20'li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?


Cildin hala genç ve dirençli olduğu 20'li yaşlarda cilt bakım ürünlerini seçerken bir hayli özenli davranmak gerekiyor. Çünkü bu dönemde kullanılan ürünlerin cildin yaşına ve ihtiyaçlarına uyum sağlaması büyük önem taşıyor. Biz de bu konuda sana yardımcı olmak istedik ve 20 yaş cilt bakımı nasıl olmalı, 20 yaş cilt bakım rutininde hangi ürünleri seçebilirsin hepsini bir bir sıraladık. Hadi, hemen incele!

20'li yaşlar çoğu cilt sorunu için başlangıç yaşları sayılabilir. 18-20 yaşları arasında ciltteki sebum üretimi arttığı için cilt kusurları ortaya çıkabiliyor, kimi zaman ciltteki minik kusurlar ilerleyerek tüm yüze yayılabiliyor. Merak etme, seni 20’li yaşlarının hak ettiği en iyi cilt görünümüne kavuşturmak için buradayız. 20'li yaşlarda nasıl cilt bakımı yapman gerektiğini ve cildini nasıl ışıl ışıl gösterebileceğini bu yazıdaki ipuçlarımız sayesinde keşfedebilirsin. 20'li yaşlarında olup cildini pürüzsüzleştirmek isteyenler için rehberimiz karşında!

Serumları Cilt Bakımına Dahil Et

Lancôme Advanced Génifique Onarıcı Yüz Serumu

Henüz 20 yaşına yeni basmış veya 20’lerinin sonunda olman fark etmez. Cilt bakım rutinine serumları mutlaka dahil etmelisin. Çünkü 20’li yaşlar için cilt bakım rutininin temelinde cildin pürüzsüzlüğünü ve ışıltısını korumak yatıyor. Bunun için yardım alınan ürünlerin başında ise cilt serumları geliyor. Peki, 20’li yaşlarda hangi serum kullanılır? 20 yaş için yüz serumu önerisi denince bizim aklımıza hemen Lancôme Advanced Génifique Onarıcı Yüz Serumu geliyor. 

Milyonlarca probiyotik içeren formülü sayesinde cildi güçlendirmeye ve onarmaya destek olan Lancôme Advanced Génifique serum, bir şişeyi düzenli kullandıktan sonra ciltte gözle görülür bir değişim yaratıyor. Erken başlayan ince çizgi görünümlerinde azalma da dahil! Yani, 20'li yaşlar için cilt serumu arıyorsan Lancôme Advanced Génifique serumu rahatlıkla tercih edebilirsin. Bu serumla cilt tonu eşitsizliği, elastikiyet kaybı ve mat görünüm gibi cilt sorunlarını en aza indirebilirsin. Üstelik cildin gençlik ışıltısını ön plana çıkaran bu Lancôme serum makyaj bazı olarak da kullanılıyor. Bu konuda da bir hayli başarılı! Denediğinde bize hak vereceksin.

Kömürün Gücünden Yararlan

Kömürün Gücünden Yararlan

20'li yaşlarında cilt bakımından beklediğin en önemli sonuç cildinin aşırı parlamasını önlemek olabilir. Yalnız değilsin! Yüzünün T bölgesindeki yağlanmayı önlemek için kömürün doğal matlaştırıcı etkisine başvurmalısın. Garnier Saf & Temiz Kömürlü 3’ü 1 Arada ciltteki aşırı yağlanma ve siyah noktalara karşı etki gösteriyor. Formülündeki kömür, yaban mersini özü ve salisilik asit yağlanma ve pürüzlerin azalmasını sağlıyor.

Garnier Saf & Temiz Kömürlü 3’ü 1 Arada’yı temizleme, peeling ve maske işlevleriyle kullanabilirsin. Temizleme etkisiyle cildini arındırabilir, peeling yaparak siyah noktalarının azalmasını sağlayabilir ve maske yöntemiyle de cildinin fazla yağdan arınıp daha mat görünmesini sağlayabilirsin. Üç farklı kullanım tek bir üründe!

Cildinin Nemini Eksik Etme

Cildinin nemini eksik etme

“Cildim nasılsa yağlı, nemlendirici sürmeme gerek yok.” diye düşünenleri arada bir duyuyoruz. 20'li yaşlarında cildine yapacağın en büyük kötülük cildini nemsiz bırakmak olur. Nemsiz kalan cilt ışıltısını kaybeder ve yorgun görünmeye başlar.

Pratik ve etkili bir şekilde cildini nemlendirmek için Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi ile tanışmanı öneririz. Kağıt maskeler arasında en sevdiklerimizden biri olan Garnier Nem Bombası, cildimizi yoğun bir şekilde nemlendirip canlandırıyor. Bu kağıt maske, özellikle normal ve kuru cilde sahip olanların favorisi olacak cinsten. Maskenin içeriğindeki nar özü, hyaluronik asit ve nemlendirici serum sayesinde cildin çok daha canlı ve parlak görünecek.

Aloe Verayı Cilt Bakım Rutinine Ekle

Aloe Vera'yı cilt bakım rutinine ekle

20'li yaşlarında olanlar ağır nemlendiriciler ve bakım setleri kullanmak yerine daha doğal içeriklere sahip, hafif yapılı ürünleri tercih etmeliler. Cildinde hassasiyet oluşturabilecek ürünleri cilt bakım rutininden uzak tutmalısın. 20'li yaşlarında cildini doğal bir şekilde kurutmadan temizlemek ve nemlendirmek için sana gücünü aloe vera ve hyalüronik asitten alan Garnier Hyaluronik Aloe Serisi’ni öneririz. 

Yüzde 96 doğal kaynaklı içeriklere sahip Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli ve Aloe Jel cildin kurumadan temizlenmesini ve nemlenmesini sağlıyor, ferahlık veriyor. Ciltteki fazla yağlanmayı kontrol altına alıyor ve cilde daha temiz bir görünüm kazandırıyor. Her sabah ve akşam olmak üzere önce günlük temizleme jelini, sonrasında da nem kaynağı Aloe Jel'i kullanarak cildindeki doğal değişimi fark edebilirsin. Aloe Jel'in ferahlatıcı jel dokusunu çok seveceğinden eminiz! :)

20’li yaşlarda cilt bakım rutini oluştururken cildinin ihtiyaçlarını iyi belirlemeli, yaşına ve ihtiyaçlarına uygun bakım ürünlerini tercih etmelisin. Az ve öz ürün kullanman, cildine nazik davranman için çok önemli. Cildini en iyi haline getirmek için çabalarken kendine de nazik olmayı unutma! ❤️

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala