Dudak Peelingi Nedir, Nasıl Yapılır?


Pürüzsüz, nemlenmiş ve taze dudaklara mı sahip olmak istiyorsun? O zaman doğru yerdesin: Dudak peelingi nedir ve nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz!

Dudakları sık sık kuruyan ve çatlayan biriysen, bu durumun ne kadar can sıkıcı olduğunu iyi biliyor olmalısın. Dudaklarına devamlı dudak kremi sürmek, bir noktadan sonra koparmaya başlamak ve can acısı… İşte bunlara gerek kalmadan, dudak peelinglerini kullanarak kurumuş dudaklarındaki ölü derilerden kurtulabilir, daha taze görünmelerini sağlayabilirsin.

Dudak Peelingi Nedir?

Dudak Peelingi Nedir?

Dudak peelingi, tanecikli bir ürünü dudaklara uygulayarak dudaklardaki ölü deriden kurtulma yöntemidir. Sık sık kuruyan dudaklar, biraz pürüzlü ve kırışık görünebilir. İşte bunun önüne geçmek, kuru gösteren ölü deriden kurtulmakla birlikte dudaklarının daha taze ve nemli görünmesini sağlamak için, dudaklarına peeling yapabilirsin. Ölü derilerden arınmış dudakların çok daha pürüzsüz, nemlenmiş ve sağlıklı görünecek.

Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Tek yapman gereken, doğal içerikler barındıran taneli bir peeling ürününü dudaklarına uygulamak. Dudakların ölü derilerinden bu tanecikler sayesinde arınırken, ürünün içeriğindeki diğer yağlar ve yararlı içeriklerle nemlenecek ve beslenecek. Şeker içeren peeling ürünleri, dudak peelingi konusunda en başarılı içeriklerden biri.

Dudaklarına haftada 1-2 kere peeling yaptıktan sonra, nemlendirerek korumaya devam edebilirsin. Bunun için yine doğal içerikli dudak nemlendiricileri kullanabilirsin. Böylece, peeling ile yenilenen dudaklarını nemlendirerek çok daha pürüzsüz görünmelerini sağlayabilirsin.

Dudak Peelingi Önerisi

Dudak Peelingi Önerisi

Dudaklarına peeling yapmak için bir ürün arıyorsan, doğal kaynaklı şeker içeriği ile cildimizde de çok severek kullandığımız L’Oréal Paris Şeker Peelingi Işıltı Canlandırıcı’yı gözümüz kapalı önerebiliriz. Bu peelingin içerisindeki doğal kaynaklı 3 şeker, üzüm çekirdeği yağı, E vitamini ve Monoi yağı sayesinde dudaklarına peeling yaparken aynı zamanda besleyerek yumuşacık yapıyor. Şeker dudak peelingini uyguladıktan sonra dudaklarının bebek gibi olacağına garanti veriyoruz!

Editörün Notu: Bizim de çok severek uyguladığımız bu yöntemi sevdiysen, L'Oréal Paris Şeker Peeling'lerinin diğer çeşitlerini de dudak peelingi için kullanabilirsin.

Dudak Peelingi Önerisi 2

Hemen sonrasında dudaklarına iyi bir dudak balmı uygulayarak daha çok nemlendirebilir ve koruyabilirsin. Bunun için önerimiz ise Kiehl’s’ın Butterstick dudak kremleri. İçeriğindeki Hindistan cevizi yağı ve limon yağı ile dudakları besliyor ve pürüzsüzleştiriyor. Eğer daha yoğun bir bakım istersen de Kiehl’s’ın Buttermask dudak maskesini geceleri uyumadan önce uygulayabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!