30 yaşından önce serum kullanmana gerçekten gerek var mı?

30 yaşından önce serum kullanmana gerçekten gerek var mı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

 Yüz serumu kullanmanın bir yaşı var mı? Eğer bu sorunun cevabını düşünüyorsan, doğru cilt serumunu seçtikten sonra ne çok erken ne de çok geç. Cilt sorununa yönelik bir serumu 30 yaşından önce de kullanabilirsin.

Konu cilt bakımı olduğunda, herhangi bir kısıtlama olduğunu söyleyemeyiz. Eğer bir ürüne cildinin ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan, yaş bundan tamamen bağımsız kalabilir. Aslında cilt bakımı dünyasına adım attığında, yönünü bulmak biraz zor olabilir. Fakat cildini tanıdıktan ve cilt problemlerinin neye ihtiyacını anladıktan sonra işin hiç de zor değil. Önemli olan tek şey, cilt tipine uygun doğru ürünü kullanmak. İşte tam da bu noktada “30 yaşından önce cilt serumu kullanmalı mıyım?” sorusu devreye giriyor. Sana emin olarak söyleyebileceğimiz tek şey, cildine yatırım yapmak için hiçbir zaman erken değil.

Cilt bakımı tüyoları: Cildinin ihtiyacını belirle

Cilt bakımı tüyoları: Cildinin ihtiyacını belirle

20’li yaşlar için en iyi cilt bakım rutini

20’li yaşların, ergenliğin getirdiği hormonal çalkantılardan kurtulduğun (tamamen olmasa da), sivilcelerin artık yok olduğu, ilk kırışıklıkların, ince çizgilerin ve lekelerin henüz başlamadığı, cildin için güzel bir dönem. Bu yaşlarda cildin kendini yenileme kabiliyeti çok daha yüksek, ama bir yandan kariyer basamaklarını yavaş yavaş çıkmaya başladığın bu yıllarda, stres etkilerinin de devreye girdiğini atlamamak gerek. Açıkçası, 20’li yaşlarda iyi bir nemlendirici, temizleyici ve iyi bir gece uykusunun üstünden gelemeyeceği şey yok.

Peki cildinin toleransı bu kadar yüksek ve kendini yenilemeye açıkken, cildine yatırım yapmak sence de çok mantıklı olmaz mı? Uzmanlara göre 20’li yaşlar, ilerleyen yıllarda iyi bir cilt temeli elde etmek için cilt bakımına başlamak için en doğru zamanlar. Fakat hangi ürünleri kullanmak gerektiğini bilmek de önemli: Temel bakım rutinin cildini iyi bir şekilde temizlemek, serum uygulamak ve nemlendirmek olabilir. Eğer bu rutini uygulamak için çok genç olduğunu düşünüyorsan hemen ekleyelim: Cilt serumunu her gün kullanmak zorunda değilsin. Cilt serumları cildi nemlendirmek dışında cilde ışıltı da verirler. Diyelim ki gece geç biten bir partiden ertesi gün erken saatte ofise gittin, işte bu noktada cildinin kurtarıcısı ile tanışmalısın: Lancome Advanced Genifique!

30’lu yaşlarda cilt neden değişir?

30’lu yaşlarda cilt neden değişir?

30’lu yaşlar yeni 20’ler olabilir ama pek çok kadın bu yaşlarda, yaşlanmanın ilk belirtileriyle karşılaşmaya başlarlar. Hücre yenilenmesinin yavaşlamasıyla, ince çizgiler ve ilk kırışıklıklar kendilerini göstermeye başlar, güneşin zararlı etkileri ortaya çıkar ve yorgun cilt görünümü sıradan bir konu olur çıkar. Kolajen ve elastan üretimi de azaldığı için cilt eski dolgunluğunu kaybedebilir, 20’li yaşlara oranla daha az ışıltılı görünebilir. Nemsizlik etkilerini bu yaşlarda daha fazla hissettirebilir, o yüzden de 30’lu yaşlarda cilt bakım rutinine daha fazla ürün eklenir.

Cilt değişimlerine ne iyi gelir?

Erken yaşlanma için bir klasik: Advanced Genifique Yüz Serumu

1 Adım: Cildinin gençlik ışıltısını ortaya çıkar: Lancome’un Advanced Genifique, yaşlanmanın ilk belirtilerinden biri olan gençlik ışıltısını geri kazandırmak için en etkili cilt serumlarından. Üstelik yenilenen formülündeki 7 pre ve probiyotikler sayesinde cilt mikrobiyomu üzerinde çalışarak cildin yenilenmesini sağlıyor.

2 Adım: Rutin haline getir: Bir cilt bakım ürününün gerçekten vaad ettiğini yerine getirip getirmediğini anlamak için onu düzenli olarak kullanmalısın. Lancome Advanced Genifique serumu cilt bakım rutinine dahil et. 7. Günde cildinin o eski ışıltısına kavuştuğunu ve pürüzsüzleştiğini fark edeceksin.

3 Adım: Lancome Advanced Genifique serumu cildini temizledikten sonra kullanacağın ilk ürün olarak düşünebilirsin. Cilt tarafından hızla emildiği için hemen üzerine nemlendiricini de rahatlıkla uygulayabilirsin.

Kötü Cilt Günleri için Serum Önerisi: Lancome Advanced Genifique Sensitive

Lancome Advanced Genifique Sensitive

Cildimiz her gün değişir ve bazen esas endişemiz yaşlanma belirtilerinden çok daha az rahatsızlık hissi olabilir. Stres, diyet, hava kirliliği, hava değişimi ve düzensiz uyku gibi sebepler yüzünden cildin her zamankinden daha farklı bir görünüme bürünebilir. Ani sivilceler, rahatsızlık hissi, hassaslık, kızarıklık, gergin ve kuru his bunlardan bazıları. İşte böyle “Kötü cilt günleri” için, daha hassas bir bakım tercih edebilirsin. Böyle zamanlarda, yatıştırıcı özelliği ile Lancome Advanced Genifique Sensitive Serum’u kullanabilirsin. 1 aylık kür halinde geceleri uygulayabileceğin bu çift konsantre serum, içeriğindeki probiyotikler, %98 saf ferulic asit ve e vitamini gibi güçlü antioksidanlarla cildini onaracak, yatıştıracak ve serbest radikallere karşı koruma sağlayacak.

Ekstra özen istediğinde: Advanced Genifique Yüz Maskesi

Advanced Genifique Yüz Maskesi

Bazen bir maske, aradığın tüm iyi özellikleri verebilir ve üzerine cildini ferahlatabilir. Cildinin ekstra ilgiye ve bakıma ihtiyacı olduğunu düşündüğün günlerde, Lancome Advanced Genifique Hydrogel Melting Mask’i kullanabilirsin. Cilde anında ışıltı veren, dolgun ve pürüzsüz bir görünüm veren bu jel maske, dolu bir 30ml Advanced Genifique serum ile aynı miktarda bifido özü içeriyor. Hidrojel özelliği ile cilde yoğun nem veren bu maskenin etkisi de son derece uzun sürüyor.

Göz çevreni ihmal etme: Lancome Advanced Genifique Yeux Light-Pearl

Lancome Advanced Genifique gibi etkili bir serumu cildine uygulayıp, göz çevreni ihmal etmeyi düşünmüyorsun değil mi? Aynı özenli bakımı göz çevrene yapabilmen için, tamamlayıcı olarak Lancome Advanced Genifique Yeux Light-Pearl göz çevresi ve kirpik serumunu uygulayabilirsin. Tıpkı yüz serumu gibi probiyotiklerle zenginleştirilmiş formülü sayesinde bu serum, göz çevresini aydınlatıyor, ince çizgilerin, kırışıklıkların ve göz altı torbalarının azalmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda kirpiklere de bakım yaparak güçlenmelerini sağlıyor. 360 derecelik metal aplikatörü ile göz çevresine masaj yaparak kan dolaşımını da hızlandırdığını ekleyelim.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?