İnceliyoruz: Kiehl's Kil Maskesi

İnceliyoruz: Kiehl's Kil Maskesi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Söz konusu genişlemiş gözenekler, siyah noktalar, kirden, yağdan arınması gereken bir cilt ise kil maskeleri favorilerimizden! Cildimveben.com editörleri olarak çok severek kullandığımız kil maskelerinden biri ise Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque. Kiehl’s kil maskesi olarak da bilinen bu süper ürünü şimdi bizimle beraber incelemeye var mısın?

Kiehl’s Kil Maskesi nedir?

Kiehl’s Kil Maskesi nedir?

Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque, Amazon beyaz kili içeren, gözenekleri gözle görülür oranda küçülten, cilt dokusunu derinlemesine arındıran kil maskesidir. Kaolin de denilen Amazon beyaz kili, cildi tıkayarak gözeneklerin büyümesine yol açabilecek kirleri, yağ fazlasını da ciltten söküp atmaya yardımcı olur.

Amazon beyaz kili dışında bu kil maskesi, bentonit kili, yulaf çekirdeği tozu ve aloe vera da içeriyor. Bu güçlü içerikler bir araya geliyor ve çok sevdiğimiz Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque ortaya çıkıyor! :)

Kiehl’s Kil Maskesi hangi cilt tiplerine uygundur?

Yağlı cilde sahip olanlar ve gözenek şikâyeti olanların kullanımına uygun bir maske. Ancak cildini derinlemesine arındırmak, kir, yağ ve toksinleri etkili bir şekilde temizlemek isteyenler için de uygun olduğunu düşünüyoruz.

Kiehl’s Kil Maskesi’nin cilde etkileri nelerdir?

Gelelim bu kil maskesinin cildimiz üzerindeki etkilerine!

  1. Öncelikle senin de bildiğin gibi kil maskeleri ciltteki yağ dengesinin korunmasını, cildin fazla yağdan arınmasına destek oluyor. Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque de ciltteki fazla yağı alıp yağ dengesi sağlıyor.
  2. Cilt görünümünü bozan ve gözenekleri de tıkayarak cildin nefes almasını engelleyen ölü deriler, toksinler, bu kil maskesi sayesinde ciltten arındırılıyor.
  3. Tıkanıp genişlemiş gözenek görünümü de kil maskesi sayesinde, gözle görülü oranda küçülerek sıkılaşıyor.
  4. Cilt donuk görünümden kurtularak capcanlı, aydınlık, tazelenmiş bir görünüme kavuşuyor.

Kiehl’s Kil Maskesi nasıl uygulanır?

Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque, haftada 1 veya 2 kez kullanılabiliyor. Ancak kil maskesi ile beraber Kiehl’s Rare Earth serisinin sana uygun ürünleriyle düzenli bir cilt bakım rutini oluşturarak da cildinin derinlemesine arınmasına, pürüzsüz görünmesine destek olabilirsin.

Peki Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque nasıl kullanılıyor?

İlk adım: Öncelikle kil maskesini uygulamadan önce cildinin temiz ve nemli olmasına özen göstermeni öneriyoruz. Sonrasında göz çevren de dışında kalan kısımlara ince bir tabaka haline uygulayabilirsin.

İkinci adım: 10 dakika kadar maskenin kurumasını bekledikten sonra nemli ve ılık bir havlu yardımıyla ya da direkt suyla yıkayarak maskeyi temizleyebilirsin.

Üçüncü adım: Son olarak da yumuşak bir havluyla yüzünü hafif, tampon hareketlerle kurulayabilirsin. İşte bu kadar!

Kiehl’s Kil Maskesi kullananların yorumları:

Biz, Rare Earth serisinin tüm ürünlerini kullanıyoruz. Ayrıca tüm güzel etkileri cildimizde hemen fark edilebiliyor. Yani sadece biz değil, çevremizdekiler de cildimizin son zamanlarda pürüzsüz, aydınlık göründüğünü söylüyor! :)

Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque ile cilt arınıp ferahlayınca daha temiz, aydınlanmış bir cilt görünümü ortaya çıkıyor. Kısacası, aramızda bu kil maskesini denemeden önce araştırma yapanlar varsa kullanıp gayet memnun kaldığımızı belirtmek isteriz!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?