtulabilirsin.
 • Özellikle göz makyajını çıkarmak için, mendilin ucunu göz kapağının üzerine yerleştir ve hafifçe makyajı temizle.
 • Tüm yüzünü temizledikten sonra, cilt tipine uygun bir temizleyici ile yüzünü yıka ve kurula. Bu adım, cildinin gerçekten temiz olduğundan emin olmana yardımcı olacaktır.
 • Son olarak, cildini nemlendirmeyi unutmamalısın.

Bizim favorimiz olan, tüm cilt tiplerine uygun en iyi nemlendirici kremleri buraya tıklayarak keşfedebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?