Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!


Saçlarında yoğun bir dökülme mi başladı? Saç dökülmesini kontrol altına almak için saç mezoterapisini araştırmalısın. Saç mezoterapisi yaptırmak, saçları kökten uca güçlendirdiği için saçların dökülmesini azaltıyor ve saçların daha gür çıkmasına yardımcı oluyor. Sen de canlı, gür ve hacimli saçlara ulaşmak için saç mezoterapisi yaptıranların yorumlarına göz atmalısın. Saç dökülmesini azaltmak için aşağıdaki ürün önerilerimizi dikkate almayı ise unutma! :)

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi, saçlardaki dökülmeyi azaltan ve saçlara ihtiyacı olan besinlerin direkt olarak verilmesini sağlayan bir saç bakımı. Saç mezoterapisi uzman hekim kontrolünde, klinik ortamda yapılır. Kaç seans saç mezoterapisine ihtiyacın olduğu saçlarının yoğunluğuna bakıldıktan sonra seninle paylaşılır.

Saç mezoterapisinde, saç kökleri için önemli olan besin ve vitaminler kokteyl şeklinde hazırlanarak saç derisine enjekte edilir. Saç köklerine direkt enjekte edilen bu vitamin kokteyli, kan dolaşımını hızlandırarak bütün saç derisine hızlıca yayılır. Böylece saç tellerin içten gelen bir destekle güçlenecek. 

Saç mezoterapisi nasıl yapılır?

Saç mezoterapisi nasıl yapılır

Saç mezoterapisi mevsim geçişleri, hormonsal veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelen saç dökülmesini azaltmak için yapılıyor. Saç mezoterapisi yaptırmadan önce saç dökülmesinin nedeni araştırılır. Saç derinin ve saç köklerinin ihtiyacı belirlendikten sonra sana özel bir vitamin kokteyli hazırlanıyor. Multivitamin, mineral ve aminoasitlerden oluşan bu vitamin desteği, saç derisine enjekte edilir. Saçlarının ihtiyacı olan bu besinler sayesinde uykuda olan saç folikülleri uyanacak ve ince telli saçların gürleşerek daha sağlıklı görünecekler. 

Saç mezoterapisi yaptıranlar genellikle 4-6 seans arasında etkili sonuçlar yarattığını söylüyorlar. Saç dökülmesinin yoğunluğuna göre seans aralığını 10 gün ila 22 gün arasında tutmalısın. 

Saç mezoterapisi kimlere uygun?

Saç mezoterapisi kimlere uygun?

Aşağıdaki saç sorunlarını yaşayanlar için uygun olduğu söyleniyor. Ancak uygulamayı yaptırmak isteyenler, öncesinde mutlaka bir uzmana danışmalılar. 

 -Erkek tipi saç dökülmesi

-Alında saç dökülmesi

-Saçkıran hastalığı

-Doğum sonrası görülen saç dökülmesi

-Kadın tipi saç dökülmesi

-Sedef hastalığına bağlı saç dökülmesi

Saç mezoterapisi faydaları nelerdir?

Saç mezoterapisi faydaları nelerdir

Saç mezoterapisi yaptıranların yorumlarına baktığımızda en büyük faydasının saç tellerini gürleştirmesi ve saçları daha sağlıklı göstermesi olduğunu görüyoruz. Saç mezoterapisi, saç köklerine direkt etki ettiği için uykuda olan saç köklerini uyandırıyor ve cansız saç tellerinin daha gür uzamasını sağlıyor. 

Saç mezoterapisi öncesi ve sonrası yorumları

Saç mezoterapisi öncesi ve sonrası yorumları

Mezoterapinin faydasını saçlarda görmek için en az 4 seans düzenli olarak yaptırmak gerekiyor. Bir seans mezoterapi yaptırmak saç bakımı için yeterli olmayacaktır. Doktorun önerdiği mezoterapi seanslarından sonra saçlarının adım adım daha güçlendiği ve saç dökülmesi olan bölgelerin yeniden canlandığını fark edebilirsin.

Mezoterapi yaptıranların öncesi ve sonrası saç yoğunluğu farkı ortalama 6 ay sonra belli oluyor. Cansızlaşan ve dökülen saçların mezoterapi yaptırdıktan birkaç ay sonra kendini toparlamaya başlayacak. 

Editörün önerisi: Arginine saç dökülmesine karşı kullanılan en değerli içeriklerden biri. Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Şampuan, saç dökülmesini azaltarak saçlarının daha güçlü uzamasını destekliyor.

Arginine şampuanı, Arginine Sıvı Saç Kremi ile birlikte kullandığında saçlarının zamanla gürleştiğini ve saç dökülmesinin azaldığını fark edeceksin. Mezoterapi fiyatlarına baktığında evde saç bakımı yapmanın daha ekonomik olduğunu göreceksin :) 

Eğer saçlarındaki sorunun yoğunluk kaybı olduğunu düşünüyorsan, renkli saç spreyleriyle de saçlarının yoğun görünmesine destek olabilirsin. L'Oréal Paris Magic Retouch Sprey ile saçlarının daha yoğun görünmesini sağlayabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!