Yeşim taşı masajı nedir: Yeşim taşının cilde faydaları nelerdir?


Uzak Doğu'da yıllardır kullanılan yeşim taşının marifetleri artık Türkiye'de de duyulmaya başladı. Şimdi yeşim taşının faydalarını cildine yansıtma zamanı! Jade Roller yani yeşim taşı roller masajı gerçekten işe yarıyor mu? Cildinde gençlik ve lifting etkisi yaratmak için yeşim taşı kullanmaya başlasan iyi olur çünkü biz çok faydasını gördük! Sen de doğal taşlara, taşların şifasına inanıyorsan Gua Sha ve Jade Roller gibi masaj tekniklerini öğrenmelisin.

Editörün Notu: Eğer Face Roller ile cildine bakım yapmak istiyorsan, sana kaçırılmayacak bir önerimiz var: Kiehl'stan yapacağın tüm serum alışverişlerine, pembe kuvars taşından face roller hediye! Bizce asla kaçırılmayacak bu fırsat için buraya tıkla ve alışverişinde ROLLER kodunu kullanmayı unutma!

Yeşim taşı masajı nedir?

Yeşim taşı masajı nedir?

Online alışveriş sitelerinde yeşim taşı yüz masaj aleti hep karşımıza çıkıyor. Sonunda bu trende karşı koyamadık ve yeşim taşı roller aldık! Uzun zamandır deneyimlediğimiz yeşim taşı masajını açıklayalım. 

Yeşim taşı masajı roller yani silindir şeklindeki bir aletle veya Gua Sha denilen yassı yeşim taşı ile yapılır. Her ikisinin de etkileri farklı olmakla birlikte, bu iki masaj aleti yeşim taşının şifasını cildimize yansıtıyor. Yeşim taşı masajı cildi yukarı doğru kaldırma, pürüzsüzleştirme ve ütüleme gibi özelliklere sahip. Yeşim taşı masajı yapmadan önde taşı mutlaka ısıtarak veya dolapta soğutarak aktive etmelisin. Böylece masajın etkisini artıracaksın.

Editörün önerisi: Yeşim taşı ile yüzüne masaj yaparken mutlaka öncesinde cildine bakım ürünü uygulamalısın. Kuru cilde masaj yapmak cildinin tahriş olmasına sebep olabilir.

Yeşim taşı roller masajı

Yeşim taşı roller masajı

Yeşim taşı masajı, silindir masaj aleti ile yapılıyor. Jade Roller denilen bu masaj aleti genellikle büyük ve küçük silindirik taştan oluşuyor. Büyük yeşim taşı yüz ve boyun için önerilir, küçük olan yeşim taşı da göz altı için kullanılır. 

Yeşim taşı yüz masaj aleti nasıl kullanılır?: Jade Roller'ı uygulamadan önce yüzüne L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Yüz Bakım Yağı'nı sür. Mucizevi Yağın içeriğindeki 8 değerli yağ (lavanta, gül, mercanköşk, papatya, biberiye, portakal, sardunya ve lavandin) cildini besler ve cildinin pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Daha sonra yeşim taşı masaj aletini aşağıdan yukarı bir şekilde uygulamaya başla. Mucizevi Yağın etkisiyle roller masaj aleti yumuşak bir şekilde cildine masaj yapacak ve yağın cildine daha nüfuz etmesine yardımcı olacak. Masaj aletini tek seferde çeneden alına kadar ilerletme. Daha kısa mesafelerde sık sık yapmalısın.

Gua Sha masajı

Gua Sha masajı

Gua Sha taşı düz ve yassı bir yeşim taşı. Gua Sha yüz taşı doğru kullanıldığında yüzde lenf drenajına yani yüzdeki ödemin atılmasına yardımcı oluyor. Gua Sha masajı bilinen en eski anti-aging yöntemlerinden biri. Eski Çin döneminden günümüze gelen yeşim taşı özellikleri sayesinde sen de yüzünde incelme ve gençlik etkisi sağlayabilirsin. 

Gua Sha masaj aleti nasıl kullanılır?: Anti-aging demişken Hyaluronik Asit serumu kullanmadan yüz masajına başlayamazdık. La Roche Posay Hyalu B5 Serumu, içeriğindeki iki farklı Hyaluronik Asit, B5 vitamini ve madeccasosside sayesinde yüzümüzün ihtiyacı olan nem ve dolgunluğu sağlıyor. Böylece cildimiz yaşlılık etkilerine karşı daha güçlü ve dayanıklı bir hale geliyor. Hyaluronik Asit serumunu uyguladıktan sonra Gua Sha taşını hafif eğik bir şekilde yüzünün içinden dış kısımlarına doğru uygula. Gua Sha taşını kullananlar, yüzünün alt ve orta kısımlarında yatay hareketlerle, alın kısmında ise dikey hareketlerle ilerliyor. Saç diplerindeki akupunktur noktalarında Gua Sha taşını biraz bekleterek yüzünün rahatlamasını sağlayabilirsin.

Yeşim taşı masajının faydaları nelerdir?

Yeşim taşı masajının faydaları nelerdir?
  • Kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur
  • Lenf drenaj etkisi yaratarak yüzdeki ödemi atar
  • Yüzdeki ince çizgilerin azalmasını sağlar
  • Yüzü daha pürüzsüz gösterir
  • Yüz konturünü belirginleştirerek botoks etkisi yaratır
  • Yüzün su tutmasına engel olur
  • Masaj öncesi uygulanan serumların etkisini artırır
  • Elmacık kemiklerinde ve yanaklardaki fazla bölgesel yağların incelmesini destekler
  • Yüzde lifting etkisi yaratır

Editörün önerisi: Yüzündeki kırışıkları azaltmak ve koyu leke görünümünü en aza indirmek istiyorsan cilt bakım rutinine SkinCeuticals Phloretin CF serumu eklemelisin. Yeşim taşı masajından önce antioksidan serum kullanmak anti-aging cilt bakımında daha hızlı sonuç almana yardımcı olur. SkinCeuticals Phloretin CF serumun formülündeki %10 L-askorbik asit, %2 phloretin ve %0.5 ferulik asit sayesinde yüzündeki koyu leke görünümleri kademeli olarak açılacak ve cilt rengin eşitlenecek. 

Yeşim taşının özellikleri nedir?

Yeşim taşının özellikleri nedir?

Yeşim taşı cilt bakım rutinlerinde uzun yıllardır kullanılan şifalı bir taş. Yeşim taşının özellikleri arasında kan dolaşımını hızlandırmak ve kandaki toksinlerin temizlenmesine yardımcı olmak sayılabilir. Tabii yeşim taşının faydasını doğru masaj tekniği ve doğru cilt bakım ürünleri ile birleştirdiğinde görebilirsin.

Gua Sha taşı ve Jade/Pink Quartz Roller alırken orjinal taş olup olmamasına dikkat etmelisin. Yeşim taşı orjinal olmadığı takdirde bu faydaları görmen mümkün olmaz. Yeşim taşı masajı yapmadan önce yüzüne rahat uygulama yapmak için Kiehl's Vital Skin-Strengthening Super Serum uygulamanı öneririz. İçeriğindeki 11kDa Hyaluronik Asit ve Bitkisel Kaynaklı Kompleks sayesinde masaj sonrası cildin yumuşacık olacak ve günlük stres faktörlerine karşı korunacak. Düzenli olarak Kiehl's Super Serum'u kullandığında cilt bariyerinin güçlendiğini, ince çizgilerin azaldığını ve cildinin daha parlak göründüğünü fark edeceksin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!