Cilt Bakımında Aloe Vera'yı Kullanmanın 6 Yolu

Cilt Bakımında Aloe Vera'yı Kullanmanın 6 Yolu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Aloe Vera’nın cilde faydaları saymakla bitmez! Peki cilt bakımında aloe vera kullanmanın 6 farklı yolunu biliyor musun?

Aloe vera, cilt bakımında en sık tercih edilen içeriklerin başında geliyor. Ciltteki iyileştirici etkinin yanı sıra, mükemmel bir nem ve mineral kaynağı olduğu için cilde yoğun bir şekilde nem veriyor. Özellikle ferahlatıcı ve tazeleyici etkisi ile günlük nemlendiricilerin favori içeriklerinden biri olan aloe verayı, cilt bakım rutinine dahil etmen için 6 farklı önerimiz var. Eğer sen de aloe veranın faydalarından yararlanmak istersen, hemen anlatmaya başlıyoruz!

1- Yüz temizliğinde

1- Yüz temizliğinde

Aloe verayı yüz temizliğinde kullanabileceğini biliyor muydun? Aloe vera içeren yüz temizleyiciler ile cildini iyi bir şekilde temizlerken aynı zamanda nemli kalmasını sağlayabilir, ferahlamış ve tazelenmiş bir cilde sahip olabilirsin.

Aloe vera içeren cilt temizleyiciler arasında bizim favorimiz olan Garnier Hyaluronik Aloe Yüz Temizleme Jeli, cildi kurutmadan arındırma konusunda çok başarılı. Aloe vera ile birlikte hyaluronik asit’in de nemlendirme etkisini birleştiren bu yüz temizleme jeli, cildi temizlerken aynı zamanda ferahlatıyor, makyaj ve kirden arındırıyor ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Yüz temizliğinde rahatlatıcı bir etki istersen, pofuduk köpüklü formülü ile Garnier Hyaluronik Aloe Yüz Yıkama Köpüğü’nü de tercih edebilirsin. Bu yüz yıkama köpüğü o kadar yumuşak bir köpüğe sahip ki, cildi nazik bir şekilde temizlerken, çok keyifli bir uygulama sağlıyor.

2- Tonik adımında

2- Tonik adımında

Yüzünü temizledikten sonra tonik adımında da aloe veranın faydalarından yararlanabilirsin. Cildinde maksimum arınma etkisi elde etmek için aloe vera içeren bir tonik kullanarak cildini kurutmadan temizleyebilirsin.

Garnier Hyaluronik Aloe Tonik, ciltteki makyaj kalıntılarını temizlerken aynı zamanda cildi ferahlatıyor ve tazeliyor. Tüm cilt tiplerine uygun, vegan formüllü bu toniği uyguladığında bıraktığı ferahlık hissine bayılacaksın.

3- Nemlendirmek için

3- Nemlendirmek için

Aloe vera en çok cilt nemlendirme konusunda popüler bir içerik. Aloe vera içeren nemlendiriciler ile cilde yoğun bir şekilde nem vermek ve tazelemek için çok etkililer. Bir de yazın güneşte fazla kalıp yandığımızda, aloe vera resmen cildimizde soğuk bir bardak su etkisi yapıyor.

Biz hem yaz hem kış, Garnier Hylauronik Aloe Jel’i cilt bakım rutinimizde kullanmayı çok seviyoruz. Formülündeki hylauronik asit ve aloe veranın ikili gücü, güzel bir nemlendirme ve ferahlık hissi veriyor. Jel formülü ile cilt tarafından hızla emildiği için de kullanması çok pratik.

4- Cildi ferahlatmak için

4- Cildi ferahlatmak için

Özellikle yaz aylarında, cildini nemlendirirken aynı zamanda ferahlamak için Garnier Hyaluronik Aloe Jel’i buzdolabında saklayabilirsin. Denizden veya plajdan döndüğünde, güneşte bronzlaşan cildine buz gibi bir jel nemlendirme uygulamak mükemmel bir fikir! Üstelik nemlendirme etkisi 48 saate kadar sürdüğü için de cildine harika bir bakım yapmış olacaksın.

5- Makyaj temizliğinde

5- Makyaj temizliğinde

Aloe verayı makyajını temizlerken de kullanabileceğini biliyor muydun? Genellikle makyajımızı temizlediğimizde geriye gergin ve kuru bir cilt görünümü kalabiliyor. Bunun için de aloe vera içeren bir micellar su kullanmak çok şeyi değiştiriyor.

Garnier Hyaluronik Aloe Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, formülündeki hyaluronik asit ve aloe vera sayesinde cildi arındırmaya, nemle dolgunlaştırmaya yardımcı oluyor. Hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için kullanılabilen bu micellar su, makyajı harika bir şekilde temizlerken, durulamaya gerek kalmadan cildi arındırıyor.

6- Kağıt maske adımında

6- Kağıt maske adımında

Aloe vera içeren bir kağıt maskenin cildine nasıl bir tazelik vereceğini bir düşünsene! Cilde yoğun nem vermek ve canlanmasını sağlamak için aloe vera maskeleri bizce çok işe yarıyor.

Garnier Hyaluronik Aloe Tazeleyici Kağıt Yüz Maskesi, hyaluronik asit ve aloe vera içeren formülü ile cildi anında nemlendirerek capcanlı bir görünüm veriyor. Özellikle nemsizlikten cildinin kuru ve gergin olmasının önüne geçmek istiyorsan, bu kağıt maske sadece 15 dakikada aradığın nem kaynağı olacak. Tek yapman gereken ihtiyaç duyduğunda bu kağıt maskeyi yüzüne uygulamak ve kısa bir süre içerisinde cildinin nemlendiğini, kuruluk ve gerginlik hissini görmek. Bu maskenin cilde verdiği tazelik ve yatışmışlık hissi gerçekten bir harika!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?