Hydrafacial Nedir?: 5 Adımda Hydrafacial Cilt Bakımı Rehberi

Hydrafacial Nedir?: 5 Adımda Hydrafacial Cilt Bakımı Rehberi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hydrafacial cilt bakımı son yılların en çok konuşulan işlemlerinden biri. Cildin parlamasını, daha sağlıklı görünmesini ve gençleşmesini sağlayan Hydrafacial cilt bakımı son zamanlarda herkesin dilinde! Peki, Hydrafacial nedir?

Hydrafacial bakım, vakumla yapılan, cildi derinlemesine temizleyen ve gençleştiren, cilt yenileme yöntemidir. Hydrafacial uygulaması, akne, sivilce, siyah nokta, anti aging, gözenek problemleri, minik kırışıklar gibi sorunların tedavisinde tercih edilir. Tek seanstan itibaren ciltte parlama, nemlendirme ve canlılık etkisi göreceğin bu cilt bakımı sende daha genç bir görünüm yaratacak. Bizim en sevdiğimiz cilt bakım uygulamasından biri olan Hydrafacial ile ilgili daha fazla bilgi almak için okumaya devam et!

Hydrafacial nedir?

Hydrafacial nedir?

Hydrafacial cilt bakımı, günümüzün en son teknolojilerini kullanarak, ciltte derinlemesine temizlik yaratan cilt bakım uygulamasıdır. Eminiz sen de arkadaş ortamında ‘Hydrafacial ne demek?’ sorusunu sık sık duymuşsundur. Hydrafacial Türkiye’de oldukça yaygın bir cilt bakım yöntemi haline geldi. Vakum teknolojisini kullanan Hydrafacial, klasik cilt bakımlarından farklı olarak cilde zarar vermeden, gözenekleri derinlemesine temizliyor. Cilt bakımı Hydrafacial, akne, sivilce, kırışıklık, mat ve solgun görünüm gibi cilt problemlerinin  tedavisinde kullanılıyor. Hydrafacial before after görselleri bu cilt bakımının etkilerini sana ispatlayacak cinsten!

Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır?

Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır?

Hydrafacial cilt bakımı ile ilgili en çok merak edilen soru ‘Hydrafacial nasıl yapılır?’ Hydrafacial cilt bakımı vakum tekniğinden yardım alarak yapılır. Bu cilt bakımının en önemli özelliği cildi vakum yöntemiyle derinlemesine temizlemek ve gözeneklerin içinde biriken yağ ve kiri dışarı çıkarmaktır. 

Hydrafacial cilt bakımı dört adımdan meydana gelir. Cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma aşamalarından sonra cildin bir anda bebek gibi pürüzsüz ve sağlıklı görünür. 

Hydrafacial nasıl uygulanır?: İlk aşamada cildin vakum yöntemi ile temizlenirken, ikinci aşamada cilt tipine uygun solüsyon yardımı ile cildinin tedavi süreci başlatılır. Radyofrekans teknolojisi kullanılarak uygulanan bu solüsyon peptit, antioksidan ve hyaluronik asit içerdiği için cildin doğal kolajen üretimini destekler. Cilt kolajen üretimini başlattığında, cildin doğal olarak nemlenir, akne ve sivilceler onarılır ve cilt yenilenmesi sağlanır. Son olarak yüzüne uygulanan soğutucu başlık sayesinde cildine şok etkisi yaratılır ve bu solüsyonun cildine hapsolur. 

Hydrafacial cilt bakımı ne işe yarar?

Hydrafacial cilt bakımı ne işe yarar?

Hydrafacial ne işe yarar açıklayalım; Bilinçsiz güneşlenme, yanlış beslenme ve çevresel faktörler cildimize gölge düşürebiliyor. Zamanla cildimiz daha mat, kuru, sivilceli veya lekeli bir hale gelebiliyor. Bu problemlerin hepsi tek bir çözüm etrafında toplanıyor: Hydrafacial cilt bakımı.

Vakumlu Vortex başlığı sayesinde Hydrafacial cildinin nazikçe temizlenmesini sağlar ve cilt dokusuna hasar vermez. Aynı zamanda bu başlık, cildin en minimal adımda soyulmasını sağlayarak cilt yüzeyindeki ölü derinin dışarı atılmasını sağlar. Böylece gözeneklerini tıkayan makyaj artığı, havadaki kir ve sebum birikintisinden kurtularak gözeneklerinin nefes almasını sağlayabilirsin.

Hydrafacial nedir ne işe yarar? denildiğinde aklımıza ilk olarak cildin vakum teknolojisi ile temizlenmesi geliyor. Hydrafacial faydalarının başında; cilde aydınlık ve daha genç bir ifade vermesi, pürüzsüz göstermesi ve lekeleri gidermesi yer alıyor. Kısaca tek cilt bakım seansında cildin daha parlak, renk eşitsizliğinin düzenlenmiş, pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini kim istemez?

Hydrafacial cilt bakımının diğer cilt bakımlarından farkı nedir?

Hydrafacial cilt bakımının diğer cilt bakımlarından farkı nedir?

Klasik cilt bakımında gözenek ve sivilceler sıkılarak temizlenirken, cildin çizilmesine ve üst derinin zarar görmesine neden olabiliyor. Hydrafacial cilt bakımında ise, vakum ve solüsyonlar kullanılarak cilde zarar verilmeden, klasik bakımdan daha derin bir temiz sağlanır. Hydrafacial zararları yok denecek kadar azdır. Aqua Peel de bir diğer yaygın cilt bakımlarından biridir. Aqua Peel ile Hydrafacial arasındaki fark; Hydrafacial cilt bakımında yoğun bir peeling uygulaması olmadığı için uygulama sonrası günlük hayatınıza kolayca devam edebilirsiniz. 

İnnofacial hydrafacial farkı ise, düzenli yapıldığında ciltte melanin üretimini engelleyerek ve birikimini dağıtarak cilt beyazlatma üzerinde odaklanmasıdır. 

Hydrafacial yaptıranlar, cilt bakımı sonrası ciltlerinde yumuşacık, pürüzsüz ve daha sıkı bir görünümle karşılaşırlar. 

Hydrafacial yaptıranların yorumları

Hydrafacial cilt bakımı yaptıranların yorumları

Hydrafacial cilt bakımı yorumlarını okuduğumuzda herkesin ne kadar parlak ve aydınlık bir cilde kavuştuğunu görüyoruz. Hydrafacial yorumlarının bu kadar olumlu olması aslında sürpriz değil! FDA onaylı olan Hydrafacial cilt bakımı, cilt kusurlarını tedavi eden, anti aging etki gösteren ve cildi derinlemesine temizleyen en iyi cilt bakımlarından biri! Hydrafacial ne işe yaradığını artık öğrendin. Hydrafacial öncesi sonrası fotoğraflara bakarak bu değişimi kendi gözlerinle görebilirsin. 

Hydrafacial ne sıklıkla yapılmalı diye sorarsan bizim önerimiz 4 ila 8 seans ideal olacaktır. Evde Hydrafacial yapmak tehlikeli olabilir, ama evde peeling ve düzenli cilt bakımı yaptırarak gözeneklerinin daha temiz olmasını sağlayabilirsin. 

Hydrafacial kimlere uygulanabilir?

Hydrafacial kimlere uygulanabilir?

Hydrafacial her cilt tipine uyarlanabilen bir cilt bakımıdır. Bu nedenle her cilt tipine, 16 yaşından itibaren her yaş grubuna uygundur. Hydrafacial cilt bakımı, yağlı, kuru, karma, kırışıkları olan, sarkmalar görülen, akneli, siyah noktalı ciltlere önerilir. Hydrafacial cilt bakımında kullanılan serumlar ve led ışık tedavisi kişinin cildine göre ayarlanır. Oldukça işlevsel bir bakım olan Hydrafacial antiaging özellikli veya siyah nokta/sivilce karşıtı olarak kullanılabiliyor.

Hydrafacial ne zaman uygulanabilir?

Hydrafacial ne zaman uygulanabilir?

Hydrafacial yaz-kış her daim uygulanabilen bir cilt bakımıdır. Hydrafacial cilt bakımını yazın yaptırdığında mutlaka güneş kremiyle cildini çok iyi korumalısın. Cildin derinlemesine temizlendiği ve bütün gözeneklerin açık olduğu için cilt bakımı sonrasında güneş ışınları seni normalden daha fazla etkileyebilir.

Hydrafacial kaç seans önerilir?

Hydrafacial kaç seans önerilir?

Hydrafacial cilt bakımı ortalama olarak 4-6 seans arasında öneriliyor. Her bir seans 20-30 dakika arasında sürer. Cilt sorunlarına ve hekiminin tavsiyesine bağlı olarak sen de Hydrafacial seans sayısını ayarlayabilirsin.

Hydrafacial uygulama sıklığı iki haftada bir olmalıdır. Hydrafacial cilt bakımından verimli bir etki almak için seanslara düzenli olarak katılmalısın.

Uygulama sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulama sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Hydrafacial uygulaması sonrasında güneş kremi sürerek cildini yoğun güneşten korumalısın. Güneş kremini sadece yazın değil, kışın da cilt bakımı sonrasında sürmeni öneririz. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?