Cilt Tiplerine Göre Peeling Önerileri

Cilt Tiplerine Göre Peeling Önerileri

Cildini ölü derilerden ve kirden arındırmak, gözenekleri temizlemek ve çok daha pürüzsüz görünmesini sağlamak için cilt bakımında peeling adımına yer verebilirsin. Cilt tipine göre peeling önerilerimizle pürüzsüz bir cilde sahip olmak senin için çok kolay olacak!

Peeling yapmak, cildi ölü derilerden ve kirlerden arındıran, tıkalı gözeneklerin temizlenmesini ve pürüzlerin giderilmesini sağlayan bir cilt bakımı adımı. İçerisindeki taneciklerle cilt yüzeyindeki ölü derilerin ve kirin temizlenmesini sağlayan peelingleri kullanmadan önce cilt tipine uygun olup olmadığına emin olmalısın. Cilt tipine göre peeling önerilerimizle kendine uygun peelingi kolayca bulabilir ve cilt bakım rutinine dahil edebilirsin.

Kuru ciltler için peeling

Kuru ciltler için peeling

Eğer kuru bir cilde sahipsen, cildin pul pul dökülüyor olmalı. Hem cildindeki bu ölü derilerden kurtulmak hem de cildinin canlanmasını, yenilenmesini ve nemlenmesini sağlamak için kuru cildine uygun bir peeling kullanmalısın. Garnier’in Kayısı Peeling’i içerisindeki %100 doğal kaynaklı ve organik kayısı yağı ile cildi tazeliyor, içerisindeki taneciklerle cildi yoğun bir şekilde temizliyor. Tüm cilt tiplerine uygun olan bu peeling, daha uygularken ciltte eriyip gidiyor ve kuru cildini çizmeden nazikçe temizliyor, geride inanılmaz yumuşak bir his bırakıyor. Eğer kuru cildini canlandıracak ve tazeleyecek bir yüz peelingi arıyorsan, Garnier Kayısı Peelingi’ni mutlaka denemelisin.

Yağlı ciltler için peeling

Yağlı ciltler için peeling

Yağlı bir cilde sahip olmak demek, cildin fazladan ürettiği sebum yüzünden parlama sorunu, tıkanan ve genişleyen gözenekler, siyah noktalar ve sivilceler demek. Yağlı cildin için bir peeling arıyorsan, bu peelingin yağı arındırma ve gözenek temizleme gibi özelliklerinin olması gerekir. Bunu yaparken de cildini kurutmaması son derece önemli, aksi takdirde cildin daha çok yağ üretebilir ve cilt problemlerinden kurtulman da zorlaşır.

Yağlı ciltler için peeling önerimiz ise L’Oréal Paris Şeker Peelingi Siyah Nokta Karşıtı, içerisindeki doğal kaynaklı 3 şeker (beyaz, esmer ve sarı), kivi tohumları, nane ve limon yağı formülü ile cildi derinlemesine arındırıyor, siyah noktaların azalmasını sağlıyor, cildi yatıştırıyor ve kusurları azaltıyor. Cildini yağdan, kirden ve ölü derilerden arındıracak, aynı zamanda da siyah noktalarına iyi gelecek ve yumuşak tanecikleriyle cildini yormayacak bir peeling arıyorsan, L’Oréal Paris Şeker Peelingi Siyah Nokta Karşıtı tam sana göre.

Hassas ciltler için peeling

Eğer hassas bir cilde sahipsen, peeling yaparken çok dikkatli olmalısın. Eğer iri tanecikli bir peeling kullanırsan, cildini daha hassas bir hale sokabilir, reaksiyon göstermesine sebep olabilirsin. Meyve özleri içeren, tanecikleri çok büyük olmayan bir peeling hassas cildine uygun olacaktır. Kiehl’sın Pineapple Papaya Facial Scrub’ı, içerisindeki gerçek ananas ve papaya parçacıkları ve ince öğütülmüş arındırıcı tanecikleriyle hassas ciltlere uygun bir peeling sağlıyor. İçeriği son derece doğal kaynaklı olduğu için hem cildi yormuyor hem de iyi temizliyor. Sonrasında verdiği yumuşaklık hissi de bir harika!

Karma Ciltler İçin Peeling

Karma Ciltler İçin Peeling

Eğer karma bir cilde sahipsen, cildinin T bölgesi yağlı, geri kalan yerleri kuru demektir. Bu yüzden de hem cildini kurutmayacak hem de fazla yağı ve kiri arındıracak bir peeling, karma cildine uygun olacaktır. L’Oréal Paris’in Değerli Çiçekler Arındırıcı Peeling’i cildi arındırıyor, gözenekleri temizliyor ve ferahlatıyor. İçerisindeki gül ve lotus özleri ile dengeleyici etkisi bulunan bu peeling, karma ciltler için son derece uygun.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?