Tatil Sonrası Cildine Yapabileceğin En Pratik Bakım


Şehre dönüş başladıysa, gelsin pratik cilt bakımı önerileri!

Yaz tatilini tamamlayanları şöyle alalım mı? Umuyoruz ki dilediğince eğlendiğin, denizin, kumun ve güneşin tadını doyasıya çıkardığın mis gibi bir tatil geçirmişsindir! 😊 Hazır tatilini bitirip şehre dönmüş ve günlük rutinlerine kaldığın yerden devam etmeye başlamışken, cilt bakımında uygulaman gereken adımlara göz atmaya ne dersin? Senin için hazırladığımız bu rehber sayesinde, tatil dönüşü cildinin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamış olacaksın. Hadi başlayalım!

Tatil Sonrası Cilt Bakımı Neden Önemli?

Tatil Sonrası Cilt Bakımı Neden Önemli?

Bu mühim noktaya parmak basmadan cilt bakım önerilerimize geçmeyelim istedik. Tatil boyunca cilt, deniz ve güneşin etkisiyle oldukça yorgun düşüyor. Güneş kremi ise ciltte mükemmel bir korumaya sahip ancak iyi temizlenmediğinde gözenekleri tıkayabildiği de bir gerçek. O nedenle mümkünse tatil boyunca cildini temizleyici bakım ürünleriyle temizlemeyi ihmal etmemelisin. 

Fakat bildiğimiz bir şey var ki, o da pek çoğumuzun tatilde cilt bakımına pek de fazla zaman ayırmadığı. Bu yüzden uzmanlar cildin onarılıp yenilenmesi, ölü yüzey hücrelerinin ciltten arındırılması ve deniz suyunun ciltte yarattığı kuruluk etkisinin azaltılması için tatil sonrası profesyonel cilt bakımı uygulamasını öneriyor. Tabii, biz de! 😊

Tatil Sonrası Cilt Bakımında Nelere Dikkat Etmelisin?

Tatil dönüşünde cildine uygulayacağın bakımlar arasında nemlendirme ve arındırma işlemlerinin olmasına dikkat etmelisin. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz üzere cilt, tatil sonrası en çok neme ve ölü derilerini atmaya ihtiyaç duyuyor. O nedenle birazdan bizim de sana açıklayacağımız bakım önerilerinde bu gibi cilt bakım ürünlerini görüyor olacaksın. Öyleyse gelsin öneriler!

1. Cilt Temizleme

1. Cilt Temizleme

Cilt temizliği sadece tatil sonrası değil, her zaman cilt bakım rutininin en temel adımı olmalı. Bu adımı yüzüne makyaj yapmadığın zamanlarda da uygulamalısın ki gün içinde cildinde biriken tüm yağ ve kiri güzelce arındırabil. Cildinin daha sağlıklı görünmesini sağlayacak temizleme ürünlerinde ise cildi nemlendirme etkisi bulunan ve daha doğal içerikli olan ürünlere yönelmeni öneriyoruz.

Editörün Önerisi: Güneş ışığına yoğun şekilde maruz kaldıktan sonra cilt kuruluğu yaşamaya başlayanlardan mısın? Öyleyse tatilinden geriye kurumuş bir cildin değil, sadece güzel anıların kalması için gerekeni açıklıyoruz: Garnier Saf & Temiz Nemlendiren Temizleyici! Adından da anlaşıldığı üzere cildi arındırırken nemlendiren bu temizleyici jel, benzersiz bir bakım deneyimi sunuyor. Formülündeki hyaluronik asit, seramid ve kil ile hem yoğun temizleme hem de etkili nemlendirme sağlayan bu Garnier temizleyici, yaz tatili sonrası cilt bakımında bizim favorimiz.

2. Nemlendirme

2. Nemlendirme

Cildin tatil boyunca güneşin etkisiyle kurumuş olabilir. Cildinin kuruduğunu cansız ve mat bir görünümden anlayabilirsin. Eğer cildinde kuruluk ve matlık varsa, solgun görünüm de kaçınılmaz olabilir. Bu nedenle cildine kaybettiği nemi geri kazandırmak tatil dönüşü yapacağın en mühim şey olmalı! Yine doğal içeriklerden oluşan formüller ve cildi nemlendirirken yatıştırıp rahatlatan ürünleri tercih etmen faydalı olacaktır.

Editörün Önerisi: Tatil sonrası bakım rutinine Garnier Hyaluronik Aloe Jel’i mutlaka dahil etmen gerektiğini düşünüyoruz. Vegan formüllü ürünleriyle tanıdığımız Garnier’nin bu nemlendiricisi yüzde 96 oranında doğal kaynaklı içeriğe sahip. Cildi rahatlatıp yatıştıran aloe vera jeli, ağırlığının bin katı kadar su tutabilme kapasitesine sahip olan hyaluronik asit ile zenginleştiriliyor. 48 saate kadar nemlendirme etkisi sağlayan bu jel nemlendiricinin cildimizde bıraktığı hissi biz çok seviyoruz. Hızlı emilmesi, yağlı his bırakmaması ve ferahlık sağlaması ise onda sevdiğimiz diğer özellikler. Normal ciltler ile kuru ve hassas ciltler olmak üzere iki farklı çeşidi bulunan bu doğal kaynaklı jel nemlendirici, bizce tatil sonrası cilt bakımını şahlandıracak!

3. Kağıt Maske Uygulaması

3. Kağıt Maske Uygulaması

Kağıt maskeler, uygulanış biçimleriyle son derece pratik kabul edilen cilt bakım ürünlerinden. Pratik olmalarının yanı sıra cildi komple saran kağıt formundaki bu ürünler, etkili bir bakım sunuyor. Tatil dönüşü cildine uygulayabileceğin kağıt maskeler cildini hızlıca toparlamana yardımcı olabilir. Yüz maskesi adımında cildine yoğun bakım ve onarım sağlayacak doğal içerikli kağıt maskeler tercih ederek cildinin sağlıklı ışıltısını yeniden ortaya çıkarabilirsin.

Editörün Önerisi: Tatil sonrası yenileyici bakım için kağıt maske önerimiz Garnier 2 Milyon Probiyotik Türevi İçeren Onarıcı Kağıt Yüz Maskesi. Zarar gören cilt bariyerini etkili şekilde onarmaya yardımcı olan bu Garnier kağıt yüz maskesi, cilde kaybettiği nemi kısa sürede geri kazandırma konusunda çok başarılı. İçerdiği probiyotikler sayesinde benzersiz bir cilt bakımı sunan bu Garnier kağıt maske, tatil sonrası dönem de dahil olmak üzere bizim için tüm zamanların favorilerinden. Sen de güneşten ya da deniz tuzundan kuruyan cildinin nemini artırmak veya hassasiyet yaşayan cildini onarmak istersen Garnier probiyotikli maskeyi hemen denemelisin.

4. Serum Uygulaması

Serum Uygulaması

Serumları normal bakım rutininde olduğu gibi yaz tatili sonrası cildi canlandırma rutininde de mutlaka bulundurmalısın. Özellikle cildinde güneş lekeleri meydana geldiyse rutinine hemen bir C vitamini serumu eklemelisin. Bunun için biz yüzde 3,5 oranında C vitamini türevi içeren Garnier Super Naturals C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum’u öneriyoruz. Koyu leke görünümünü azaltmaya ve cilde aydınlık bir görünüm vermeye yardımcı olan bu Garnier yüz serumu, aynı zamanda niasinamid ve salisilik asit de içeriyor. Yani pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt için etkili bir içerik sunuyor.

Tatil sonrası güneş lekelerini azaltma ya da tatil sonrası cilt beyazlatma için ne kullanman gerektiğini artık biliyorsun. Tabii “beyazlatma” dediysek yanlış anlama, cildin olduğundan daha aydınlık bir görünüme kavuşmasından bahsediyoruz. Bizce Garnier C vitamini cildine her yönüyle iyi gelecek, mutlaka dene!

5. Güneş Kremi

Tatil bitti ama sürekli devam etmesi gereken bir şey varsa o da her gün güneş kremi kullanmak. Yaz sonrası cilt bakımını daha iyi hale getirmek ve cildinde güneş lekeleri oluştuysa bunların daha da belirgin hale gelmesini önlemek için tatilden sonra da mutlaka güneş kremi kullanmalısın. Aksi takdirde cildinde yeni lekeler oluşmasına ve eski lekelerin cildine daha çok yerleşmesine davetiye çıkarmış olursun. Peki, ne yapman gerek? Tabii ki güçlü bir güneş koruyucu krem kullanmalısın.

Bizim sana önerimiz: Garnier Ambre Solaire Koyu Leke Karşıtı Güneş Koruyucu Yüz Kremi 50 SPF! Yüksek güneş koruması içeren bu güneş kremi, koyu leke karşıtı bir içerik sunuyor. Yani yeni güneş lekelerinden korurken eskileri için de çalışıyor. Hyaluronik asit içeren formülü sayesinde güneşten kuruyan cildi nemlendirmeye yardımcı oluyor. Ciltte yağlı his ve beyazlık bırakmayan, gözde batma hissi uyandırmayan ve hipoalerjenik formülüyle konforlu bir kullanım sunan bu güneş kremini biz severek kullanıyoruz. Senin de seveceğinden eminiz. Her zaman olduğu gibi tatil sonrasında da güneş kremi uygulamasını asla es geçmemelisin!

Tatil sonrası cilt bakımı neden önemli artık biliyorsun. Ciltte görülmeye başlayan problemleri en aza indirmek ve yeni sorunların oluşumunun önüne geçmek için etkili bir tatil sonrası cilt bakım rutini oluşturmalısın. Unutma; tatil bitti, yaz da bitecek ama cildin hep seninle olacak!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala