30'lu Yaşlarda Edinmen Gereken Cilt Bakım Alışkanlıkları

30'lu Yaşlarda Edinmen Gereken Cilt Bakım Alışkanlıkları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

30'lu yaşlara geldiğinde cildinde bir takım değişiklikler meydana gelir. Deri altındaki yoğunluk azalır ve cildimizde ilk ince kırışıklıklar gün yüzüne çıkmaya başlar. Yüzdeki destekleyici dokuların azalması ve cildin hacim kaybetmesiyle birlikte cildimiz daha çökük ve sarkık da görünebilir. 20'li yaşlardaki gibi dolgun ve ışıl ışıl görünmek istiyorsan cilt bakım rutinine yeni alışkanlıklar eklemelisin. 30'lu yaşlara uygun cilt bakım rutinini seninle paylaşıyoruz. 

Nemlendirici sürmeyi asla unutma

Nemlendirici sürmeyi asla unutma

30'lu yaşlara geldiğinde cilt bakım işini artık ciddiye almaya başlasan iyi edersin. Nemlendirici kremi sürmeyi unutmak, makyajını temizlemeden uyumak gibi kötü alışkanlıkları bırakmalısın. 30'lu yaşların şakası yoktur, bizden söylemesi!

30'lu yaşlara en uygun nemlendirici krem önerisi isteyenler için L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı gündüz kreminden bahsedelim. Öncelikle cildini UV ışınlarından korumana yardımcı olacak GKF 20 özelliğini çok sevdik! Sonra kremin yapısı, oldukça hızlı emilmesi ve ciltte ağırlık yapmaması tam bizim istediğimiz gibi. Hyaluron Uzmanı serisindeki gündüz kreminin en önemli özelliğini ise sona sakladık. Formülündeki 2 tip hyaluronik asit molekülü sayesinde cildi derinlemesine nemlendiriyor ve 30'lu yaşlardaki hyaluronik asit ihtiyacımızı karşılıyor. Böylece yüzümüz daha dolgun ve canlı görünmeye başlar. Yüzünde hacim kaybı yaşayanlar, cildinin inceldiğini ve mat göründüğünü fark edenler hemen Hyaluron Uzmanı nemlendirici krem ile tanışmalı. 

Gece bakımını atlama

Geceleri cildini temizle

Arkadaşlarımız arasında gündüz uyandığında yüzünü temizleyenleri hep görüyoruz ama gece uyumadan cildini temizleyeni (istisnasız her gece) pek rastlamadık. Makyaj yapmasan dahi, gece uyumadan önce cildini yüz yıkama jeliyle temizlemeli, sonrasında tonik kullanarak gözeneklerini arındırmalısın. 30'lu yaşlardaki hormonsal değişimler cildinde kusur oluşturmaya daha eğilimli olabilir. Cilt kusurlarının önüne geçmenin en etkili yollarından biri de cildini düzenli olarak temizlemek. 

Gece uyumadan önce yüzünü yıkayıp, tonikle sildikten sonra nemlendirici uygulamalısın. L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gece Kremi, maske dokusunda oldukça yoğun ve zengin bir içeriğe sahip. Gece boyunca cildinin yenilenmesini hızlandırıyor ve cildini besliyor. Sabahları uyandığında cildinin tazelenmiş ve daha sıkı göründüğünü fark edersin. Düzenli Hyaluron Uzmanı Gece Kremi kullananlar, cildindeki ince kırışıkların azaldığını ve yüzünün daha pürüzsüz göründüğünü söylüyorlar. 

Göz çevreni de yakından takip et

Göz çevreni de yakından takip et

30'lu yaşlara geldiğinde cildindeki ilk kırışıkları göz çevresinde görmen çok mümkün. Çünkü göz kırpmak gibi en doğal mimiklerimiz zamanla kasların gevşemesine ve cilt yüzeyinde ince kırışıkların oluşmasına yol açarlar. Göz çevresindeki ince deri kuruma eğiliminde olduğu için bu bölgede ilk kırışıklıkların oluşmasına şaşırmamalısın.

Düzenli olarak hyaluronik asit içeren göz kremi kullanarak göz çevresindeki ince çizgileri kontrol altına alabilirsin. L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı serisindeki göz kremi, iki farklı hyaluronik asit içeriğine sahip. Göz çevresine dolgunluk sağlayan ve daha canlı görünmesine yardımcı olan bu göz kremini sabah akşam kullanmanı öneriyoruz. 

Haftada bir gün SPA günü ilan et

Haftada bir gün SPA günü ilan et

30'lu yaşlara geldiğinde artık cildine daha fazla zaman ayırman gerektiğini biliyorsun. Yoksa cildin daha hızlı kuruyabilir veya hassaslaşabilir. Cilt bakımında düzenli kullandığın ürünlere cilt maskesini de eklemeni öneririz.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Maske, ultra ince yapısıyla cildinde ağırlık yaratmadan yüzünü dolgunlaştırmayı hedefliyor. İlk kullanımdan itibaren etkili olan bu kağıt maske, Japon pamuğundan üretiliyor. Hafif yapısıyla yüz hatlarına mükemmel uyum sağlıyor ve hızlıca cildine nüfuz ederek yüzünü dolgunlaştırmaya başlıyor. Maskeyi kullandıktan sonra cildinin 24 saat boyunca daha nemli ve canlı göründüğünü sen de fark edeceksin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?