Çevresel yaşlanma nedir: Çevresel etkilere karşı cilde nasıl bakım yapmalı?

Çevresel yaşlanma nedir: Çevresel etkilere karşı cilde nasıl bakım yapmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bugüne kadar erken yaşlanmanın en büyük sebebinin güneş kaynaklı olduğunu düşünüyorduk. Güneş altında korunmadan uzun saatler kalmak cildin kırışmasına neden oluyor. Evet ama yüzümüzdeki erken kırışıkların tek sebebi güneş değilmiş! Yer seviyesinde ozon kirliliği de cildin erken yaşlanmasından en az UV ışınları kadar sorumlu. Çevresel yaşlanmanın ne olduğunu ve antioksidanların yaşlanma izlerine karşı nasıl etki gösterdiğini anlatalım. 

Çevresel yaşlanma nedir?

Çevresel yaşlanma nedir?

Çevresel yaşlanma, dış etkenlerden dolayı cildimizde meydana gelen yaşlanma belirtilerine verilen isim. Çevresel yaşlanmanın sebebinin bugüne kadar güneş olduğunu bilsek de ozon kirliliğinin devreye girmesiyle çevresel yaşlanmanın nedenleri ve sonuçları daha iyi anlaşılır oldu. Ozon kirliliği, yağ lipitleri ile okside olarak ciltteki antioksidan seviyesinin düşmesine sebep oluyor. Ciltte antioksidan seviyesi azaldıkça kırışıklıklar, ince çizgiler ve erken yaşlanma belirtileri de daha belirgin bir hale geliyor. 'Yüzüm çok genç yaşta sarkmaya başladı', "Cildimde ışıltı kaybı oluştu" gibi şikayetlerin varsa bunun sebebi çevresel yaşlanma ve ozon kirliliği olabilir.

Peki, ozon kirliliği senin yaşadığın bölgede var mı?: Ozon aslında dünyamızı çevreleyen şeffaf renkli bir gaz. Ozon görünür olmadığı için temiz mi kirli mi olduğunu anlamamız çok zor. Temiz ve iyi ozon kalitesi cildi UV ışınlarından korurken, ozon kirliliği de ciltte erken yaşlanmaya yol açar. Eğer arabaların yoğun olarak kullanıldığı, fabrika ve iş merkezlerinin bulunduğu bir bölgede yaşıyorsan ozon kirliliği olmaması imkansız!

Çevresel yaşlanmaya karşı antioksidan önerileri

SkinCeuticals Phloretin CF

SkinCeuticals Phloretin CF

Çevresel yaşlanmanın etkisini azaltmak ve cildinde azalan antioksidan seviyesini dengelemek için C vitamini içeren antioksidan serumları kullanmalısın. SkinCeuticals Phloretin CF serum, cildindeki yaşlanma belirtilerini yumuşatan ve leke görünümünü azaltan etkili bir serum. Normal, yağlı ve karma ciltler için önerdiğimiz Phloretin CF serum, ciltte doğal bir aydınlanma ve gençlik yaratıyor. UVA ve UVB ışınlarına karşı gelişmiş koruma sağladığı için cildin çevresel yaşlanmaya karşı korunmuş olacak. 

Daha genç, ışıltılı ve canlı görünen cilt görünümü için sen de en yakın zamanda C vitamini serumlarına başlamalı ve cildindeki erken yaşlanma izlerini azaltmalısın. 

SkinCeuticals C E Ferulic

SkinCeuticals C E Ferulic

Yaşlanma belirtileri cildinde oluşmaya başladıysa, ince kırışıklar belirginleştiyse artık anitoksidan serum kullanmanın zamanı gelmiş de geçiyor! Sana en çok beğenilen ve tavsiye edilen serumdan bahsedelim: SkinCeuticals C E Ferulic serum, formülündeki %15 C vitamini sayesinde cildin daha sıkı, aydınlık ve fresh görünmesine yardımcı oluyor. 

Normal ve kuru cilt tipine uygun C vitamini antioksidan serum, sıkılık kaybı ve kırışıklık problemleri için tavisye ediliyor. SkinCeuticals antioksidan serumu günde bir kez, temiz cildine ve dekolte bölgesine uygulayarak cildindeki çevresel yaşlanma izlerini kontrol altına alabilirsin. 

SkinCeuticals Serum 10

SkinCeuticals Serum 10

SkinCeuticals antioksidan serumlarının ne kadar iyi ve etkili olduğunu artık duymayan kalmadı. Sen de cildinde gençlik ve sıkılık görmek istiyorsan mutlaka ihtiyacına uygun olan SkinCeuticals serumu bakım rutinine eklemelisin. 

Çevresel etkiler ve erken yaşlanma belirtilerine karşı geliştirilen Serum 10, formülündeki C vitamini ve ferulik asit sayesinde ciltteki ince çizgilerin azalmasını ve cildin daha sıkı görünmesini sağlıyor. Serum 10'u düzenli kullananlar, cildi topladığı ve lifting etkisi yaptığı da söylüyorlar. Hassas ciltlerin kullanımına uygun olan Serum 10 antioksidan serum özellikle antioksidan kullanımına yeni başlayanlar için önerilen bir cilt bakım ürünü. 

SkinCeuticals Resveratrol B E

SkinCeuticals Resveratrol B E

Gece antioksidan bakımı, çevresel yaşlanma faktörlerini azaltan en önemli cilt bakım ürünlerinin başında gelir. Bizim en sevdiğimiz gece bakım ürünü, SkinCeuticals Resveratrol B E en iyi gece antioksidan bakım ürünleri arasında gösteriliyor. 

SkinCeuticals Resveratrol B E, klasik antioksidanlarından farklı olarak jel formda uygulanan bir gece bakımı. Formülündeki vitamin E ve baicalin, ciltteki ince yaşlanma izlerinin azalmasına ve cildin daha genç görünmesine yardımcı oluyor. Gece antioksidan bakımını gündüz serumları ile birleştirdiğinde ozon kirliliğinin yarattığı düşük antioksidan seviyesini dengelemiş olacaksın. Cildin daha aydınlık, genç ve sıkı görünecek. 

SkinCeuticals Aox + Eye Gel

SkinCeuticals Aox + Eye Gel

Yüzüne nasıl antioksidan bakım yapılacağını öğrendin, şimdi sırada göz çevresi var. Göz çevresindeki derimiz çok ince ve hassas olduğu için çevresel yaşlanma faktörleri bu bölgeyi de etkiliyor. Göz çevresinin daha genç ve aydınlık görünmesi için SkinCeuticals Aox + Eye Gel göz çevresi antioksidan jeli kullanmanı öneririz. 

Aox + Eye Gel, hassas göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini formülündeki phloretin ve ferulik asit sayesinde en aza indirebilir. Antioksidan göz çevresi jelinin en sevdiğimiz özelliği ise yorgunluk izlerini azaltması ve göz çevresini daha dinlenmiş göstermesi! Uykusuz kaldığımız günlerde dahi dinç, dolgun ve canlı görünmeyi başarabiliyoruz. Her cilt tipine uygun olan SkinCeuticals göz çevresi jelini mutlaka kullanmanı öneririz. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?