Neden her gün nemlendirici krem kullanmalısın?

Neden her gün nemlendirici krem kullanmalısın?

Eğer aklından “Neden nemlendirici kullanmalıyım?” gibi bir soru geçiyorsa, cildini nemlendirmenin önemini tüm yönleriyle anlatmaya geldik!

İster kuru, ister normal, istersen de yağlı bir cilde sahip ol, cildini mutlaka nemlendirmelisin. “Yağlı ciltlerin nemlendirmeye ihtiyacı yoktur.” gibi yanlış bir bilgiyi aklından silmen için, neden her gün nemlendirici kullanman gerektiğini anlatmaya geldik! Hazırsan, başlıyoruz!

Nemlendirici kullanmanın önemi

Nemlendirici kullanmanın önemi

Gençken, yani 20’li yaşlar ve öncesinde cildinle ilgili pek bir şey yapmıyordun değil mi? Zaten son derece sağlıklı, taze ve canlı görünen cildinin çok fazla şeye de ihtiyacı olmadığını düşünüyor olabilirsin. 20’li yaşlardan sonra ise akıllarda beliren “Bir nemlendirici krem kullanmalıyım.” fikri, zamanla kırışıklık karşıtı kremlere, c vitamini serumlarına ve göz kremlerine geliyor. Konuyu oralara getirmeden, her yaş ve her cilt tipi için nemlendirici kremlerin ne kadar önemli olduğuna değinmemiz gerektiğini düşündük.

Cildin için ne kadar erken bir nemlendirici krem kullanmaya başlarsan o kadar iyi bir şey yapmış olursun. Aynı şekilde cildini temizlemenin de önemini de büyük. Cildini temizledikten sonra uygulayacağın nemlendirici, cildinin ihtiyacı olan nemi almasını sağlayacak. Böylece 25 yaşından sonra ortaya çıkan ilk yaşlanma belirtilerini mümkün olduğunca ileri bir tarihe ertelemiş olacak ve gençliğin verdiği canlı, sağlıklı, taze ve ışıl ışıl cildinin tadını çok daha uzun süre çıkarabileceksin. Tekrar söylüyoruz: Ne kadar erken, o kadar iyi!

Cildine uygun nemlendirici kremi seç

Cildine uygun nemlendirici kremi seç

Cilt tipin ne olursa olsun, ister kuru, ister normal, istersen de yağlı, tüm ciltler neme ihtiyaç duyar. Kuru ciltler, herkesten daha yoğun bir nemlendirmeye ihtiyaç duyarken, yağlı ciltlerin nem dengesi bozuk olduğu için cilt dengelemek için fazla yağ üretmeye devam eder. Sonuç: Cildin sürekli yağlanması. Tüm bu cilt problemlerinin önüne geçmek için, cilt tipine uygun bir nemlendirici tercih etmelisin.

Eğer kuru bir cilde sahipsen, daha yoğun yapılı nemlendirici kremleri kullanabilirsin. Yağlı veya karma bir cilde sahipsen daha hafif, jel formdaki nemlendiriciler cildinle iyi anlaşacaklardır. Unutma ki cildine ihtiyacı olan nemi verdiğinde, cildin dengelenecek ve daha fazla yağ üretmeyi bırakacak.

En iyi nemlendiren içerikler

En iyi nemlendiren içerikler

Nemlendirici seçerken, içeriklerine de dikkat etmelisin. Cildi iyi bir şekilde nemlendiren içerikleri barındıran kremler kullanarak, cildine ihtiyacı olan nemi sağlayabilirsin. Peki cildi nemlendiren içerikler nelerdir?

Son zamanlarda bir çok cilt bakım ürününde yerini alan hyaluronik asit, cildi nemlendirme konusunda en başarılı içeriklerden biri. Hyaluronik asit, kendi ağırlığının 1000 katı kadar su molekülünü taşıyabildiği için hem yoğun nem verme konusunda, hem de ciltteki yaşlanma belirtilerinden biri olan elastikiyet kaybına iyi gelen bir içerik. Unutma ki cildin ne kadar nemli olursa, o kadar dolgun ve genç görünür.

Bir diğer nemlendirme özelliği olan içerik ise aloe vera. Yanık ve tahrişlerde, onarma özelliği sayesinde sıkça tercih edilen aloe vera, doğal bir nem kaynağı. Cildini nemlendirmek için hem hyaluronik asit, hem de aloe vera içeren bir krem tercih edebilirsin.

Günlük nemlendirici önerisi

Günlük nemlendirici önerisi

Gelelim, her gün cildini nemlendirmek için rahatlıkla kullanabileceğin krem önerimize: Garnier Hyaluronik Aloe serisindeki jel ve kremi cilt tipine göre rutinine dahil edebilirsin. Hyaluronik asit ve aloe vera içeren formülü ile  48 saate kadar* nem veren bu seri, her gün kullanmak için son derece uygun.

Cilde nem veren, rahatlatan ve ferahlatan Garnier Hyaluronik Aloe krem ve jel, tüm cilt tipleri ve tüm yaşlar için uygun. Normal, karma ve yağlı ciltler, jel formülü ile Garnier Hyaluronik Aloe Jel’i daha severek kullanabilirler. Hızlı emilen formülü ile ciltte hiç ağırlık yaratmayan bu nemlendirici jelin etkisi gerçekten de bir harika. Kuru ve hassas ciltler ise krem formüllü Garnier Hyaluronik Aloe Krem’i tercih edebilirler. Yoğun beslenen ve rahatlamış bir cilde sahip olmak için her gün uygulayabilirsin, üstelik ikisi de vegan formüle** sahip!

Artık cildini her gün nemlendirmenin neden bu kadar önemli olduğunu öğrendiğine göre, seni iyi bir cilt bakım rutini oluşturabilmen için bu makalemize alalım!


*instrumental test, 24 kadın

**hayvansal kaynaklı veya türevi bileşenler içermez.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?