Saçlar için masaj nasıl yapılmalı?

Saçlar için masaj nasıl yapılmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlara nasıl masaj yapabileceğini biliyor musun? Kuaförlerde yapılan saç derisi masajlarına biz bayılıyoruz! Rahatlama hissinin yanında, saç derisi bakımı sağlayan hatta saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olan bu masajı artık sen de evde yapabileceksin.

Saç masajı sadece saç derisini kapsamıyor. Alın ve şakak bölgesine de uygulanan bu masaj kan dolaşımının hızlanmasına ve saçlarının daha sağlıklı görünmesine, daha hızlı uzamasına yardımcı oluyor. Şimdi hep beraber saç masajı öğrenme zamanı!

Saç masajı önemi

Saç derisine masaj yaparken kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı oluyorsun. Böylece saç diplerine daha fazla oksijen gitmiş oluyor, bu da haliyle saç köklerini daha güçlü bir hale getiriyor.

Sağlıklı saçlar için sağlıklı saç kökleri olmazsa olmazdır! Bildiğin üzere, saçlar öncelikle uzar daha sonra dinlenme evresine geçer ve son olarak da dökülür.

Saç köklerini güçlendirerek saçlarının uzama ve dinlenme süreçlerinin arasındaki mesafeyi kısaltabilirsin. Bu nedenle saçlarını uzatmak isteyenlere, her zaman saç derisi masajı önerilir.

Saç masajını hangi ürünle yapmalısın?

Öncelikle saç masajı için, saçlarının ihtiyacına uygun özellikte saç bakım serumu kullanmanı öneririz. Ayrıca her saç serumunun saç derisine uygun olmadığını da belirtmeliyiz. Bu nedenle kullanacağın serumun saç derisine uygulanabileceğinden emin olmadan uygulamaya başlamamalısın.

Bununla beraber, saç masaj aletinden de yararlanabilirsin. Saç masaj aletleri, rahatlamak için ideal ürünlerden. Ancak kullandığın saç masaj aletinin uçlarının sivri olmamasına ve kullanırken de saç derine zarar vermeyecek hafiflikte kullanmaya özen göstermelisin. 

Güçsüz saçlar için saç serumu önerisi:

Eğer güçsüz, günden güne zayıflayan, incelen saçlara sahipsen saçlarının köklerden itibaren güçlenmesini sağlayacak saç bakım serumları kullanmanı öneririz. Bu konuda bizim favorilerimizden biri, doğallığı, içerdiği bitkisel yağları nedeniyle Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum.

Bu serum, paraben, silikon ve renklendirici içermiyor. İçerisinde de güçlendirici özellikleriyle bilinen Zencefil ve Kişniş yağları bulunuyor. Bu serum ile saçlar kökten uca güçleniyor. Böylece incelen, zayıflayan saçların güç kazanıyor.

Saç seyrelmesi için saç serumu önerisi:

Saçların son zamanlarda çok fazla seyrelmeye, dökülmeye başladıysa senin için serum önerimiz ise L’Oréal Professionnel Serioxyl Serum. Seyrelme problemi yaşayan saçlarda saç yoğunluğunu arttıran bu serumu her gün düzenli kullandığında, seyrek saçlarının günden güne daha yoğun ve daha dolgun bir görünüme kavuştuğunu gözlemleyebilirsin.

Saç derisine masaj nasıl yapılır?

Gelelim bu serumların saç derisine nasıl masaj yaparak uygulandığına!

İlk adım:

Masaja öncelikle saçın ön kısmından başlayıp şakaklara doğru devam etmelisin. 

İkinci adım:

Parmaklarını çok bastırmadan alnının üzerine doğru hafifçe masaj yap.

Üçüncü adım:

Daha sonra saçının tepe noktasına doğru devam et ve 30 saniye boyunca  parmaklarınla hafif bir basınç uygula. Saç derine geldiğinde, saçlarının çıkış yönüne doğru masaj yapmalısın. 10 parmağını başının çevresinden aşağı doğru gezdirerek saç diplerine oksijen gitmesini sağlayabilirsin.

Dördüncü adım:

Parmak uçlarını ensene doğru indir ve ensene doğru hafifçe basınç uygulayarak masaja devam et.

Beşinci adım:

Son olarak da alnının üst kısmından tepe noktasına doğru, zig zag hareketlerle saç derine masaj yap.

Günün stresini alan, anında rahatlama hissi veren bu masajı biz çok seviyoruz, en yakın zamanda denemeni diliyoruz! 

Photo credit: stockadobe.com, istockphoto.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?