Cilt Tipine Uygun SkinCeuticals Serum Hangisi?

Cilt Tipine Uygun SkinCeuticals Serum Hangisi?

En sevilen profesyonel cilt bakım markalarından SkinCeuticals, 1997 yılında Amerika’da Prof. Dr. Sheldon Pinnell tarafından kuruldu. Cilt endişelerine karşı yüksek etki sağlamak için yüksek oranda saf içeriklerle formüle edilen SkinCeuticals serumlarının ciltte emilimleri oldukça kolay ve tek başına kullanımları bile çok etkili sonuçlar sağlıyor. 

Bunun yanında birkaç farklı cilt endişen için birkaç tane serumu aynı anda cilt bakım rutinine dâhil edebilirsin. Şimdi senin cilt tipine uygun SkinCeuticals cilt bakım serumlarını bulabilmen için aşağıdaki rehberimize hemen göz atmanı öneriyoruz.

Normal veya kuru bir cilt tipine sahipsen: C E Ferulic

C E Ferulic

Normal veya kuru bir cilt tipine sahipsen, cildine yaşlanma karşıtı bir bakım sağlayıp hem yaşlanma belirtilerini düzeltmek hem de çevresel faktörlerin zararlı etkilerine karşı korumak istiyorsan bu ürün tam sana göre! C E Ferulic antioksidan serum, saf C vitamini, E vitamini ve ferulik asit ile formüle edilmiştir. İnce çizgiler, kırışıklıklar ve sıkılık kaybı gibi belirtiler için gözle görülür sonuçlar sağlar. Gündüz cilt bakım rutininde cildini temizledikten hemen sonra uygulamanı ve kullanırken mutlaka bir güneş koruyucu ile cildini korumanı öneriyoruz.

Karma/ yağlıya yakın bir cilt tipine sahipsen: Phloretin CF

Phloretin CF

Eğer karma/ yağlıya yakın bir cilt tipine sahipsen veya lekeye eğilim gösteren bir cildin varsa, senin için antioksidan serum önerimiz ise Phloretin CF serum! Saf C vitamini, phloretin ve ferulik asit ile formüle edilen bu antioksidan serum ince çizgi, leke ve cilt tonu eşitsizliği görünümünü azaltır. Cildinin yaşlanma karşıtı bakımında hem var olan belirtilere karşı düzeltme hem de çevresel etkiler ile oluşabilecek hasarlara karşı önleme etkisi gösterir. Yine gündüz cilt bakımında cildini temizledikten hemen sonra uygulamanı ve bakımını mutlaka bir güneş koruyucu ile tamamlamanı öneriyoruz.

Dolgunluk, sıkılık için: H.A. Intensifier

H.A. Intensifier

20’li yaşlarımızdan itibaren cildimizde doğal olarak bulunan ve cildimizin nemli kalmasına yardımcı olan hyalüronik asit molekülünün miktarı azalıyor. Eğer cildindeki hyalüronik asit rezervini destekleyerek, cildine sıkılık, dolgunluk ve esneklik kazandırmak istersen SkinCeuticals H.A. Intensifier cilt bakım serumunu deneyebilirsin. Tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygun olan bu hyalüronik asit serumunu hem gündüz hem gece cilt bakım rutinine dâhil ederek cildine uzun süreli nem sağlayabilir ve kazayağı çizgilerinin, dudak çevresindeki çizgilerin görünümünü azaltabilirsin.

Akneye eğilimli cilt için: Blemish + Age Defense

Blemish + Age Defense

Akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen olmazsa olmazın olacak bir serum SkinCeuticals Blemish Age Defense! Hem yaşlanma karşıtı hem de sebum üretimini denegeleyici, düzeltici bakım yapan bir serum. Salisilik asit içeren formülü sayesinde cildi yeniliyor ve canlandırıyor. Cilt yüzeyini ölü hücre tabakasından arındırarak cildin bariyerini güçlendirir ve daha ışıltılı bir görünüm kazandırır. Bu serumu hem gündüz hem gece cilt bakım rutinine dâhil edebilirsin ama cildini mutlaka bir güneş korumayı unutmamanı öneriyoruz.

Hassas cilde sahipsen: Phyto Corrective

Phyto Corrective

Eğer hassas bir cilde sahipsen ya da Blemish + Age Defense güçlü asitlerle formüle edilmiş serumları kullandıktan sonra cildinde hassasiyet hissediyorsan tam sana göre bir önerimiz var: SkinCeuticals Phyto Corrective Serum! Hyalüronik asit ve kekik, salatalık, zeytin özleri ile formüle edilmiş bu serumla cildini hem yatıştırıp hem nemlendirebilirsin. Hem gündüz hem gece cilt bakım rutininde bu seruma yer verebilirsin. Phyto Corrective serum cilt tonu eşitsizliği görünümünün de azalmasına yardımcı olarak,  cildine temiz ve ferah bir görünüm kazandıracak!

Leke görünümü için: Discoloration Defense

Discoloration Defense

Senin de en büyük cilt endişelerinden biri inatçı leke görünümü ise, sana önerimiz SkinCeuticals Discoloration Defense serum. Traneksamik asit ve niasinamid ile formüle edilen bu serum, inatçı leke görünümünde düzelmeyi, daha eşit ve aydınlık bir cilt tonunu hedefleyen bir leke bakım serumu. Klinik çalışma sonuçlarına göre, bu serum 2 haftalık kullanım sonrasında daha eşit ve aydınlık bir cilt tonu görünümü sağlıyor. Hem gündüz hem gece cilt bakım rutininde uygulayabileceğin bu güçlü serumu kullanırken mutlaka cildini bir güneş koruyucu ile korumanı öneriyoruz.

Nemlendirme için: Hydrating B5

Hydrating B5

Yağsız ve hafif yapıda bir nemlendirici arayanlar için ise önerimiz Hydrating B5 serum. Bu serum adını içerisindeki hyalüronik asit ve B5 vitamininden alıyor. Bu serumu hem gündüz hem gece cilt bakım rutininize dâhil edebilirsiniz. Tek başına veya günlük nemlendiriciniz ile birlikte cildinize daha fazla nem sağlamak için kullanabilirsiniz. Tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygun bir nem serumu!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?