Yüz Bakım Rehberi: 4 Adımda Evde Doğal Yüz Bakımı

Yüz Bakım Rehberi: 4 Adımda Evde Doğal Yüz Bakımı

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Evde doğal cilt bakımı yapmayı çok seviyoruz. Cilt bakımından sonra yüzün yumuşacık olduğu ve daha aydınlık göründüğü bir gerçek! Sen de evde doğal cilt bakımı yaparak bu keyfi tadabilirsin. Evde doğal cilt bakımı yaparken kullandığımız cilt bakım ürünlerini senin için anlatıyoruz. Doğal içerikli cilt bakım ürünleri cildin daha taze ve sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor. Pazar günleri yapabileceğin cilt bakım rutini sayesinde cildin hiç olmadığı kadar kusursuz görünecek. 

1. Adım: Doğal yüz temizleme jeli

1. Adım: Doğal yüz temizleme jeli

Sabahları uyandığımızda ilk iş yüz temizlemek oluyor. Sadece sabahları değil makyaj temizlemek ve gece uyumadan cilt bakımı yapmak için de gün içinde cildimizi temizliyoruz. Yüz temizlemek için her zaman doğal kaynaklı içerikler barındıran ürünlere öncelik vermelisin. Gözeneklerimizi derinlemesine temizleyen ve gücünü doğadan alan Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli'ni biz severek kullanıyoruz. 

Hyaluronik asit ve aloe veranın gücünden ilham alan Garnier yüz temizleme jelini kullandıktan sonra capcanlı bir cilde sahip oluyoruz. Klasik yüz yıkama jelleri gibi yüzümüzü kurutmuyor, nemli bir bitiş sağlıyor. Aloe Vera'nın canlandırıcı ve ferahlatıcı hissi sayesinde gün boyu kendimizi fresh hissediyoruz. Düzenli olarak yüz yıkama jelini kullandığında daha az siyah nokta oluşumu gözlemleyecek ve cilt sorunlarının azaldığını fark edeceksin. 

2. Adım: Peeling zamanı

2. Adım: Peeling zamanı

Haftanın yorgunluğunu atmak ve cildinin yenilenmesini sağlamak için doğal kaynaklı L’Oréal Paris Yorgunluk Karşıtı Şeker Peelingi ile tanışmalısın. Yorgunluktan dolayı mat ve cansız görünen cildini canlandırmak için kahve çekirdeklerinden yardım alabilirsin. Evet, kahve hem vücudunu hem de cildini ayakta tutmak için çok faydalı bir içerik! 

L'Oréal Şeker Peeling'in içeriğine bakarsak; %100 doğal kaynaklı 3 şeker, kafein içeren kahve çekirdekleri, tatlı badem yağı ve hindistan cevizi yağı bulunuyor. Doğal içerikler sayesinde cildinde hassasiyet oluşmuyor ve gözeneklerin derinlemesine temizleniyor. Peeling sonrasında yüzümüzdeki şişlik ve ödem azalıyor, yüzümüz yumuşacık görünüyor. Şeker peelingi haftada 2-3 kere yapabilirsin. L'Oréal Şeker Peelingi kullananlar artık 'çok yorgun görünüyorsun' yorumlarını duymuyorlar, şimdi sıra sende! 

3. Adım: Cilt bakımında detoks etkisi

3. Adım: Cilt bakımında detoks etkisi

Detoks yapmak yani cildi toksinlerden arındırmak için beyaz Amazon kili maskesini sana öneririz. Kiehl's Rare Earth Deep Pore Cleansing Maske'nin içeriğindeki beyaz Amazon kili, cildi kurutmadan besliyor ve gözeneklerdeki siyah noktanın azalmasını sağlıyor. Beyaz Amazon kili, en doğal ve en değerli killerden biri. Gözeneklerin küçülmesini sağlayan, yağlı ciltlerle aşırı parlamayı önleyen ve cilde doğal bir matlık sağlayan bu kil maskesi normalden yağlıya dönük ciltler için ideal. 

Gözeneklerini küçültmek ve sıkılaştırmak içinde haftada iki kere Rare Earth Deep Pore Cleansing Maske uygulayabilirsin. Detoks etkisi için yüzüne maskeni uygula ve 10 dakika boyunca kurumasını bekle. Sürenin sonunda ılık veya soğuk suyla yüzünü yıkayarak tazelen. 

Editörün önerisi: Geniş gözeneklerinden şikayetçiysen maskeyle birlikte Kiehl's toniği de kullanabilirsin. Tonikle yüzünü silmek, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve siyah nokta oluşumunu önler.

4. Adım: Cildini nemlendirmeyi unutma

4. Adım: Cildini nemlendirmeyi unutma

Cilt bakımında en yaygın yapılan hata nemlendirici sürmemek, nasılsa cildim yağlı diye nemlendirici adımını atlamak. Her cilt tipine uygun doğal nemlendiriciler, cildinin ihtiyacı olan besinleri ve nem dengesini cildine sağlar. Yağlı cildine nemlendirici uygulamadığında cildinin daha da yağlandığını fark edebilirsin. Yağlı ciltlere en uygun nemlendiriciler için bu makalemize bakabilirsin. 

Aloe Vera içerikli nemlendiriciler doğal formülü sayesinde cildi rahatlatıyor ve yoğun nem dengesi sağlıyor. Doğal cilt bakımından sonra evde güzellik rutinini Aloe veralı nemlendirici ile tamamla. Kremini cildine uygula ve doğal tazeliğin keyfini gün boyu çıkar. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?