Yüz Masajı İle Gençleştirme ve Anti-Aging Uygulamalar


Daha genç görünümlü bir cilt için “Yüz masajı nasıl yapılır?” sorusunu senin için yanıtladık.

Yüzündeki ince çizgi ve kırışıklık görünümüne ellerinle dur diyebilir misin? Yüz masajı ile evet! Hatta düzenli olarak kendi kendine yüz masajı yaparak, yüzünde estetik etkisi yaratabilirsin. O eller ki bugüne dek en olmaz denilen işleri bile mümkün kıldı. Öyleyse yılların yüzündeki izlerini silebilmek için de ellerinden neden yardım almayasın? Yüz masajı için yağları ve doğru yüz masajı tekniklerini öğrenerek daha genç görünmeye başlayabilirsin.

Biz de buna dünden gönüllü olduğunu bildiğimizden, kırışıklık için yüz masajını aşağıda yüz masajı hareketleri resimli olarak anlattık. Peki, yüz masajının etkileri konusunda hala biraz tereddüdün olabilir mi? O halde ilk önce, basit olduğu kadar etkili olan bu yöntemin yüzüne tam olarak ne şekilde etki edeceğini açıklayalım.

Yüze Masaj Yapmanın Faydaları

Yüze Masaj Yapmanın Faydaları

Kullanmaktan büyük bir keyif aldığın cilt bakım ürünlerini uygularken, aslında yüzüne bir şekilde masaj yapıyorsun değil mi? Yüz kırışıklıkları için masaj ise temelde bundan farklı bir uygulama değil. Yalnızca daha uzun süreli uygulama ve biraz da teknik hakimiyet gerektiriyor. 

Böylece yüz masajı esnasında parmaklarının hareketleri ve ısısı, yüzünün günden güne daha canlı, esnek ve sıkı görünmesini sağlıyor. O halde artık cilt bakım rutinine, her zaman kullandığın bakım ürünlerinin yanı sıra masaj uygulamasını da eklemenin zamanı geldi diyebilir miyiz?

Resimli Yüz Masajı Hareketleri

Resimli Yüz Masajı Hareketleri

Yüz masajını ellerinle yapabileceğin gibi bir yüz masajı aletinden de yardım alabilirsin. Yüz için masaj aletleri bu konuda hayli etkili olsa da ellerinle yapacağın bazı uygulamaların yerini tutamayabiliyor. Bu nedenle masaj seanslarında bir alet kullansan da ellerinle yapacağın ek hareketlerle bölgesel iyileşme sağlayabilirsin. Bunun yanı sıra kaşıkla yüz masajı da bilinen etkili uygulamalar arasında yer alıyor. Bu nedenle aşağıdaki adımlar için bir kaşık veya face roller da kullanabileceğini şimdiden söyleyelim. Aşağıdaki yüz masajı sıralamarını takip ederek yüz masajı ile gençleştirme sonucuna ulaşabilirsin. 

1- Pürüzsüz Bir Boyun İçin

1- Pürüzsüz Bir Boyun İçin

Hem mecazen hem gerçek anlamda, kırışıklıklara karşı başını yukarıda tut! Şimdi ise avuç içlerin köprücük kemiklerinin üstüne gelecek şekilde, parmak uçlarını boynuna yerleştir. Boynun alt kısmından yukarıya doğru parmaklarını ilerleterek hareketi çene kısmında sonlandır. Ve şimdi de aynı hareketi kulak arkasında tamamlamak üzere tekrarla.

2- Silikleşen Kaz Ayakları İçin

2- Silikleşen Kaz Ayakları İçin

 İşaret ve orta parmaklarını gözlerinin iki yanına yerleştir. Tıpkı şakaklarına masaj yapar gibi dairesel hareketler uygula. Tabii bunu yaparken oldukça hassas davranman gerekiyor.

3- Hafifleyen Alın Çizgileri İçin

3- Hafifleyen Alın Çizgileri İçin

Yatay bir şekilde oluşan alın çizgilerine dikey müdahale… İki elinin de parmak uçlarını alnının ortasına yerleştir. Sonrasında ise parmaklarını şakak kısmına doğru alnını germe hareketi ile ulaştır. Bu facelift etkili yüz masajı hareketi sayesinde yüzün daha kalkık görünecek. 

4- Kalkık Kaşlar İçin

4- Kalkık Kaşlar İçin

Kaşlarının başlangıç, kavis kıvrımı ve sonuna üç parmağını yerleştir. 5 saniye boyunca ellerini yukarıya doğru it. Sonra kaslarını 5 saniye dinlendirip aynı hareketi tekrarla. Bunu yaparken gözlerini de kapamaya çalıştığında, face lift etkili yüz masajının etkisini anında göreceksin.

5- Pürüzsüz Göz Altları İçin

5- Pürüzsüz Göz Altları İçin

Orta ve yüzük parmak uçlarını, burnunun iki yanına yerleştir. Bu harekette parmakların dudak çizginle paralel olmalı. Göz altların boyunca yatay bir hat çizerek ellerini şakak kısmına doğru ilerlet.

6- Silinen Mimik Çizgileri ve Güçlü Yanaklar İçin

6- Silinen Mimik Çizgileri ve Güçlü Yanaklar İçin

 İşaret, orta ve yüzük parmaklarını burnun ile dudaklarının arasına yerleştir. Elmacık kemiklerinin altından doğru geçerek parmaklarını saçlarının favori bölgesine ulaştır. Aynı hareketi dudaklarının altından başlayarak kulak memesi kısmına kadar da tekrarla.

7- Kaşıkla Yüz Masajı İçin

7- Kaşıkla Yüz Masajı İçin

Yukarıdaki hareketleri okuduktan sonra aslında kaşıkla yüz masajı videolarını izlemene gerek kalmadı desek yeridir. Çünkü yüzün aşağı ve orta bölümlerinde yoğunlaşan sıkılık zafiyetlerini saç diplerine ve yer çekiminin tersine doğru çekmek, yüz masajının temelini oluşturuyor. Aynı hareketleri iki kaşığın tersi veya face roller ile yüzüne uygulamak yeterli olacaktır. Ayrıca kaşıkların göz çevresi masajında soğuk, yüz bölgesinde ise sıcağa yakın olması önemli. Böylece cildinin ihtiyacı olan ısıyı sağlayarak ışıltılı bir cilde ulaşabilirsin.

Bu hareketleri günde 10 dakikanı ayırarak tekrar edecek şekilde uyguladığında, nasıl daha esnek ve güçlü bir cilt yapısına ulaştığına şaşıracaksın. Bizden söylemesi… 

Yüz masajı gençleştirir mi?

 Yüz masajı gençleştirir mi?

Yüz masajı yüzdeki kan dolaşımının hızlanmasına ve cildin yeni hücre oluşumunun desteklenmesine yardımcı olur. Cilt bakımında yüz masajı yapmak önemlidir fakat cilt bakım ürünleri de en az masaj teknikleri kadar büyük önem taşır. Vichy Liftactiv Collagen Specialist Yaşlanma Karşıtı Kremi mutlaka her masaj sonrası cildine uygulayarak cildinin ihtiyacı olan nemi almasını sağla. Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yaşlanma karşıtı krem, formülündeki peptitler ve C vitamini sayesinde yaşlanma belirtilerine karşı savaşır ve cildi gençleştirir. Yüz masajı ve yaşlanma karşıtı kremi düzenli olarak uyguladığında cildinin daha sıkı ve eşit göründüğünü fark edersin. 

 Yüz masajı günde kaç kere yapılır?

Yüz masajı hareketlerini günde bir kere 30 dakika boyunca yapman yeterli olacak. Fakat sabah ve akşam yüzüne krem ve serum uygularak minik dairesel yüz masajını günde birden fazla yapabilirsin. 

Yüz masajı haftada kaç kez yapılır?

Detaylı yüz masajını haftada 2-3 kere yapabilirsin. Farklı yüz masajı tekniklerini uyguluyorsan haftada beş kereye kadar yüz masajı yapmanda problem yoktur. Yüz masajını düzenli yapmalı ve her gün aynı saatlerde uygulamaya dikkat etmelisin. Yüz masajını temiz cildine yapmaya çalış ve uygulama sonrası nemlendirici krem sür. 

Yüz masajı ne kadar sürede etki eder?

Yüz masajı sonuçlarını bir ayın sonunda görmeye başlayacaksın. Cilt bakımında yüz masajının çok önemli olduğunu unutma. Bu nedenle yüz masajı yaparken düzenli olarak cilt bakım ürünlerini uygula ve cilt temizliğine dikkat et. 

Editörün önerisi: Cilt lekelerine ve ince kırışıklarına karşı bir serum arıyorsan sana Vichy Liftactiv Specialist B3 Serum öneririz. Glikolik asit, niasinamid ve Cg vitamini içeren bu serum, yaşlanma belirtileri ile savaşırken aynı zamanda yüzdeki koyu lekeleri azaltıyor. Düzenli kullanımda cildi eşitlenmiş ve daha pürüzsüz gösteriyor. Her sabah ve akşam temiz cildine B3 serumu uygulayarak daha kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

Yüze masaj yapmak iyi midir?

Yüze masaj yapmak hem cilt sıkılaşmasına hem de ödeme çok iyi gelir. Kan dolaşımı hızlanır ve kolajen üretimi desteklenir. Haftada ortlama 3 kere yüz masajı yaparak cilt kaliteni arttırabilirsin. 

Yüz masajı için hangi yağ kullanılır?

Yüz masajı için hindsitan cevizi yağı, badem yağı, Jojoba yağı ve üzüm çekirdeği yağları kullanılabilir. Aktar doğal yağlarına güvenmek yerine yağ içeren yüz serumları ve güvendiğin markaların yüz masajı için yağlarını kullanarak daha iyi sonuçlar alabilirsin. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!