Cilt Bakımına Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Cilt Bakımına Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilt bakımına yeni başlayanlar için ürün önerilerimizle karşındayız!

Cilt bakımına yeni yeni başlıyorsan ve hangi ürünü kullanman gerektiğine emin olamıyorsan, ürün önerilerimizle sana yardım etmeye geldik! Cildinin temel ihtiyaçlarını karşılayacak, daha canlı, aydınlık ve pürüzsüz olmasını sağlayacak ürün önerilerimizi ve belli başlı uygulaman gereken cilt bakımı adımlarını bu yazımızda bir araya getirdik. İşe karşında yeni başlayanlar için cilt bakımı önerileri!

1. Adım: Cildini Temizle

1. Adım: Cildini temizle

Cildini düzenli bir şekilde temizlemek, asla ama asla atlamaman gereken bir adım. Üstelik makyaj yapmamak ve evden dışarı çıkmamak gibi durumlar da cildini temizlememen için bahane değil. Cilt her durumda yağ ürettiği için bu yağın fazlasını ciltten arındırmak gerekiyor. Aynı şekilde makyaj yapılmayan günlerde de ciltte kirler oluşabiliyor. Eğer kirleri, fazla yağı, ölü derileri ve makyaj kalıntılarını cildinden iyi bir şekilde arındırmazsan gözeneklerin tıkanmaya başlayabilir. Bu durumda siyah noktalara, hatta sivilcelere davetiye çıkarabilirsin. Ayrıca cildinde pürüzler ve cansız bir görünüm de oluşabilir. Aman dikkat!

Cilt bakımına yeni başlayan biri olarak günlük rutinde rahatlıkla kullanabileceğin bir yüz temizleme jeli arıyorsan, Garnier Saf&Temiz Nemlendiren Temizleyici’yi tercih edebilirsin. Hyaluronik asit, seramid ve kil içeren bu yüz yıkama jeli, adından da anlayabileceğin gibi cildi temizlerken nemlendiriyor ve cilt bariyerini korumaya yardımcı oluyor. Günlük cilt bakımı sıralamasının başında gelen temizleme adımını sen de Garnier nemlendiren temizleyiciyle etkili bir şekilde tamamlayabilirsin.

2. Adım: Cildini Nemlendir

2. Adım: Cildini nemlendir

Cilt bakımında diğer atlamaman gereken adım ise cildini iyi bir şekilde nemlendirmek. Cildin doğal nem dengesini korumak kuru, normal ve yağlı ciltler için son derece önemli. Nem dengesi yerinde olan ciltler her zaman çok daha bakımlı, canlı ve pürüzsüz görünüyor. Bunun için sabah ve akşam cildini temizledikten sonra düzenli olarak nemlendirici kullanmalısın.

Günlük olarak kullanabileceğin, cildini iyi bir şekilde nemlendirecek bir nemlendirici arıyorsan Garnier Hyaluronik Aloe Jel’i kullanabilirsin. Formülündeki hyaluronik asit ve aloe vera ile cildi 48 saate kadar nemlendiren bu nemlendirici, yüzde 96 doğal kaynaklı içerikler barındıran jel formülüyle cilt tarafından hızlı bir şekilde emiliyor. Üstelik ciltte hiç ağırlık hissi yaratmıyor. Eğer kuru bir cilde sahipsen, yoğun nemlendirme özelliği ve krem dokusuyla Hyaluronik Aloe Krem’i de tercih edebilirsin.

3. Adım: Yüz Maskesi Uygula

3. Adım: Yüz Maskesi Uygula

Düzenli olarak yüz maskesi uygulamak, cildine yoğun bir bakım yapmak için en etkili yöntemlerden biri. Eğer cildini neme doyurmak istiyorsan kağıt yüz maskelerinden yardım alabilirsin. Uygulaması gayet kolay olan bu maskeler, cildinin ihtiyacı olan nemi kısa bir sürede yoğun olarak verebiliyor.

Haftada bir iki kez düzenli olarak kullanabileceğin, cildine yoğun nem verecek, aynı zamanda da çok daha canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlayacak kağıt yüz maskesi önerimiz: Garnier Nem Bombası Kağıt Yüz Maskeleri! Bu kağıt maskelerin formülündeki hyaluronik asit içeren serum, cildin bir haftalık nem ihtiyacını karşılıyor. Üstelik bu maskeler yüze iyi bir şekilde oturduğu için, maske yaparken diğer işlerini tamamlamaya da devam edebilirsin. Sonuç olarak bu maskeleri düzenli olarak kullandığında, cildinin neme doymasını ve sağlıkla ışıldamasını sağlayacaksın.

4. Adım: Serum Kullan

Serum Kullan

Cilt bakım rutininde mutlaka serumlara da yer vermelisin. Farklı ihtiyaçlar için geliştirilen yüz bakım serumları cildin en iyi haline gelmesine yardımcı oluyor. Cilt tonu eşitsizliği ve yağlanmaya bağlı cilt problemleri yaşıyorsan Garnier Saf&Temiz AHA + BHA Kömür Cilt Kusurları Karşıtı Serum’u kullanabilirsin. Formülünde AHA ve BHA asitlerinin yanı sıra kömür ve niasinamid de bulunan bu Garnier siyah serum, cildin daha pürüzsüz görünmesine ve yatışmış hissetmesine yardımcı oluyor. Düzenli kullanımda cilt kusurlarının görünümünde yüzde 35 azalma sağlayan bu yüz serumu, cilt bakımına girişte güçlü önerilerimizden biri.

Peki, cildinde leke görünümleri mi var? Öyleyse Garnier Skin Naturals C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum’unu tercih edebilirsin. Yüzde 3,5 oranında C vitamini türevinin yanı sıra niasinamid ve salisilik asit de içeren bu yüz bakım serumu, koyu leke görünümlerini hafifleterek cildin daha aydınlık ve bakımlı görünmesine yardımcı oluyor. Yüksek konsantreli bir formüle sahip olan Garnier C vitamini serumu, hafif ve hızlı emilen formülüyle en sevdiklerimizden biri. Doğru bir cilt bakımı nasıl olmalı diyorsan, bizce cevaplar arasında C vitamini serumu mutlaka bulunmalı!

Yeni başlayanlar için cilt bakım ürünlerinin seçimi çok önemli. Çünkü cildini buluşturduğun ilk ürünler cilt sorunlarını azaltabileceği gibi yanlışlıkla artıra da bilir. Bu nedenle yeni başlayanlar için cilt bakımı ipuçlarımıza kulak vererek bakım rutinini kolay ve doğru bir şekilde oluşturabilirsin. Cilt bakımı yolculuğunda bol şans dileriz!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?