Sonbahar Cilt Bakım Önerileri

Sonbahar Cilt Bakım Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Daha sağlıklı ve canlı bir cilt için sonbahar cilt bakım önerilerimizi bir araya getirdik!

Mevsim geçişlerinde, özellikle de sonbaharda cilt bakım rutininde yapacağın ufak değişikliklerle çok daha canlı ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olabilirsin. Mevsim geçişlerinde hassaslaşan ve garip davranmaya başlayan cildini nasıl toparlayabileceğini, geride bıraktığımız mevsimin yıpratıcı izlerini nasıl silebileceğini anlatmaya geldik! İşte karşında sonbahar cilt bakım önerilerimiz!

1. Cildini arındır

Cildini arındır

Yaz mevsiminden çıktığımızda cildimizde biriken ölü derileri arındırmak, sonbahara canlı bir giriş yapmamızı sağlayacak. Bunun için cildimizi iyi bir şekilde arındırmanın ve temizlemenin önemi büyük. Yazın daha çok yağlanan ve bronzlaşan cildini iyi bir şekilde arındırmak için yüz temizleme jelini değiştirebilirsin. Cildini kurutmadan temizleyecek, parlamasına engel olacak bir yüz temizleyici önerimiz var: Vichy Normaderm Parlama Karşıtı Volkanik Temizleyici, kil içeren formülüyle cildi yoğun bir şekilde temizliyor. Kilden köpüğe dönüşerek cilde verdiği tertemiz, arınmış his sonbahara canlı bir giriş yapmak için ideal. Hassas ciltlerin de rahatlıkla kullanabileceği bu volkanik temizleyici, sonbahar cilt bakım rutinimizin favorilerinden.

2. Cilt bakım kürü uygula

Cilt bakım kürü uygula

Yazın ciltte meydana gelen lekeleri ve diğer cilt problemlerini gidermek için, cilt bakım ampulleriyle bir cilt bakım kürü uygulayabilirsin. Glikolik asit içeren cilt bakım ampulleriyle cildinin yenilenmesini ve aydınlanmasını sağlayabilirsin. Bizim bu sonbahar favorimiz, L’Oréal Paris Revitalift Lazer Peeling Etkili 7 Günlük Kür. Glikolik asit içeren formülüyle cildi mikro düzeyde soyarak koyu lekelerin azalmasını, cildin yenilenmesini, aydınlanmasını ve eşit tonda olmasını sağlıyor. 7 gün boyunca bu ampulleri kullanarak sonbahara yeni ve canlı bir ciltle giriş yapabilirsin.

3. Gözeneklere ve lekelere veda et

Gözeneklere ve lekelere veda et

Sonbahara adım atarken, tıkanmış gözenekleri, lekeleri ve diğer cilt kusurlarını da yanında getirmene gerek yok! Hepsini yaz mevsiminde bırakman ve pürüzsüz bir ciltle sonbahara geçiş yapmanı sağlayacak bir önerimiz var: La Roche Posay’in Effaclar Serumu, salisilik asit, glikolik asit, LHA ve niacinamide içeren formülüyle ciltteki tıkanmış gözenekleri, izleri ve lekeleri hedefliyor. Peeling etkili bu serum, akneye eğilim gösteren ciltlerin yaşadığı cilt kusurlarını azaltmaya yardımcı oluyor ve cilt yüzeyinin pürüzsüzleşmesini sağlıyor.

4. Maske ile detoks etkisi

Maske ile detoks etkisi

Mevsim geçişlerinde yapmayı en sevdiğimiz şeylerden biri de detoks etkili kil maskeleri. Ciltte biriken tüm kirleri ve kalıntıları arındırmak, ölü derilerden kurtulmak için önerimiz, L’Oréal Paris Saf Kil Detoks maskesi. 3 saf kil ve kömür içeren formülüyle kirleri mıknatıs gibi çekip temizleyen bu kil maskesi, cilde verdiği detoks etkisi ile inanılmaz temiz hissettiriyor. Bu maskeyi haftada 1-2 kere uygulayarak cilt detoksu yapabilirsin.

5. Hassasiyeti yatıştır

Hassasiyeti yatıştır

Mevsim geçişlerinde cildinin yoldan çıkıp hassaslaşması son derece normal. Normale oranla daha kızarık, hassaslaşan ve tahriş olmaya eğilimli olan cildini güçlendirecek bir bakım uygulayabilirsin. Cilt bariyerini güçlendirmek için La Roche Posay’in Toleriane serisini deneyebilirsin. Özellikle Toleriane Sensitive krem, B3 vitamini, seramid ve gliserin içeren formülüyle cildinin yatışmasını sağlarken, 48 saate kadar da nemli kalmasına yardımcı oluyor. Cildinin mevsim geçişlerinde yatışmasını ve rahatlamasını sağlamak için bu nemlendiriciyi önerebiliriz.

6. Güneş lekelerinden kurtul

6. Güneş lekelerinden kurtul

Yazdan kalma güneş lekelerini geçirmek için sonbahar cilt bakım rutinine C vitamini serumlarını ekleyebilirsin. SkinCeuticals Phloretin CF, %10 saf C vitamini içeren formülü ile leke görünümü, cilt tonu eşitsizliği ve yaşlanma belirtileri konusunda tam bir uzman serum. Daha ışıltılı, eşit tonda ve genç görünen bir cilt için bu serumu rutinine ekleyebilirsin.

7. Tüm vücudunu nemlendir

Tüm vücudunu nemlendir

Sonbahara girerken, kuruyan cildi nemlendirmek asla atlamaman gereken bir adım. Mevsim geçişlerinde sadece yüzün değil, cildin de etkilenir. Yaza oranla sonbaharda daha çok kurumaya başlayan cildini iyi bir şekilde nemlendirmek için CeraVe Nemlendirici Krem’i kullanabilirsin. Kuru ve çok kuru ciltler için nem kaynağı olan bu krem, formülündeki 3 temel seramid ve hyaluronik asit ile cildi nemlendirirken, aynı zamanda cilt bariyerinin de güçlenmesini sağlıyor. Kontrollü salınım teknolojisi sayesinde cildin gün boyunca nemli kalmasını sağlayan bu kremi yüzün dahil tüm vücudunda kullanabilirsin. Aile boyu favoriniz olacağı kesin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?