Yüz Temizleme Havluları İşe Yarıyor mu?


Yüz ve makyaj temizleme rutinlerimize yeni bir üye dahil oldu: Yüz temizleme havluları! Peki, yüz temizleme havlularının gerçekten işe yarayıp yaramadığını biliyor musun? Eğer öğrenmek istersen, aramıza katıl. Yüz temizleme havlusu ne işe yarar ya da işe yarar mı birlikte bakalım!

Belki çoktan denedin, belki de alıp almamak konusunda henüz net bir fikrin yok. Hangi koşulda olursa olsun, yüz temizleme havluları hayatımıza girdiği andan itibaren popülaritesini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Yüzünü ya da makyajını temizlemek isteyen kişilerin günlük rutinlerinde yer alan yüz temizleme havluları işlevsel olsalar da, yüz temizleme havluları işe yarıyor mu sorusu pek çoğumuzun aklında hala soru işareti. Sen de yüz ve makyaj temizleme havlusu çeşitlerinin gerçekten iyi bir performans gösterip göstermediğini öğrenmek istiyorsan bu içeriğimiz rehberin olacak.

Yüz Temizleme Havlusu Nedir?

Yüz Temizleme Havlusu Nedir?

Yüz temizleme havlusu, fiber özelliğe sahip yumuşak yapılı bir havlu çeşidi. Ancak bu havlu tabii ki evimizde kullandığımız standart havlulardan çok daha farklı. Yüz ve makyaj temizleme havluları, ciltte bulunan makyaj kalıntılarını arındırmak ve cilt bakımını çok daha kolay hale getirmek için özel olarak üretiliyor. Yani yüz yıkama havlusu nedir sorusunun yanıtı kısaca, “cildi kurulamak değil temizlemek için üretilen havlu çeşitleri.” 

Yüz temizleme havluları cildi temizlemek ve makyajı çıkarmak için son derece işlevsel bir seçenek. Ancak onu işlevsel yapan yalnızca cilt bakımında sunduğu kolaylık değil. Bu havlular, aynı zamanda doğa dostu özellik gösteriyor. Bu sayede pamuk kullanımını büyük ölçüde azaltıyor ve atık oluşumunun önüne geçiyor. 

Yüz Temizleme Havlusu Ne İşe Yarar?

Yüz Temizleme Havlusu Ne İşe Yarar?
 • Yüz temizleme havluları fiber yapısı sayesinde yüz temizleme jeli veya makyaj çıkarma suyuyla birlikte kullanıldığında ciltteki makyajı kolayca çıkarıyor.

 • Yüz temizleme havluları yumuşak dokusuyla cildi tahriş etmeden ciltte bulunan fazla yağ ve kirin arınmasına olanak tanıyor.

 • Düzenli kullanımda peeling etkisi yaratan yüz temizleme havluları, gözeneklerin temizlenmesinde etkili oluyor.

 • Yüz temizleme havluları yine düzenli olarak kullanıldığında cilt altı dolaşımı hızlandırıyor ve böylece anti-aging bir etki sağlıyor.

 • Yüz temizleme havluları, cildin nefes almasına ve tazelik hissi oluşmasına yardım ediyor.

 • Yüz temizleme havluları tüm cilt tipleri için kullanılabiliyor.

 • Yüz temizleme havluları, ekolojik ve doğa dostu özellik gösteriyor. Böylece sürdürülebilir geleceğe katkı sağlıyor. 

Yüz ve makyaj temizleme havlusu kullananlar, bu havluların işe yarayıp yaramadığı konusunda pek çok olumlu yorumda bulunuyor. Genel olarak makyaj temizleme adımlarını çok daha pratik hale getiren bu havluların cilt bakımında etkili bir seçenek olduğunu görmek mümkün. Öyle ki yüz temizleme havlularının kullanımı yalnızca sunduğu özelliklerle değil, birçok yönden her geçen gün artıyor. Yüz temizleme havlularının hem ekonomik bir seçenek olması hem de alternatifi olan diğer ürünlere göre çok daha ekolojik olması bu noktada öne çıkıyor.

Editörün Önerisi: Eğer yüz temizleme havlularına bir şans vermek istiyorsan Garnier Micellar Çok Kullanımlı Eco Pad – 3’lü Makyaj Temizleme Pedi’ni deneyebilirsin. Garnier Micellar Makyaj Temizleme Suyu ile birlikte kullandığında cildini ve her türlü makyajını temizleyecek olan bu makyaj temizleme pedi, bizce son derece pratik ve ekonomik bir seçenek!

Yüz Temizleme Havlusu Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Havlusu Nasıl Kullanılır?
 • Yüz temizleme havlusunu kullanmak için öncelikle havluya bir miktar yüz yıkama jeli veya makyaj temizleme suyu dökmelisin.

 • Daha sonra havluyu çok bastırmadan nazik hareketlerle cildini silerek kullanmaya başlayabilirsin.

 • Yüz yıkama havlusunu maskeni silmek için de kullanabilirsin. Maskeni havluyla sildikten sonra yüzünü yıkayarak kurulamalısın.

 • Yüz, göz ve dudağın yanı sıra makyaj temizleme havlusunu boyun bölgende de rahatlıkla kullanabilirsin.

 • Her kullanımdan sonra yüz temizleme havlusunu yıkayarak ve hijyenik hale getirerek bir sonraki kullanım için hazırlayabilirsin.

İşte, yüz temizleme ve makyaj havlusu nasıl kullanılır sorusunun yanıtı bu kadar basit!

Editörün Önerisi: Makyaj temizleme havlusu kullanırken makyaj çıkarma işlemini çok daha kolay ve verimli hale getirmek için Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu’nu tercih edebilirsin. Cildi ovalamadan pratik bir şekilde temizleme imkanı sunan bu makyaj temizleme suyu, her cilt tipine uyum sağlayan yapısıyla da etkili bir seçenek.

Yüz temizleme havlusu gerçekten işe yarıyor mu görmek için bizce hiç vakit kaybetmeden denemeye başla!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala