Mezoterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son dönemde çok sık duyduğumuz mezoterapi aslında fıtık, migren gibi ağrılı hastalıklarla kullanılan mikro enjeksiyonlarla yapılan bir tıbbi tedavi yöntemi. Estetik dünyasındaki gelişmelerle birlikte mezoterapi uygulamasının cilt gençleştirme ve anti-aging etkisi gösterdiği keşfedildi ve mezoterapi işlemi anti-aging yöntemi olarak karşımıza çıkmaya başladı. Eğer sen de cildindeki sarkma, kırışıklık ve yaşlanmanın getirdiği lekelere karşı estetik yaptırmak istiyorsan yüz mezoterapisi uygulamasına yakından bakmalısın. Mezoterapi sana uygun mu? Mezoterapi fiyatları nedir? En çok araştırılan anti-aging yöntemini birlikte inceleyelim. 

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapinin kelime anlamına birlikte bakalım. Latince'de meso orta, terapi ise tedavi anlamına geliyor. Yani mezoterapi kelime anlamı orta deri tedavisi demek. Günümüzde mezoterapi yüz gençleştirme ve yüzü yukarı doğru kaldırmak amacıyla yapılıyor. Bir nevi face lifting de diyebiliriz. 

Yaşlanmanın sonucu olarak cildimizde kırışıklık ve sarkma oluşması çok normaldir. Kişiden kişiye yaşlılık etkileri değişkenlik gösterebilir. Çok kuru cilde sahip olanlar, yaş aldıkça cildinin kırıştığından şikayetçi olurlar. Yağlı ciltlerde ise yoğun bir şekilde kırışıklık görülmez. Yağlı cilde sahip olanlar kendilerini çok şanslı sanmasın! Yağlı cilt kırışmadan sarkmaya başlayabilir. Bu nedenle cilt tipin ne olursa olsun doğru anti-aging bakımları yapmalısın. Mezoterapi uygulaması ise, yaşlılık izlerinin çıktığı andan itibaren öneriliyor.

Yüz mezoterapisi nedir?

Yüz mezoterapisi nedir?

Yüz mezoterapisi, cildi gençleştirmek ve sıkılaştırmak için yapılan anti aging işlemi. Güneş, yaşlanmak, çevresel faktörler ve kolajen kaybı birleştiğinde ortaya kırışan ve sarkan bir cilt görünümü çıkıyor. Yüz mezoterapisi uygulamasında hyaluronik asit, antioksidan, vitamin, mineral ve amino asit içeren ilaçlar karıştırılır ve cilt altına enjekte edilir.

Yüz mezoterapisinde kullanılan ilaç miktarları çok az, bu nedenle bu ilaçlar cildinde alerji riski oluşturmuyorlar. Bu içeriklerin amacı cildindeki kırışıkların belirginliğini azaltmak ve cildindeki sarkmaları toparlamak. Yüz mezoterapisi (mezolifting) uygulamasında kullanılan ilaçlar cildin kolajen ve elastin lif üretimini hızlandırarak cildin kendi kendini iyileşme sürecini başlatıyor. Yüzdeki hücrelerin yenilenmesini amaçlayan bu değerli içerikler sayesinde cildin mezoterapi sonrası daha nemli, sağlıklı ve parlak görünecek! 

Kaç seans mezoterapi yaptırmalı?: Yüz mezoterapisi yaptıranlar en etkili sonuç için 1-4 hafta aralıklarla 5 seans mezoterapi yaptırmayı öneriyorlar. Sonrasında ise mezoterapinin ortaya çıkardığı sonucu korumak için her üç ayda bir yeniden mezoterapi yaptırmalısın. Tabii yüz mezoterapisi fiyatları oldukça yüksek. Herkesin bütçesi bu kadar mezoterapi seansını kaldırmayabilir. (biz de dahil olmak üzere:))

Leke mezoterapisi nedir?

Leke mezoterapisi nedir?

Hamilelik, yaşlanma, güneş, sivilceler yüzde leke bırakabilirler. Yüz lekesini tedavi etmek leke mezoterapisi yaptırabilirsin. Leke mezoterapisi ilaçları, cilt rengini açmayı hedefleyen ve ciltteki leke görünümünü azaltan içeriklerdir. Leke mezoterapisinde, lekeleri tedavi eden bu içerikler cilt altına iğneli mezoterapi ile enjekte edilir. Lekelerden tamamen kurtulmak için 4-6 seans leke mezoterapisi yaptırmak yeterli olur. Yaz aylarında leke mezoterapisi yaptırmanı önermiyoruz. Eğer yazın mezoterapi yaptırıyorsan mutlaka 50 SPF güneş kremi kullanmalsıın.

 İğnesiz mezoterapi nedir?: İğneli mezoterapi yaptırmak istemeyenler için iğnesiz mezoterapi imkanı da var. İğnesiz olan mezoterapi yöntemi acısızdır, mezo peeling başlığı ile yapılır. İğnesiz mezoterapide kullanılan içerikler cilt yüzeyine uygulanır, orta tabakaya ulaşmazlar. Bu nedenle iğnesiz mezoterapi yaptıranlar sonuçları etkili bulmuyorlar.

Göz altı mezoterapisi nedir?

Göz altı mezoterapisi nedir?

Göz altındaki mor halkalardan şikayetçi misin? Göz altı mezoterapisinin amacı, göz altındaki kırışıkları, morlukları, torbalanmayı ve çöküklüğü tedavi etmek. Peki, göz altı mezoterapisi bunu nasıl yapıyor? Göz altı mezoterapisinde bitki, oksidan ve vitaminlerinden yapılan ilaç karışımı göz altına enjekte ediliyor. Göz altı mezoterapi ürünleri biberiye, antioksidanlar, çoban püskülü (ruscus), c vitamini, göz altına faydalı vitaminler ve heksapeptid içeriyor. Göz altı mezoterapisi uygulamasında oldukça ince uçlu iğnelerle bu içerikler kişinin göz altına enjekte ediliyor. Kişinin göz altındaki kırışıklığa ve morluk derecesine göre mezoterapi içeriklerin oranı değişkenlik gösterebiliyor. Yani bu içerikleri sakın evde tek başına kullanmayı deneme :)

Mezoterapi nasıl yapılır?

Mezoterapi nasıl yapılır?

Mezoterapi uygulaması için önce cilde anestezik etkili bir krem sürülüyor. Aramızda kalsın, iğneli mezoterapi biraz acılı! 20 dakika sonra mezoterapi iğneleri cildimize enjekte ediliyor. Anti aging ve mezolifting etkili içerikler minik uçlu iğneler sayesinde orta deriye ulaştırılıyor. Eğer dudaklarında da yoğun kırışıklar varsa ( özellikle sigara içenlerde görülüyor) dudak mezoterapisi ile bunları da ortadan kaldırabilirsin. 

Mezolifting nedir?: Mezolifting, cildin hafif yukarı kalkmasını amaçlayan bir estetik yöntemi. Değerli vitaminler, Hyaluronik asit ve aminoasitler mikropunktur yöntemiyle cilt altına enjekte edilir. Mezolifting sonrası, yüzünü sanki ellerinle yukarı doğru çekmişsin gibi görünürsün.

Mezoterapi yönteminin en iyi sonucunu ikinci seanstan sonra görmeye başlarsın. Eğer cildinde sarkma ve yoğun kırışıklık varsa yüz mezoterapisini 1 ila 4 hafta aralıklarla 4-6 seans yaptırmalısın. Cilt kusurların düzelmeye başladığında üç ayda bir seans mezoterapi yaptırmak yeterli olacak.  Kaç seans mezoterapiye ihtiyacın olduğunu ve mezoterapi fiyatlarını mutlaka uzman bir hekimden öğrenmelisin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?