TikTok'tan Yükselen Yeni Trend: Yüz Temizleme Jeli Yerine Gül Suyu


Işıltılı ve lekesiz bir cilt için TikTok cilt bakım trendlerine bir yenisi daha eklendi: Sabahları yüz yıkama jeli yerine gül suyu kullanmak! Peki, bu trend gerçekten işe yarıyor mu dersin?

Biliyorsun ki TikTok cilt bakım trendleri sürekli olarak değişiyor. Biz de bu trendleri mümkün olduğunca takip ediyor ve deneyimlerimizi seninle paylaşıyoruz. TikTok’ta viral olan bir cilt bakımı videosuna göre yüz temizleme jeli yerine gül suyu kullanmak cildin daha sakin, eşit tonlu ve ışıltılı görünmesini sağlıyormuş. Dolayısıyla hepimizin aklına bazı soru işaretleri takıldı. İstersen, gül suyunun cilde faydaları neler ve gül suyu hangi cilt tipine uygundur gibi sorularla birlikte yüz temizleme jeli yerine gül suyu kullanımının detaylarını bir de birlikte keşfedebiliriz!

Yüz Temizleme Jeli Yerine Gül Suyu Kullanma Trendi Nedir?

Yüz Temizleme Jeli Yerine Gül Suyu Kullanma Trendi Nedir?

Yüz temizleme jeli yerine gül suyu kullanma trendi, TikTok’ta milyonlarca izlenme alan bir video sonucu tüm dünyaya yayılan yeni bir akım. Hatta bu yeni cilt bakım rutinini dünyaca ünlü isimler bile uygulayarak TikTok’taki takipçileriyle paylaşıyor.

TikTok Gül Suyu Trendine Göre Cilt Bakım Rutini Nasıl Yapılır?

TikTok Gül Suyu Trendine Göre Cilt Bakım Rutini Nasıl Yapılır?

TikTok gül suyu trendine göre, sabahları uyanınca yüzümüzü sadece duru suyla yıkamamız gerekiyor. Yani sabahları yüz temizleme jeli kullanmıyoruz. Bunun yerine yüzümüzü duru suyla yıkadıktan sonra gül suyuyla temizliyoruz. Akşamları ise çift aşamalı cilt temizliği yapıyoruz.

Gül Suyu ile Sabah Cilt Bakım Rutini

Gül Suyu ile Sabah Cilt Bakım Rutini

Bu yeni TikTok cilt bakım rutinine göre, sabah uyandığında cildini sadece duru suyla iyice yıkamalısın. Yüzünü yumuşak bir havluyla nazikçe kuruladıktan sonra gül suyuyla yüzünü silmelisin.

Editörün Önerisi: Cildine gül suyuyla bakım yapmak istersen Lancôme Rose Milk Mist kullanmanı tavsiye ediyoruz. Lancôme gül suyu spreyi içeriğindeki gül suyu ve hyaluronik asit sayesinde cildi nemlendirerek daha taze ve pürüzsüz bir görünüm sunuyor.

Gül Suyu ile Akşam Cilt Bakım Rutini

Gül Suyu ile Akşam Cilt Bakım Rutini

TikTok gül suyu cilt bakım rutinine göre, akşamları özel olarak gül suyu kullanımı tavsiye edilmiyor. Ancak çift aşamalı temizliğe geçmeden önce yüzünde makyaj varsa gül sulu micellar suyla cildini nazikçe temizleyebilirsin. Bizim favori micellar suyumuz Garnier Micellar Gül Suyu! Makyaj kalıntılarını bir mıknatıs gibi kendine çeken Garnier Micellar Gül Suyu, cilde daha canlı ve ışıltılı bir görünüm kazandırıyor.

Makyajını temizledikten sonra sıra çift aşamalı temizliğe geliyor. Yağ bazlı temizleyiciyle cildini dairesel hareketlerle temizledikten sonra su bazlı yüz yıkama jeli kullanmalısın. Cilt bakım rutininde gül suyunun mucizesini artırmak istersen yüz temizliğinin ardından Lancôme Hydra Zen Glow Likit Nemlendirici kullanabilirsin. Bu Lancôme likit nemlendirici, içeriğindeki aloe vera ve hyaluronik asit sayesinde cilde 24 saat boyunca nemli ve ışıl ışıl bir görünüm kazandırıyor.

TikTok Gül Suyu Trendi İşe Yarıyor mu?

TikTok Gül Suyu Trendi İşe Yarıyor mu?

TikTok gül suyu trendi, cilt bakımında ağır temizleyiciler yerine daha doğal bir içerik olan gül suyu kullanımını öneriyor. TikTok gül suyu trendini deneyenler sabahları gül suyunun cildi rahatlattığı ve nemlendirdiğini söylüyor. Akşam çift aşamalı cilt temizliği ise ciltteki tüm kiri, güneş kremini ve makyaj kalıntılarını arındırıyor. 

Biz özellikle cilt hassasiyetimizin arttığı dönemlerde gül suyu içeren ürünlerle uyguladığımız cilt bakım rutininden memnun kaldık. Ancak gül suyunun kendisi etkili bir cilt bakımı yapmada ne kadar etkili onu bilemiyoruz. Çünkü bahsettiğimiz akıma göre gül suyu tamamlayıcı bakım için değil, sadece sudan sonra temizleyici ürünler yerine kullanılıyor. Saf gül suyunun içeriğinde ciltteki kiri ve yağı etkili bir şekilde sökecek, ayrıca cildin nemini koruyacak bileşenler cilt bakım ürünleriyle aynı oranda bulunmadığı için bu konuda tek başına etkili olamayabilir diye düşünüyoruz. 

Yüz Temizleme Jeli Yerine Gül Suyu Kullanmak Hangi Cilt Tipleri için Uygundur?

Yüz Temizleme Jeli Yerine Gül Suyu Kullanmak Hangi Cilt Tipleri için Uygundur?

Gül suyunun cildi temizlerken bir yandan da nemlendirdiği söyleniyor. Bu sayede tüm cilt tiplerine uyum sağlayabildiği paylaşılıyor. Şöyle açıklayalım, söylenene göre gül suyu yağlı ciltlerde gözenekleri temizleyip akne ve kızarıklık problemini yatıştırmaya yardımcı oluyor. Kuru ciltleri ise nemlendirip besliyor. 

Bazı TikTok kullanıcılarına göre gül suyu, kızarıklık yatıştırıcı özelliği sayesinde hassas ciltlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Gül suyuna dair daha detaylı bilgiye ulaşmak istersen Gül Suyunun Cilde Faydası Nedir? içeriğimizi inceleyebilirsin.


Eğer sen de TikTok’taki cilt bakım trendlerini denemeyi seviyorsan gül suyu bakımına belki bir şans verebilirsin. Ancak hatırlatalım: Bizim önerimiz, gül suyunu yüz temizleme jeli ya da nemlendirici niyetine kullanmak yerine tonik ya da serum gibi uygulaman yönünde. Denemeye karar verirsen yorumlarını bizimle paylaşmayı unutma, olur mu?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala