Jawline nedir? Jawline dolgusu ne işe yarar?

Jawline nedir? Jawline dolgusu ne işe yarar?

Jawline çizgisi, yüzümüzün altın oranını dengeleyen en önemli kısımlardan biridir. Yüz kontürünü ortaya çıkaran Jawline, bazı kişilerde daha yuvarlak veya belirsiz olabiliyor. Jawline'da görülen sarkma veya şekil bozukluğu da yüzün altın oranını gölgede bırakıyor. 

Estetik dünyasındaki gelişmeleri takip ediyorsan, Jawline estetiğini duymuşsundur. Jawline dolgusunu bugün yakından inceliyoruz. Jawline dolgusuna gerçekten ihtiyacın var mı? Jawline aleti ile evde yüz hatlarını şekillendirmek mümkün mü? Merak etme, bütün aradığın cevapları bu makalemizin içinde bulacaksın. 

Jawline nedir?

Jawline nedir?

Jawline, yüzün alt kısmının kontürünü oluşturan kemik yapısıdır. Jawline çizgisi çene ucundan başlayarak kulak memesinin ön kısmına kadar devam eder. Keskin Jawline çizgisi yüz hattının daha belirgin olmasını sağlarken, geri planda kalan jawline hattı yüzün yuvarlak, daha tombul ve gıdılı görünmesine yol açar. Çenenin geri planda kalması ve çenenin yüz büyüklüğüne göre küçük olması gıdı ile yüzü birleştirir. Bu nedenle ne kadar zayıf olursan ol, boyun ve yüzün birleşik göründüğü için ilk bakışta tombul görünebilirsin. 

Jawline dolgusu ne işe yarar?

Jawline dolgusu ne işe yarar?

Jawline dolgusunun amacı, çene hattının daha belirgin, çıkık ve keskin görünmesini sağlamaktır. Böylece yüz kontürü daha belirgin olur, yüz ile boyun arasında belirgin bir ayrışma çizgisi belirir. 

Jawline estetiği kişinin çene yapısına göre çene ucuna, çene yanlarına veya çene çizgisine yapılabilir. Jawline dolgusu sadece çene hattına yapılmasına rağmen yüzün tamamında gençlik ve lifting etkisi yaratır. Yüz hatları daha belirgin görünür, yüzdeki altın oran tamamlanmış olur. Jawline estetiği çenede doğuştan şekil bozukluğu ve yamuk çeneye sahip olan kişiler için de uygundur. Dolgu uygulamasından sonra çene daha simetrik görünür ve kişinin profili çok daha çekici durur. 

Jawline dolgusu nasıl yapılır?

Jawline dolgusu nasıl yapılır?

Jawline dolgusu (çene ucu dolgusu) Hyaluronik asit maddesinden elde edilen dermal dolgu ile yapılır. Vücutta doğal olarak bulunan Hyaluronik asit, 30'lu yaşlardan itibaren azalmaya başlar. Bu da cildin elastikiyetinin azalmasına ve ciltte kırışıklar olmasına yol açar. Hyaluronik asit dolgusu cildi toparlayarak lifting etkisi yaratır. 

Jawline dolgusu için önce anestezik etkili bir krem sürülür. Sonrasında Hyaluronik asit dolgusu çeneye enjekte edilir. Uygulama ortalama 15 dakika sürer. Dolgu estetiğinden sonra aynı gün içinde taburcu olabilirsin. 

Jawline dolgusu kalıcı mıdır?

Jawline dolgusu kalıcı mıdır?

Jawline dolgusu kalıcı değildir. Jawline dolgusunun kadar kalıcı olduğu dolgu malzemesine ve kaçıncı dolgun olduğuna bağlıdır. Genellikle ilk yüz dolguları 6 ay sonra etkisinin yitirirken, 2. ve 3.dolgular 1,5 sene kadar kalıcı olabiliyorlar. Jawline dolgusu yaptırırken, dolgunun FDA onaylı olup olmadığına dikkat etmeli ve mutlaka uzman bir hekim tarafından dolgu uygulaması yaptırmalısın. 


En iyi Jawline kremi

En iyi Jawline kremi

Jawline dolgusu yaptırmak yerine lifting etkili yaşlılık karşıtı kremlerle de cildini daha toparlanmış, sıkı ve pürüzsüz bir hale getirebilirsin. Jawline erkek ve kadınların en çok araştırdığı başlıklardan biri. Evde jawline hattını belirginleştirmek istiyorsan ihtiyacın olan tek şey doğru bir yaşlılık kremi ve metal bir kaşık. 

Bizim severek kullandığımız Vichy Liftactiv Supreme, ciltteki kırışıklarıın azalmasını ve cildin daha aydınlık görünmesine yardımcı olur. Cildine yaşlılık karşıtı bakım kremini sürdükten sonra kaşığın arka tarafıyla cildine aşağıdan yukarı olacak şekilde masaj yap. Jawline hattını belirginleştirmek için kaşığı çene ucuna yerleştir ve önce sol tarafa sonra diğer tarafa doğru Jawline hattını takip et. Bu uygulamayı düzenli yaptığında Jawline kemiğinin daha belirginleştiğini göreceksin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?