Çinko Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

Çinko Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Çinko, vücudumuzdaki hücrelerin büyümesi, gelişmesi ve yenilenmesi için gerekli önemli bir mineral. Çinko minerali bağışıklık açısından oldukça önemli ve kişiyi hastalıklardan koruyan temel minerallerin başında gelir. 

Çinko vücudumuz için önemli olduğu kadar cilt sağlığımız için de gerekli. Çinko minerali, hücre yenilenmesinde önemli bir görev aldığı için yaraların hızlı iyileşmesini sağlar ve ciltteki sivilce sorununu tedavi eder. Çinkonun cilde faydalarını bugün yakından inceliyoruz. Çinkonun yüze faydaları nedir?Çinko kremleri nasıl kullanılır? Cildimvben editörleri bugün çinko dosyasını açıyor. 

Çinko nedir?

çinko nedir

Çinkonun en bilindik ve önemli faydası bağışıklılık sistemini güçlendirmesi ve yeni hücre üretimini desteklemesi. Sağlıklı bağışıklık sistemi olan kişilerin vücudu ve cildi çok daha sağlıklı görünür. Çünkü cilt dokusu düzenli çalıştığı için sivilce ve yara izleri çabuk tedavi edilir, deri yüzeyinde belirgin bir iz kalmaz. 

Çinko vitamini cilt için gerekli bir içerik. Sivilce problemi, güneş yanığı, hafif dereceli yanıklar ve pişik tedavisinde çinko mineraline ihtiyaç duyarız. Bu nedenle günümüzde çinko içeren bakım kremleri oldukça yaygınlaştı. Eğer sen de cilt bariyerini güçlendirmek ve cildindeki sivilceleri kontrol altına almak istiyorsan çinko kremin cilde faydalarını iyice araştırmalısın. Çinko kremi yüze sürülür mü? 'Çinko krem nasıl kullanılır?' gibi soruların cevabı bu makalede!

Çinko kremin cilde faydaları nelerdir?

Çinko kremin cilde faydaları nelerdir?

Çinko oksit kremi günümüzde yaygın olarak sivilce tedavisinde kullanılıyor. Çinko oksitin cilde faydaları arasında cildi yenilemesi, akneleri tedavi etmesi ve cilt tonunu eşitlemesini sayabiliriz. 

Çinko oksit içeren bakım kremleri kullananlar zamanla sivilcelerinin azaldığını, cilt lekelerinde belirgin bir düşüş olduğunu ve cildindeki hassasiyetin geçtiğini söylüyorlar. Sen de kusursuz bir cilde sahip olmak için beslenmene çinko içeriklerini dahil etmeli ve bakım rutininde çinko oksitli kremleri eklemelisin. 

Çinko hangi besinlerde bulunur?: Çinko mineralini kümes hayvanları, kırmızı et, fasülye, yengeç, ıstakoz ve fındıktan alabilirsin.

Çinko oksit içeren cilt bakım ürünleri

Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi

Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi

Çinko oksit cilde faydalarından yararlanmak için çinko kremlerini kullanmalısın. Çinko içeren kremler arasında bizim en sevdiğimiz bakım kremi Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Krem oluyor. Vichy krem çinko sülfat dışında Salisilik Asit, Hyalüronik Asit ve Probiyotik türevlerinden biri olan Bifidus içeriyor. 

Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Krem özel formülü sayesinde cildimizdeki akne ve sivilce probleminin azalmasına yardımcı oluyor. Yağlı ve karma ciltler için tavsiye ettiğimiz Vichy krem, ciltte yağlı ve yapışkan bir his bırakmadığı için deneyen herkes tarafından çok sevildi. Eğer sen de çinkonun gücünden yararlanmak ve cildindeki akne sorununu tedavi etmek istiyorsan en kısa zamanda Normaderm Phytosolution günlük kremi denemelisin. 

Garnier Saf ve Temiz Yüz Temizleme Jeli

Garnier Saf ve Temiz Yüz Temizleme Jeli

Çinko içeren cilt ürünleri arasında diğer favorimiz ise Garnier Saf ve Temiz Yüz Temizleme Jeli. Yağlı ve karma ciltliler arasında bir fenomen olan bu yüz yıkama jelinin ününü duymayan kalmamıştır. Garnier yüz yıkama jeli çinko türevleri içerdiği için sivilce ve siyah noktalı cilt yapısına uygun. 

Garnier yüz yıkama jelini düzenli kullandığında gözeneklerinin sıkılaştığını, cildindeki lekelerin daha az belirgin olduğunu ve sivilcelerinin azaldığını görebilirsin. Garnier Saf ve Temiz Yüz Temizleme Jeli ile birlikte Saf ve Temiz Tonik ve 3'ü 1 Arada'yı kullanabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?