Kırışıklıkları Engellemek İçin En İyi 5 Yüz Egzersizi

Kırışıklıkları Engellemek İçin En İyi 5 Yüz Egzersizi

Yüzündeki kırışıkları azaltmak için botoks, yüz dolgusu, yüz germe gibi işlemleri şimdilik bir kenara bırak. Tıpkı vücudunu inceltmek için yaptığın egzersizler gibi, yüzünün daha sıkı ve genç görünmesi için yüz egzersizleri hareketlerini sana göstereceğiz. Günde sadece 10 dakikanı ayıracağın kırışıklık karşıtı yüz egzersizleri sayesinde yüzünün canlandığını ve kırışıkların daha az belirgin olduğunu fark edebilirsin. Yanak sarkması egzersizleri sayesinde yüzünde doğal lifting etkisi görmek artık mümkün.  En iyi sonuç için, sana önerdiğimiz yaşlanma karşıtı kremlerle birlikte yüz egzersizlerini kombinlemelisin.

Çene ve gıdı eritme egzersizi

Çene ve gıdı eritme egzersizi

Daha belirgin Jawline hattı ve sarkan gıdı görünümünü ortadan kaldırmak için bu yüz egzersiz hareketini mutlaka her gün yapmalısın. Gıdı götüren egzersiz için ağzını kapalı tut. Dilini damağına yerleştir ve baskı uygulayarak dilinle damağını it. Bu hareketi doğru yapıp yapmadığını anlamak için bağ parmağını gıdına götür. Eğer dilinle her baskı yaptığında gıdında kasılma (inme-kalkma hareketi) hareketlerini hissediyorsan doğru yoldasın demektir. Biz her gün bu hareketi 10 dakika boyunca yapıyoruz. Yüz sıkılaştırma hareketlerini yaptıktan sonra yan profilden kendine baktığında gıdının daha az belirgin olduğunu ve çene hattının keskinleştiğini görebilirsin. 

Editörün önerisi: Yüz inceltme egzersizlerini yaptıktan sonra mutlaka bakım kremi sürerek cildini nemlendirmelisin. Çene egzersizinden sonra yüzüne L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı bakım kremini uygula ve elinde kalan ürünü çene ve gıdı bölgesine de iyice dağıt. Hyaluronik asit içeren ve cildin dolgunlaşmasını sağlayan bu bakım kremi sayesinde cildin egzersiz sonrası daha hızlı sıkılaştığını görebilirsin.

Kaz ayağı kırışıklıkları için egzersizler

Kaz ayağı kırışıklıkları için egzersizler

Göz çevresine botoks yaptırmadan önce bir daha düşün! Botoks etkili kaz ayağı egzersizleri için sana harika önerimiz var. Evde, oturduğun yerde acısız ve tamamen ücretsiz bir göz çevresi gençleştirme önerimiz olacak. Yüz şekillendirme egzersizleri arasında en iyi sonuç aldığımız yöntem bu oldu.

Şimdi gözlerini kapat ve kaşlarını yukarı doğru güçlü bir şekilde kaldır. Aynı zamanda göz kapaklarını da aşağı doğru ittir (sanki biri kirpiklerinin ucundan aşağı çekiyormuş gibi düşün). Bu kaz ayağı egzersizini günde 5 kere, 5 saniye arayla yapmalısın. 

Editörün önerisi: Kaz ayağı egzerisizi yaptıktan sonra göz çevresine Vichy Slow Age göz kremini tampon hareketlerle uygulamalısın. Yaşlanma belirtilerini hafifletmek için göz kremini günde iki kere sürmeyi unutma.

Yanak eritme egzersizleri

Yanak eritme egzersizleri

Yanaklarının fazla(!) dolgun olduğunu düşünenler buraya! Yanak egzersizi sayesinde yanaklarının incelmesini sağlayarak tıpkı Bişektomi estetiği yaptırmış gibi görünebilirsin. Yanak inceltme hareketi için önce kocaman bir gülümse. Yanaklarının elmacık kemiklerine doğru uzamasını sağla. Daha sonra elinle destekleyerek yanak derisini hafifçe kaldırarak saç derisine doğru uzat. Sanki ellerinle yanağını yukarı doğru çekiyormuşsun gibi görünmelisin. Bu yüz germe hareketinde üst dudağın biraz yukarı doğru kalkacak, bu normal, doğru yoldasın! 

Yanak eritme egzersizini önce sağ daha sonra da sol yanağına günde 10'ar kez uygulamalısın. Her seferinde yanağını yukarıda 5 saniye boyunca tutmak yeterli olacak.

Editörün önerisi: Yüz gerdirme egzersizlerinden sonra cildine ihtiyacı olan bakımı yapmak için Skinceuticals C E Ferulic Antioksidan Bakım serumunu uygulamalısın. Güçlü bir antioksidan ve C vitamini içeren bu bakım cildinin ihtiyacı olan sıkılığı, parlaklığı ve nemi sağlayacak. C vitamini serumunu iki günde bir sadece 4-5 damla olacak şekilde cildine uygula. C vitamini serumunu sürdükten sonra direkt güneşe çıkmamalısın. 

Dudak egzersizleri

Dudak egzersizleri

Şimdi göstereceğimiz yöntem hem dolgun yanaklar için egzersiz önerisi hem de dudak kenarlarındaki ince çizgilerin azalmasını sağlayan bir teknik. Ağzını 'o' şeklinde aç ve dudaklarını büz. Ağzını açık bir şekilde 3 saniye boyunca tut ve bırak. Bu dudak egzersizini günde 10 kere yapmalısın. 

Bir diğer yüz sarkması için egzersiz önerisi ise şöyle: Dudaklarının iki bitiş noktasına parmaklarını koy ve dudaklarını iki yana doğru çek. Aynı zamanda çeneni de geriye doğru ittir. Bu hareket alt yüz kaslarını çalıştıracağı için yüzündeki sarkmanın azalmasını sağlayacak. 

Editörün önerisi: Yüz egzersizi yaptıktan sonra kaslarını ve cilt dokusunun ihtiyacı olan besini vermek için mutlaka bakım kremi sürmelisin. Lifting etkili Lancome Rénergie Multi-Lift Gündüz Kremi'ni yüz egzersizi yaptıktan sonra yüzünün tamamına ve biraz da boynuna sür. Yaşlanma belirtilerini azaltmayı ve cildindeki kırışıklarının derinleşmesini önlemeyi amaçlayan bu bakım kremini düzenli kullanmalısın.

Alın gençleştirme egzersizi

Alın gençleştirme egzersizi

Alın çizgilerinin daha az belirgin olması için sana harika bir alın egzersizi önerimiz var. Yüz gerdirme egzersizleri arasında bizim en sevdiğimiz teknik bu! Şimdi ağzını kocaman aç, sanki çok şaşırmış gibi. Gözlerini de aynı şekilde büyüt ve kaşlarını da yukarı kaldır. 3 saniye boyunca kaşlarını yukarıda tut ve bırak. Bu yüz egzersizini biz günde 10 kere yapıyoruz. Tüm yüz kaslarının çalışmasını sağlayan ve yüzünün daha pürüzsüz görünmesini sağlayan bu egzersiz çok faydalı. 

Editörün önerisi: Alın çizgileri belki de yüzde en dikkat çeken kırışıklıkların başında geliyor ve zaman geçtikçe derinleşiyorlar. Derin kırışıklıklar olmak üzere ciltteki tüm kırışıklıklar üzerinde etkili olan L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu, formülündeki %0,2 saf retinol ile gözle görülür sonuçlar sağlıyor. Gece bakım rutinine dahil edebileceğin Loreal Retinol Serum hakkında merak ettiğin tüm bilgileri bu makaleden öğrenebilirsin.

Yüz egzersizleri resimli anlatımı sayesinde artık yüz hatlarını nasıl daha genç ve belirgin göstereceğini artık biliyorsun. Şimdi deneme sırası sende.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?